Skocz do zawartości
Hanu

Shutdown w Windows 98 SE

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję info jak zmusić kompa by się zamykał. To znaczy nie zamyka się tylko wisi na ekranie z logo Win98. Wiem, że wystarczy zmienić wpis w rejestrze, ale za nic go nie pamiętam. HELP, bo pracownicy nie dadzą mi życia tym ciągłym" Panie Krzysztofie, nie mogę wyłączyć komutera"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najprostrze rozwiązanie to usunąć plik z końcowym logo - zawsze gdy miałem z tym problemy, takie rozwiązanie pomagało. Jest to jakiś LOGO*.SYS w kat. Windows lub Windows/System. Wystarczy tylko zmienić mu rozszerzenie na *.bmp; przeedytować w Paincie (odradzam inne programy - rozmiar może się zmienić) tak, by był czarny i zapisać zmiany i znów nadać rozszerzenia *.sys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najprostrze rozwiązanie to usunąć plik z końcowym logo - zawsze gdy miałem z tym problemy, takie rozwiązanie pomagało. Jest to jakiś LOGO*.SYS w kat. Windows lub Windows/System. Wystarczy tylko zmienić mu rozszerzenie na *.bmp; przeedytować w Paincie (odradzam inne programy - rozmiar może się zmienić) tak, by był czarny i zapisać zmiany i znów nadać rozszerzenia *.sys.

Chodzi o pliki:

LOGOS.SYS oraz LOGOW.SYS,

ale w tym przypadku prawdopodobnie nic nie pomoze, bo jezeli nie bedzie tych plikow, pojawi sie DOSowy komunikat, ze "Ncisnij CRTR-ALT-DEL aby zrestartowac komp." (jak dobrze pamietam)...

Poprawka:

ftp://ftp.komputerswiat.pl/OS/Poprawki/Wi...8SE/4756PL8.EXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Chodzi o pliki:

LOGOS.SYS oraz LOGOW.SYS,

ale w tym przypadku prawdopodobnie nic nie pomoze, bo jezeli nie bedzie tych plikow, pojawi sie DOSowy komunikat, ze "Ncisnij CRTR-ALT-DEL aby zrestartowac komp." (jak dobrze pamietam)...

Poprawka:ftp://ftp.komputerswiat.pl/OS/Poprawki/Wi...8SE/4756PL8.EXE

Nie masz go usuwać, tylko przeedytować na całkowicie czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to niby mialoby dac? Przeciez jezeli zrobisz go czarnego, to i tak bedzie to logo koncowe TYLKO ZE CZARNE.

Uwazam, ze jezeli cos takiego ci sie udalo, byl to tylko czysty przypadek...

Ja również jestem bardzo ciekawy, co by to miało dać... 8O

Zawsze wywalam te pliki bądź zmieniam im rozszerzenia, i nigdy nie zauważyłem, żeby zamykanie win 98 miało związek z brakiem logo bądź nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...