Skocz do zawartości
radosnaania

Upgrade PC, nowy monitor – co najpierw, co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie korzystam z kupionego w zeszłym roku zestawu PC złożonym właśnie na Morele.net, ale chciałabym dokonać w nim pewnych zmian i upgradeów. A lepiej jest już zrobić wszystko za jednym razem, zwłaszcza, że muszę znaleźć kogoś, kto mi to powymienia.

 

Mój aktualny sprzęt to:

                Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)                            

                Pamięć Corsair DDR3 VEGEANCE 16GB/1600 (2*8GB) CL10-10-10-27 - CML16GX3M2A1600C10

                Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0 - (FD-CA-DEF-R4-BL)                     

                Zasilacz Corsair Builder Series CX 750W 80+ Bronze Modular - CP-9020061-EU                  

                Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570      

                Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM nowy model DRW-24F1MT/BLK/B/AS                        

                Płyta główna Asus MAXIMUS VI GENE Z87 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)                           

                Karta graficzna Asus GeForce ROG GTX 760 Platinum, 4GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (STRIKER-GTX760-P-4GD5)            

 

Generalnie nie mam do niego zastrzeżeń, jestem bardzo zadowolona z wyboru Asusa i obudowy. Chciałabym na pewno dołożyć dysk SSD i zastanawiam się nad wymianą karty graficznej i co za tym idzie również procesora. Zastanawiam się nad tym modelem grafiki, ale nie wiem, jaki dobrać do tego procesor: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-980-ti-strix-oc-6gb-gddr5-384-bit-dvi-hdmi-3xdp-strix-gtx980ti-dc3oc-6gd5-gaming-761615/

Generalnie gram zarówno w gry takie jak Wiedźmin, jak i Battlefield. Zastanawiam się nad tym również dlatego, że chcę wreszcie wymienić mój stary monitor (Samsung SyncMaster PX2370 - http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/monitor-archives/LS23WHUKFV/EN ) na monitor IPS. A że chciałabym, aby był to monitor na lata, to zastanawiam się nad tym modelem: Acer XB270HU. Ale żeby móc wyciągnąć z niego pełnie mocy przy rozdziałce większej, musiałabym zrobić upgrade kompa. I teraz takie pytanie – czy wspomniana wcześniej karta Asusa GTX980 Ti będzie ok? Jakie dobrać do tego procka i ssd? I czy powinnam w komputerze wymienić coś jeszcze?

I w sumie jedno pytanie – co kupić pierwsze (bo na pewno będę mieć odstęp dwu-trzymiesięczny pomiędzy upgradem i monitorem). Monitor czy upgrade kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pytanie sprowadza się to tego, co będzie szybciej taniało w cenach zakupu: monitor czy karta grafiki. Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, bo co do spadku wartości po zakupie jest oczywiste, że będzie to karta graficzna.

 

Zakupem "poza kolejnością" powinien być SSD. Nie ma racjonalnych powodów do wymiany CPU.

 

A co do dylematu z pierwszego zdania, ja bym w pierwszej kolejności zakupił monitor. Oczywiście nie ma mowy o graniu np. w W3 przy 144Hz na 760-tce, ale na 30Hz pograsz bez problemu. A szanse na potanienie 980Ti jakieś są. No i korzyści z lepszego monitora i większego obszaru roboczego poza grami będą natychmiast odczuwalne.

 

Jeżeli natomiast priorytetem jest zachowanie możliwości grania w dostatecznie wysokich ustawieniach, nie ma wyboru - najpierw karta graficzna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...