Skocz do zawartości
michalmx0

Zatrzymywanie drugiej karty graficznej przez Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zmieniłem dzisiaj swojego wysłużonego GTX 560Ti na GTX 980. Po włączeniu komputera wszystko idealnie chodziło. Natomiast wpadłem na pomysł aby wykorzystać 560-tkę do efektów PhysX. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Włożyłem kartę uruchamiam komputer i zonk, system podaje informację, że zatrzymał kartę z powodu błędów. Wyłączyłem komputer, posprawdzałem kable, docisnąłem kartę i nic. Próbowałem też ją włączać i wyłączać w menadżerze urządzeń, zainstalować ponownie sterowniki, odinstalować urządzenie i ponownie zainstalować, ale za każdym razem ta sama informacja, że karta zatrzymana. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? :(
Specyfikacje komputera w sygnaturce. Kartę próbowałem uruchomić na Windows 10, ponieważ to jego używam do grania. Załączam także screenshot problemu.

post-171524-0-25481600-1441816352_thumb.png

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co ? :) To nic Ci nie da, szczególnie przy tym FX. To już nie czasy gdzie dodatkowa karta do PhysX jest potrzebna i daje jakiegoś kopa teraz to bardziej powoduje problemy jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o PhysX w Assassin's Creed. Tak potestować czy warto ;) ale bez wykrycia drugiej karty przez panel NVIDII i przestawieniu na nią PhysX nie potestuje :(

Tak. Obie karty mają wpięte zasilanie. 980 2x8pin, a 560 2x6pin, bezpośrednio z zasilacza bez żadnych przejściówek.

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer na razie działa bez 560. Pograłem trochę w gry: NFS MW 2012, ACIV, ACIII, FIFA 15 i działa. Testy w 3DMark Ice Strom także przeszło bez problemu i wypluło wynik 122810.

 

Może jutro spróbuję znaleźć starą 9800GT, podpiąć i zobaczyć czy ona śmiga. Bo może jednak coś jest nie tak z 560, chociaż wcześniej działała normalnie :?

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu 9800GT zaczęły się dziać cuda :D Najpierw komputer zidentyfikował ją jako kartę graficzną windows, więc po prostu ręcznie doinstalowałem sterowniki, ale musiały być w wersji 341.81, czyli ostatniej dla tej karty. Po zainstalowaniu ekran zrobił się czarny i można było jedynie ruszać myszką. Zmuszony byłem go zresetować i po załadowaniu systemu, okazało się, że windows obie karty zatrzymał z powodu błędu. Wyjąłem 9800, włączam kompa, a windows dalej nie jest w stanie działać prawidłowo na 980 8O Dopiero po odinstalowaniu 980 i restarcie system poprawnie wykrył kartę.

To chyba jednak problem z płytą główną, niestety nie mam innej żeby sprawdzić :( W związku z tym chyba zostanę przy jednej karcie :D Dodatkowo sprawdziłem czy w tym slocie będzie działać karta sieciowa ASUS PCE-AC66 na złączu PCI-E x1 i normalnie działa.

A może jednak płyta nie pozwala na inna konfiguracje jak tylko SLI/Crossfire :?:

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z Windows 10 ? Jeśli tak, to zmień system, bo 10 ma problemy ze współdziałaniem z więcej niż jedną kartą graficzną. Ciekawe, kiedy M$ wyeliminuje ten błąd :P

No to pięknie xD Dopiero co zmieniłem 7 na 10, więc nie chce mi się znowu robić reinstala i wszystko ustawiać, poczekam aż to naprawią. Z SLI win 10 też ma problem?

Może zobaczę co na gtx 560 powie stary XP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ci m.in. brakiem Dx 10/DX11 , choć są nieoficjalne instalatory i patche dające niby obsługę DX10 to wielu przypadkach instalacja kończy się reainstalacją systemu.

 

Do tego prostestować mogą niektóre gry - pod XP możesz ich nie uruchomić (inne niż te  wymagają DX10/DX11 do działania ) .

 

Na koniec możliwe problemy ze sterownikami do karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie siana z druga karta PhysX. Lepiej sprzedaj karte. I szczerze sprzedaj tez tego nieszczesnego FX,a i plyte i wez jakis i5. Ten 980 to tez nie najlepszy pomysl. Raz ze nie oplacalna to jeszcze sie bedzie nudzic przy tym FX,ie. Nie wiem kto Cie namowil do tak nieprzemyslanego zakupu. Zasilacz to tez przesada dzisiaj.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ci m.in. brakiem Dx 10/DX11 , choć są nieoficjalne instalatory i patche dające niby obsługę DX10 to wielu przypadkach instalacja kończy się reainstalacją systemu.

 

Do tego prostestować mogą niektóre gry - pod XP możesz ich nie uruchomić (inne niż te  wymagają DX10/DX11 do działania ) .

 

Na koniec możliwe problemy ze sterownikami do karty .

 

Wiem, że XP nie ma DX10/11. Chodzi mi tylko o sprawdzenie czy XP tak samo jak 10 wyłączy GTX 560. Ze sterownikami GTX 980 na XP sobie poradziłem.

 

Daj sobie siana z druga karta PhysX. Lepiej sprzedaj karte. I szczerze sprzedaj tez tego nieszczesnego FX,a i plyte i wez jakis i5. Ten 980 to tez nie najlepszy pomysl. Raz ze nie oplacalna to jeszcze sie bedzie nudzic przy tym FX,ie. Nie wiem kto Cie namowil do tak nieprzemyslanego zakupu. Zasilacz to tez przesada dzisiaj.

 

Skoro na razie karta i tak leży to chciałem zobaczyć czy cokolwiek to da. Wiedziałem, że zaraz ktoś będzie radził sprzedaż płyty i procesora. Oba te podzespoły były kupione dość dawno i dlatego cały czas na nich działam. Nad zmianą na intela też myślałem, ale jak bym już zmieniał to celowałbym w i7, a więc musiałbym dopłacić. Zmiana platformy wymaga też stawiania od nowa systemów. O ile z 10 nie byłby problem o tyle z XP nie chce mi się już męczyć. Potrzebuje go na studia bo spora część programów działa tylko na XP. Zresztą jest to specyficzna wersja systemu i pełna instalacja wymaga chwili czasu oraz ustawienia. Niby zawsze można postawić wirtualkę, ale to nie to samo :P

Z tym FX'em nie mam problemu. Gry działają bez zająknięcia w FullHD przy 60fps, a więcej mi na razie nie trzeba. Poczekam na rozwój sytuacji i nowe procesory od Intela i AMD.

Co do karty to miałem okazję ja wyrwać za 200zł więcej od tej samej wersji GTX 970 więc wybór był oczywisty :P

Zasilacz wiem, że to za dużo do takiego configu, ale stara 500W wyzionęła ducha, a tylko tego tagana 1300W miałem pod ręką. Kupiony był bardzo dawno na jakiejś wyprzedaży. Wtedy pomyślałem, że kiedyś może się przydać jakbym z przypływu gotówki pobawił się w 3-way SLI ;) No, ale okazja się nie nadarzyła i przeleżał w szafie nieruszany.

 

Zresztą to nie jest temat o ocenie mojego zestawu. Pytam tylko o rozwiązanie problemu dlaczego druga karta nie chce działać.

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...