Skocz do zawartości
Wojkalin

[do 3000] [Projektowanie] Prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytelników. 

 

Zacznę od tego że w kwestii składania komputerów jestem raczej zielony, dlatego też potrzebuję bardzo Waszej pomocy. 

 

Komputera używał będę do projektowania w programach z biura Autodesk (Cad, Civil, Robot 3d), oglądania filmów i grania w niezbyt wymagające gry.

Budżet jakim dysponuje to +/- 3000 na części i obudowę.

 

Zestaw który wstępnie wybrałem to zmodyfikowana wersja zestawu(wybrałem dużo tańszą kartę graficzną) za 3000zł(Intel) z publikacji na Wrzesień 2015.

 

http://www.morele.net/inventory/info/zQ2EKu/

 

Zastanawiam się jaką obudowę wybrać. Czy Zalman Z3 lub Silentium Gladius M35 będą odpowiednie?

Czy będę potrzebował dodatkowego chłodzenia CPU?

 

Proszę o ocenę i sugestie.

Z góry dziękuję za pomoc. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowe chłodzenie wystarczy, jeżeli uznasz, że jest zbyt głośne, w każdej chwili możesz zmienić.

 

Zasilacz trochę badziewiasty. Nie lepiej cos lepszego a mniej watów?

 

SSD: Samsung Evo 850, Crucial MX200, Plextor M6S, budżetowo BX100 albo M6V (też będzie okej). Coś z tego sobie wybierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel i5-4590 3.30GHz 6MB BOX

ASRock H81M

Crucial 16GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 (2x8192)

ASUS GeForce GTX750Ti 2048MB 128bit PH

Crucial 250GB 2,5'' SATA SSD MX200 7mm

Seagate 1TB 7200obr. 64MB

LG GH24NSD1 OEM

SilentiumPC Brutus S30 Pure Black

Thermaltake 450W TR2 120mm OEM

Wired Keyboard 600
Asus UX300

 

~2980zł;

Mocniejsze i5 z pełnym turbo-boost, wystarczająca płyta główna, 250GB ssd na system;
Do tego wystarczająca grafika, dobrze wentylowana kompaktowa obudowa i zasilacz z zapasem do zestawu;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się jednak na dysk ssd 250, wymieniłem też i5 4460 na i5 4590 i ram z 8 GB na 16 GB a także płytę główną na ASRock H81M.

Czy zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS

 (http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/) napewno będzie odpowiedni?

 

 

Ostatecznie zestaw wygląda tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/4A7qo/

 

Proszę jeszcze o jakieś cenne opinie (zwłaszcza na temat zasilacza i płyty głównej), bo już nie dam rady dłużej czekać ze złożeniem zamówienia :D 

Edytowane przez Wojkalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA CZYTELNICY.

Zamawiałem poniższy zestaw w sklepie morele.net i mój komputer został źle złożony.(Po włączeniu ekran jest czarny a w dodatku nie wyświetla się nawet test POST). Z powodu tego że pracuje i tego że kurierzy DHL nigdy nie przyjeżdżają o umówionej godzinie nie mogę go odesłać ale postaram się zrobić to na dniach. 

Dodatkowo sklep zamiast zamawianych dwóch klawiatur przysłał mi jedną i zarzeka się że w paczce były 2 chociaż faktycznie ich tam nie było. Sprawa pozostaje ciągle niewyjaśniona i nie wiem jakie są szanse na odzyskanie klawiatury.

Przestrzegam Was. Choćby kurier miał czekać godzinę to rozpakujcie całą paczkę i zweryfikujcie jej zawartość... Jak nie będzie wszystkiego nie podpisujcie odbioru ani nie sporządzajcie protokołu. Odeślijcie ją do tych partaczy i złodziei. Niech oni się martwią....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie jest ten dział ale muszę ostrzec jak najwięcej użytkowników

 

UWAGA CZYTELNICY.

 

http://www.morele.net/inventory/info/4A7qo/

Zamawiałem powyższy zestaw w sklepie morele.net i mój komputer został źle złożony.(Po włączeniu ekran jest czarny a w dodatku nie wyświetla się nawet test POST). Z powodu tego że pracuje i tego że kurierzy DHL nigdy nie przyjeżdżają o umówionej godzinie nie mogę go odesłać ale postaram się zrobić to na dniach. 

Dodatkowo sklep zamiast zamawianych dwóch klawiatur przysłał mi jedną i zarzeka się że w paczce były 2 chociaż faktycznie ich tam nie było. Sprawa pozostaje ciągle niewyjaśniona i nie wiem jakie są szanse na odzyskanie klawiatury. Ktoś ma doświadczenie z rzecznikiem praw konsumenta?

Przestrzegam Was. Choćby kurier miał czekać godzinę to rozpakujcie całą paczkę i zweryfikujcie jej zawartość... (u mnie wszystko z wierzchu było ok więc podpisałem odbiór) Jak nie będzie wszystkiego nie podpisujcie odbioru ani nie sporządzajcie protokołu. Odeślijcie ją do tych partaczy i złodziei. Niech oni się martwią.... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...