Skocz do zawartości
Fonko

Nowy komp po 6 latach

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy doradźcie,

 

Czas mojego 6 letniego kompa kupionego za pomocą purepc dobiegł końca, wygląda/wyglądał on tak:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 920
Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum
Płyta Główna : AsRock AOD790GX
RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK
Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB
Zasilacz: BeQuiet StraightPower 400W
HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG

 

+ dysk ssd plextor m5s

 

Nie potrzebuje teraz niczego mocnego głownie gram w d3, poe oraz dote, aczkolwiek chętnie zagrałbym w wiedźmina 3. Pomyślałem o zestawie z zestawów komputerowych za 1600 zł: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2015?page=0,5

 

Oczywiście nie potrzebuje dysku ani napędu bo wezmę ze starego kompa a za zaoszczędzane pieniądze zainwestowałbym w ram. Co o tym myślicie? Da coś z tego ugrać? Może chłodzenie ze starego kompa jeszcze można przełożyć?

 

Z góry dziękuje za pomoc i opinię.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobisz biorąc:

proca: i3-4150 BOX

płytę: ASRock H81M

ram: 2x 4GB Crucial Ballistix 1600 MHz CL9

grafa: tutaj stawiałbym coś w pokroju gtx 950 lub radek 270x

 

Zasilacz możesz też zostawić.

Dzięki kolego za opinie. Dodam jeszcze tylko że nie planuje nic kręcić i dlatego też preferuje mocniejsze jednostki ktore się słabiej kręci niż słabsze które mają potencjał

Edytowane przez Fonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 w grach radzi sobie na poziomie fx8320, więc te gierki spokojnie pociągnie. I nie jest procem do kręcenia.

BQ400 W przy nowym zestawie będzie mniej obciążony niż niż przy tym wcześniejszym.

GTX 950 to już nawet poniżej 700 zł, a ma wydajność prawie gtx 960 - czyli całkiem przyzwoitą.

Całość za to wychodzi ok 1600 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli zostawiam sobie dysk, zasilacz, napęd a co z chłodzeniem?

 

A kupuje płytę i ram podany przez kolegę MiG29 a procka od kolegi Tesel, tak? Mógłbyś podać konkretny link do grafy z morele?

 

A wszystko wpakuje w tą obudowę, http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m20-pure-black-spc125-707037/

Edytowane przez Fonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie box od procesora. Jeżeli okaże się za głośne, coś pomyślisz.

 

Żeby użyć tego Karakorum musiałbyś dokupić koszyk umożliwiający jego montaż na 1150, bo standardowo tego nie ma. Koszt to pewnie około 10 zł, ale niełatwo to kupić.

 

BTW, procesor to część, którą bezpiecznie można kupować używaną, gdybyś chciał, zawsze to byłoby minimum stówkę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to to jasne. Powiedzcie mi jeszcze tylko którą konkretnie grafę mam kupić, czy ta będzie ok:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270x-dc2-2gb-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9270x-dc2-2gd5-625420/

 

czy jednak

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx950-gaming-2gb-ddr5-pci-e-128bit-2dvi-hdmi-dp-707413/

 

Tych gtx 950 lub radek 270x jest tyle że nie wiem którą wybrać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za rady, aczkolwiek będę musiał jednak jeszcze kupić zasilacz bo okazuje się że komp mi padł przez zasilacz. W związku z tym czy ten podany z zestawu przeze mnie w pierwszym poście będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Powiedzcie mi proszę czy za cenę do 1800 zł, zmienilibyście coś na dzień dzisiejszy w poniższym zestawie:

 

Procesor Intel Core i3-4170 Płyta główna ASRock H81M

Pamięć Crucial Ballistix Sport, 4GB

Karta graficzna Gigabyte Geforce GTX950

Obudowa SilentiumPC Gladius M20

 

Dysk i zasilacz już mam.

 

Z góry dziękuje

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Fonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...