Skocz do zawartości
NieprzemyślanyNick

Propozycja wymiany karty przez producenta...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadałem Kartę graficzną asus radeon r9 290x dcu2, lecz się zepsuła i została wysłana na gwarancje. Nie można naprawić modelu i aktualnie jest nie produkowany, a producent proponuje wymiane na asus r9 290x rog matrix platinum [wiem ze ta jest prawie taka sama, rożni się tylko sekcją zasilania, i wentylatorami]. Czy nie lepiej się postarać o zwrot ( gdy kupowałem ją w czerwcu zeszłego roku kosztowała 1700zł), i wybrać coś innego, zastanawiam się nad evga gtx970 ssc ax 2.0. CO radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz spowrotem 1 700 zł to można się pokusić o GTX970 choć będzie ona nieco słabsza niż R9 290X .

 

Ale chłodniejsza i mniej prądożerna .

 

Do tego w niektórych grach może być lepsza , plusem także jest PhysX / CUDA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Physyx to taki bełkot marketingowy, a poza tym działa też na amd z trochę niższą wydajnością, a cuda mi nie potrzebne bo nie jestem grafikiem. A pobór prądu na papieże straszy, ale jak przychodzi płacic to różnica mniej więcej 10zł w ciągu roku. Zastanawiam się nad zwrotem ponieważ przeszukałem masę testów w jednych amd 290x wypada lepiej w innych nvidia gtx 970(te same gry,zagraniczne serwisy i polskie). Dlatego nwn komu zawierzyć, co lepsze, potrzebny jasny nie fanboyowski umysł, który by mi pomógł. [no i przez ponad  rok nie miałem problemów ze sterami nie miałem jak poniektórzy piszą(ani jednego)]. Choć bardziej skłaniam się ku propozycji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na pewno opłacalne jest wzięcie kasy / noty_kredytowej, a potem na spokojnie zastanowienie się co za to kupić.

 

2. IMO patrząc czysto wydajnościowo R9 290x będzie przeciętnie lepszy.

 

3. W życiu nie kupiłbym nowego R9 290x: produkt już w najbliższej przyszłości będzie bardzo trudno sprzedawalny na rynku wtórnym, ma prawie same minusy. Te jakieś ROG-SROG Palantinum czy jakie tam obecnie skróty są modne to w większości niesłychane wręcz pie rdoły w uproszczeniu sprowadzające się do naklejek.

 

4. Asusy Radeony dość często padają, też dwie pochowałem (obie R9 290).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...