Skocz do zawartości
Krzywoliniowy

i7 4770k/4790k a płyty serwerowe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam, 


Mam pytanie, będę składał komputer do renderowania i pracowania w viewporcie 3ds max + vray.


Czy jest jakaś konkurencja dla i7 4770k/4790k w podobnej cenie, ale wyższej wydajności? Jest sens brać coś innego do 3000zł, czy to marnowanie kasy? Obecnie mam 4770k@4.6GHz - zamierzam go oskalpować i wbić 5.0GHz, bo kręci sie jak szalony. A poza tym kupić drugi komputer.


 


Miał ktoś do czynienia z płytami serwerowymi na 2/4 procesory? Można wrzucić na takie płyty konsumencie procesory czy tylko czytają Xeony? Jakie sa minusy takiego rozwiązania?


 


Pozdrawiam.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2P+ ( dwa sloty na cpu i więcej ) muszą być tylko i wyłącznie Xeony i to też odpowiednie modele. Posiadają one dodatkowe linie komunikacyjne QPI. Modeli jest wiele, są takie, które mogą pracować tylko w konfiguracji 1p, takie co w 2p itd.

 

Z minusów to:

- dosyć drogie modele płyt;

- nie zawsze będą pracować na zwykłych pamięciach, trzeba zakupić ECC lub REG ECC;

- parę % mocy ucieka na komunikację, skalowanie nigdy nie będzie idealnie 1:1;

- dobra zasiłka z dodatkową wtyką EPS12V; na dłuższą metę, kombinacji z przejściówkami nie polecam;

 

Na Twoim miejscu, sprzedałbym tego 4770 i wziął 5820 ( LGA 2011-3 ). To są naprawdę fajne procki, 6c/12t dobre do kręcenia, lutowanie czapki. Ewentualnie poluj na jakieś ES ( sample inżynieryjne ) na allegro z xeonów 12c/24t.

Edytowane przez toms83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770k zostaje, po prostu potrzebuje drugiej maszyny. Właśnie zastanawiałem się czy brać 4770k/4790k czy 5820k z tego co pokazują testy, to różnica ok. 10% przy podkręconym egzemplarzu podczas renderowania. Tyle, że płytę 1150, można kupić za 300zł, a w przypadku 5820k, to trzykrotność tej kwoty. 

 

Mam jeszcze pytanie, co z grafiką. Kiedys przeczytałem chyba wszystkie fora i nie znalazłem jadnoznacznej odpowiedzi. Quadro vs. GTXy

 

Dzięki serdeczne za odpowiedź, zapewne na 99% padnie na 5820k. Te kilkanaście procent szybciej zawsze się przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafy to zależy czy programy korzystają z akceleracji OpenCL / CUDA. W tym temacie nie podpowiem za wiele, bo nigdy nie miałem potrzeby z tego korzystać. Jedyna kwestia to taka, że w OpenCL dobrze radzą sobie radki, lepiej niż nv. Z kolei CUDA to wiadomo, tylko NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...