Skocz do zawartości
Rosomak94

Problem z migracją Win 8.1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niedawno zakupiłem do mojego laptopa dysk SSD i mam problem z postawieniem na nim Windowsa 8.1 tak, aby działał. W pierwszej próbie zainstalowałem czystą windę - wszystko było ok do momentu podpięcia drugiego, starszego dysku do laptopa. Wtedy system nie chciał już wystartować, nie było znaczenia, czy podpięty jest sam ssd, czy talerzowiec (wtedy startuje system z z talerzowca, z  którego do tej pory korzystałem). Potem zmieniełem podejście i po sformatowaniu nowego dysku sklonowałem na niego istniejący system. Podobnie jak w pierwszym przypadku - niestety nie wystartował. Zarówno BIOS jak i dotychczasowy system widzi nowy dysk, oba systemy mają jeden klucz (oem). BIOS jakby nie widział, że na SSD jest zainstalowany system, bo nie mogę dodać scieżki bootowania z niego i gdy jest on podłączony jako jedyny ta opcja w ogóle nie jest aktywna. Próbowałem coś zmieniać w opcjach kontrolera SATA w biosie, ale zmiana trybu pracy z AHCI na IDE skutkowała blue screenem. Laptop to Asus G750JM, nowy dysk to Crucial BX100.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowany, firmware juz było najnowsze. Niestety nie pomogło, w takim razie oddaję go z powrotem do sklepu. Jako przyczynę zwrotu podać brak współpracy z Windowsem ? Bo działać to on działa, tylko Windows nie chce wystartować z niego. Co brać w zamian ? Cruciala MX200, czy Samsunga 850 EVO ? Czy może coś innego (ale nie chcę zbytnio dopłacać) ? Nie chciałbym mieć więcej już problemów tego typu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...