Skocz do zawartości
aphroman

Komputer do grania z monitorem za 2500 do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chcę kupić komputer wraz z monitorem do 2500 złotych.

Używać chcę go główie do gier. Nie wykluczam zakupu używanych części jeżeli miałoby to zwiększyć jego wydajność bądź obniżyć cenę zestawu.
Posiadam napęd oraz dysk 500GB. Zstanawiałem się czy nie da się na czymś zaoszczędzić i kupić dysk SSD 128GB.

 

Poratujcie radą :) Dziękuję i pozdrawiam!
 

 

Procesor Intel Core i3-4170, 3.70GHz, 3MB, LGA1150, 22nm, 54W, VGA, BOX (BX80646I34170) 499

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500                                                                                     169

Obudowa ModeCom MINI COOL                                                                                                          89

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V                 199

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD)875

Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33)                       159

Monitor LG 22MP65VQ-P                                                                                                                     479

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane GTX 960 powinno być Twoim celem (nie jest łatwo dostać w dobrej cenie, czyli poniżej 750) zamiast tego paścia AMD. Poza tym dowolne używane i3 na 1150.

 

Zasilacz wybrałeś mocno budżetowy, też możesz próbować brać cos używanego z długa gwarą, podobnie RAM.

 

W zasadzie wszystko oprócz płyty, obudowy i dysków możesz próbować znaleźć używane.

 

Na aukcjach w przedziale 800-900 zł można czasami kupić zestawy tego typu: płyta+procesor+RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane GTX 960 powinno być Twoim celem (nie jest łatwo dostać w dobrej cenie, czyli poniżej 750) zamiast tego paścia AMD. Poza tym dowolne używane i3 na 1150.

 

Zasilacz wybrałeś mocno budżetowy, też możesz próbować brać cos używanego z długa gwarą, podobnie RAM.

 

W zasadzie wszystko oprócz płyty, obudowy i dysków możesz próbować znaleźć używane.

 

Na aukcjach w przedziale 800-900 zł można czasami kupić zestawy tego typu: płyta+procesor+RAM.

Patrzyłem sobie na karty graficzne i wpadłem na taki oto artykuł.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_geforce_gtx_960_test_kart_graficznych_za_1000_zlotych?page=0,21

Piszesz, że GTX 960 powinno być moim celem i zastanawiam się dlaczego skoro w tym artykule GTX 960 wypada słabiej niż R9 280. Możesz wyjaśnić?

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że GTX 960 oparte jest na relatywnie nowej architekturze, co daje jeszcze pole do popisu w zakresie optymalizacji driverów, ma duży potencjał OC oraz jest znacznie chłodniejsze od R9 280 czyli 4-letniego HD 7950. Przy 80% udziale w rynku nVidii jak uważasz, pod jaka architekturę będą optymalizowane gry, a jaką architekturę deweloperzy będą mieć gdzieś?

 

No ale zrób jak chcesz, skoro w jakimś tam teście R9 280 wypadł lepiej. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że GTX 960 oparte jest na relatywnie nowej architekturze, co daje jeszcze pole do popisu w zakresie optymalizacji driverów, ma duży potencjał OC oraz jest znacznie chłodniejsze od R9 280 czyli 4-letniego HD 7950. Przy 80% udziale w rynku nVidii jak uważasz, pod jaka architekturę będą optymalizowane gry, a jaką architekturę deweloperzy będą mieć gdzieś?

 

No ale zrób jak chcesz, skoro w jakimś tam teście R9 280 wypadł lepiej. ;-)

Adashi wolałem po prostu zapytać co o tym sądzisz. Dzięki za odpowiedź już po części rozwiałeś moje wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...