Skocz do zawartości
zborek1985

CPU-MOBO-RAM do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

planuję wymianę podstawowych podzespołów w kwocie do 2000zł, a po roku wymianę karty graficznej. Zestaw składam pod gry z dużym narzutem na procesor (seria Total War, TERA Online). Moje pytanie dotyczy się zasilacza Corsair 400W CMPSU-400CXEU, czy pociągnie on następujący zestaw po podkręceniu:

 

Procesor: Intel Core i5-4690K BOX +dodatkowe chłodzenie
Płyta główna: Gigabyte GA-Z97-HD3
Karta graficzna: ASUS HD6950 1GB
Pamieć RAM: 2x 4GB G.Skill 2400 MHz CL11 lub CL10
Dysk twardy: SSD Kingston 120GB +HDD Samsung 502HI 500GB

 

jeżeli mój obecny zasilacz sobie nie poradzi to jaki wybrać? Karta, którą bym kupił to 970 albo jej odpowiednik wydajnościowy AMD. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz, o ile jest w dobrym stanie pociągnie taki zestaw. Jeżeli jest bardzo mocno zużyty może sobie nie dawać chwilami rady, poznasz to jednak po restartach komputera pod obciążeniem. A'priori nie ma konieczności jego zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ma już swoje lata, około sześciu jak dobrze pamiętam, i podczas ostatnich upałów zdarzały się restarty. Nie wiedziałem tylko czy to na pewno zasialcz czy może procek, który też juz swoje pod OC siedzi. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

 

 

Edit:

 

Znalazłem jeszcze ofertę na i5-3570K + Gigabyte GA-Z77X-D3H + 8GB Ram DDR3 1600 za 1100zł czy taki zestaw będzie dużo gorszy od mojej propozycji? Same procesory są zbliżone wydajnościowo, nie wiem jaką różnicę wprowadzą pamięci RAM.

Edytowane przez zborek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...