Skocz do zawartości
rieux

Prośba o ocenę zestawu z monitorem (ok. 3500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! W przyszłym tygodniu chciałbym zamówić nowy komputer wesoly.gif Na komputerze głównie przeglądam Internet i oglądam filmy, a od czasu do czasu w długie jesienno-zimowe wieczory lubię pograć w gry wesoly.gif

Przeglądając Internety skleciłem coś takiego:

Procesor Intel Core i3-4170, 3.70GHz, 3MB, LGA1150, 22nm, 54W, VGA, BOX (BX80646I34170) 499
Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M 229
Pamięć GoodRam Play 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (GY1600D364L9S/4G) 109
Dysk SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII (CT250BX100SSD1) 365
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 218
Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM 54,99
Karta dźwiękowa Asus Xonar DG - karta PCI, System 5.1 - Xonar DG 139
Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU) 164
Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1 129

Monitor iiyama X2483HSU-B1 789

2695,99


Moje pytania:

1) KARTA GRAFICZNA - jaka będzie optymalna do tego zestawu? W cenie 800-900 zł?

2) RAM - czy 4GB wystarczą? Czy opłaca się dopłacić 100 zł do 8GB w Dual Channel?

3) Komputer będzie się łączył z Internetem via WiFi - czy muszę dokupić kartę sieciową/zmienić płytę główną? Przeszkody od komputera do routera: ścianka działowa 15 cm, kanapa, w sumie odległość: 4 m. Teraz mam na biurku laptopa (ASUS K50AB) i dobrze łączy.

4) MONITOR - czy jest OK?

5) Karta dźwiękowa - czy wystarczy dla niej miejsca na płycie głównej?

6) Czy wszystko będzie działać? Czy opłaca się kupić sklepie usługę aktualizacji BIOSu?

Proszę o porady wesoly.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.MSI GTX 960 2GB(Białe opakowanie) albo dołóż do tego samego wersja GAMING (wyższe taktowania)

2.Do internetu starczy, do gier na średnich ustawieniach też.

3.Niestety płyta nie posiada karty WI-FI(musisz dokupić oddzielnie koszt ok.40-100 zł) płyty nie zmieniaj rzadko płyty posiadają kartę WI-FI. Chyba, że masz możliwość podłączenia do kompa kabla LAN.

4.tak (chyba sam go kupię)

5.wejdzie tylko radzę zmianę płyty na MSI B85M-E45; kilka złoty różnicy

6.oprócz płyty głównej zmień zasilacz na np.Vero L1 500W(z powodu karty graficznej) co do biosu jeśli nie są to wielkie pieniądze a ty nie czujesz się na siłach go zaktualizować to kup.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki :) A czy kompletując taki zestaw i3-4170 + MSI GTX 960 2GB GAMING odczuję wzrost wydajności kupując 8GB RAM względem 4GB czy nie będzie różnicy? :)

I jeszcze mała nieścisłość w sprawie płyty głównej w pkt. 3 piszesz, żeby nie zmieniać w pkt. 5, żeby jednak zmienić, więc jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost w grach typu Asasin Creed tego typu gry, ale będzie to około 5 %. Najbardziej odczujesz to przy kopiowaniu plików i tego typu czynnościach do około 10-20%. :)  zmień płytę.


Wzrost w grach typu Asasin Creed tego typu gry, ale będzie to około 5 %.

Najbardziej odczujesz to przy kopiowaniu plików i tego typu czynnościach do około 10-20%. :)  zmień płytę tak jak w punkcie 5


Wzrost w grach typu Asasin Creed tego typu gry, ale będzie to około 5 %.

Najbardziej odczujesz to przy kopiowaniu plików i tego typu czynnościach do około 10-20%. :)  zmień płytę tak jak w punkcie 5

 

Ok. Dzięki :) A czy kompletując taki zestaw i3-4170 + MSI GTX 960 2GB GAMING odczuję wzrost wydajności kupując 8GB RAM względem 4GB czy nie będzie różnicy? :)

I jeszcze mała nieścisłość w sprawie płyty głównej w pkt. 3 piszesz, żeby nie zmieniać w pkt. 5, żeby jednak zmienić, więc jak? :)


Sorry komp miał laga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi. Prawdę mówiąc, myślałem jeszcze, żeby zbudować zestaw na i5-4460, do tego 8 GB RAM w Dual Channel i zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (reszta bez zmian). Taki zestaw byłby droższy od powyższego o 450 zł, sam się zastanawiam, czy się opłaca dokładać, czy potrzebuję silniejszego kompa..heh ;)

Edytowane przez rieux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

I5 4460 jest sporo droższy ale także wydajniejszy w grach niż I3 4170 .

 

@miliki123

 

Od kiedy ram i płyta mają wpływ na kopiowanie danych ?

 

Wydajność HDD / SSD czy samego kontrolera będzie miała większy wpływ niż zamiana 4GB ram na 8GB .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze niby mam, ale inne wydatki też :) Ja w ciągu roku przejdę może 3-4 gry, dlatego tak się zastanawiam, czy jest mi potrzebny mocny komputer. No ale to już sam muszę zdecydować. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...