Skocz do zawartości
LeeVerset

Pomoc w doborze części opłacalnych=wydajnych w 3 różnych budżetach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich. 
Na to forum sprowadzają mnie dwie sprawy a mianowicie, Pomoc w doborze podzespołów by były opłacalne i wydajne , Osobno dla trzech różnych komputerów o różnym budżecie. Nie owijając w bawełnę... 

Pierwszy zestaw który będzie przeznaczony do gier  (najlepiej w 120/144hz,  a miodem było by 240hz ale to juz kosmetyka mniej ważne; Ponieważ posiadam monitor 240hz, 1ms )  Czytając na forach polskich i zagranicznych, oglądając test różnych komponentów doszedłem do wniosku iż  SLI jest bardzo wydajną sprawą a więc ułożyłem takie o zestawy dwa, lecz nie jestem pewien co do tej karty EVGI (niby wydajna ale...) bo różne komentarze czytałem na jej temat. Jeżeli macie jakieś inne pomysły jestem otwarty na każdą propozycje popartą słusznymi i prawdziwymi argumentami . Komputer ogólnie ma byc MAX do 7000-8100 zł  z win. Mile widziane było by to iż kwota była by jednak ta niższa. Tutaj daję te dwa zestawiki które złożyłem z łba :

http://www.morele.net/inventory/info/QbSXZ1/
http://www.morele.net/inventory/info/MzG48x/

Drugi zestaw ma również być do gier również ten sam monitor co wyżej  lecz budżet jest mniejszy tzn. do 6000zł z groszami  bez win  .  Nie mam na niego wgl pomysłu.

Trzeci zestaw to samo co wyżej również przeznaczenie do gier no i oczywiście ten sam monitor lecz budżet mniejszy do 5500 - 5600 zł  bez win. 

Proszę was o pomoc  w ułożeniu tych trzech komputerów   by w danej cenie był najwydajniejszy sprzęt i warty pieniędzy. Widziałem setki  zestawów lecz za kazdym razem sa inne  opinie , chciał bym się wspomóc tylko waszymi spostrzeganiami. I wreszcie zamówić te podzespoly bo juz od 3 miesiecy sie zabieram i co chwile jakies wachania. 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 zestawie parę rzeczy przepłacone, zwłaszcza RAM  i płyta. No i ze względu na problemy ze skalowaniem SLI, chyba wolałbym jednak w tej cenie wersję TI.. pozwoli to też brać tańszy zasilacz. Spokojnie można go zastąpić takim zestawem: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyVULsOwjAM$BfPFcrLScs$IEYGxBClGaqWFjWtECD!ndhqJcRUBuesO9sX!wW3cajndoL9GbCqDBSAaFQGK4TMICiVpc5gNFrSnWRdlcgaN1lp3VK9LS4FNN2QAhmTzxriK$!Nv6aH2HveSvJIVAx2rdFIr9KCN2ZGcolmyrjtZothmq$ZEJwyRI1!8sd2jClTfC8iDk1MTQxP!hlYhztHd723na9PnU$9I9MC3h92hVI8

A jak zrobić zestaw za 6tys? -> http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyVkE0OgkAMhe8ya2I6Py3gHYxLF8bFBGZBQDAMxKjx7rYTSIwrXLSv!dq8N5mXuo1DPbeT2p8Vgc1VphAdsBCAZpERySCLs0iyMGiTFAJJl05OSsTleltdMtV0Q6wkWHLWgq$5t$5yr0LvxdxBsgRKQuuNMalb6bZMXSdkEzL59rAlMM5XDuQPKQSNfvLHdgyRkTYLODQhNqF6yssU5rQreHFvO1!fOh$7B1NQ7w8VllH9

Jak za drogo, to trzeba pomyśleć o wymianie karty na tańszą, albo przyciąć na pozostałych podzespołach, wstrzymać się z ssd i chłodzeniem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast SLI lepiej brać 1 sztukę 980Ti , cenowo wyjdzie podobnie a karta ma mniejszy pobór prądu i więcej VRAM .

 

Wydajnościowo co prawda będzie wolniej od SLI ( zależnie od skalowania ) ale nie będzie to problematyczne .

 

Ramy 2 666 mhz to przesada , równie dobrze w grach sprawdzą się zestawy 2133 mhz / 2400 mhz a wyjdą taniej i to sporo - czasami nawet 200 zł różnicy będzie np. G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 244 zł .

 

Zasilacz też do zmiany - jak chcesz koniecznie SLI to bierz np. XFX XTR 750W lub mocniejszy - tańszy i lepsza elektronika , opcjonalnie dołożyć do Corsaira serii AX / AXi .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :D  Dziękuje Wam bardzo . Mam jeszcze takie pytania czy opłaca się brac te nowe procesory intela ? A druga sprawa  co do GTX 980 Ti   , Gigabyte ma najlepsza cenowo =wydajnościową wersje   ? 

Edytowane przez LeeVerset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo  i cenowo szału nie ma .

 

HR nadal opłacalne , Skylake jest opłacalny głównie ze względu na lepszą szansę odsprzedaży w przyszłości - nowa architektura + pamięć DDR4 .

 

Intel nie mając praktycznie żadnej konkurencji stał się chciwy i leniwy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...