Skocz do zawartości
Bartek1985

artefakty, wywalanie z Wiedzmina 3. Serwis twierdzi ze Gpu sprawne.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niedawno pisałem o problemach z kartą grafiki msi r9 290 gaming. Wyslalem ja do serwisu ale twierdza ze wszystko jest z nią ok.Czlowiek od ktorego kupilem mobo mial w niej wcześniej 970 tke wiec to raczej tez nie jest wina slotu. Zostaja ramy albo zasilacz.Ramy testowalem cala noc memtestem.Nie wiem jak sprawdzić zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty tylko w W3 czy w innych grach / benchmarkach także ?

 

Zapuść Furmarka i/lub Heaven albo inny benchmark i zobacz czy będą artefakty .

 

Grafikę możesz też sprawdzić w drugim slocie PCI-E , co prawda zwolni dość mocno .

 

Zasilacz to albo sprawdzasz ręcznie - czyli mierzysz napięcia jakimś mulitmetrem albo robisz softowo stress testy , wiem że OCCT ma takie testy .

 

A najlepiej mierzysz napięcia kiedy komp jest mocno obciążony np. Furmark + OCCT czy stress test dla PSU w OCCT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moge wykluczyć zasilacz biorąc pod uwage ze na wolnym slocie dziala normalnie?.Mam w domu jednego mobasa ale bez pinu , korci mnie zeby na nim spróbować

Obnizalem, wymuszalem stale napięcie, podbijam napięcia, zwiekszalem power limit.W serwisie jechali 1h furmarkiem i 3d markiem. Powiedzieli ze jak chce to moga wyslac do dystrybutora i tam sprawdzą ale wedlug nich jest ok.

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo karta się gryzie z płytą , zmiejsz poziom detali/rozdziałkę w grach i zobacz czy będzie to samo .

 

W drugim slocie działa ale ten slot jest 4x wolniejszy ,  tutaj karta nie osiąga 100% swoich możliwości i może dlatego nic się nie sypie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wróciła z informacją ze jest sprawna.Tyle ze testowali ja na amd fx4300 , może procek ja blokowal , niewiem.Wymieniłem płytę główną i dalej to samo.W między czasie padl kabel hdmi, podłączyłem nowy odpalilem 3dmark, wszystko ok WTF, uradowany ze to wina kabla, odpalilem jeszcze raz firestrike znowu artefakty qooooorwa.Ale zaczynam podejrzewac ze to jakiś problem ze zlaczem hdmi w tv.Jest taka opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja bonanza z komputerem trwa.Wymienilem juz płytę Główną i grafikę. Zostaje zasilacz ale włożyłem 7979 w miejsce r9 290 wiec pobór pradu mniejszy.Teraz fire strike nawet sie nie uruchamia a sky diver jest mozaika kolorów jak u Picassa. Zastanawiam sie czy to moze być wina prądu w gniazdku bo dzis co chwila wywala prad w budynku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja bonanza z komputerem trwa.Wymienilem juz płytę Główną i grafikę. Zostaje zasilacz ale włożyłem 7979 w miejsce r9 290 wiec pobór pradu mniejszy.Teraz fire strike nawet sie nie uruchamia a sky diver jest mozaika kolorów jak u Picassa. Zastanawiam sie czy to moze być wina prądu w gniazdku bo dzis co chwila wywala prad w budynku.

 

 

między hd7970 a r9 290 to jakiejś gigantycznej różnicy poboru prądu nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje monopol lub zmiana mobo, bo nie sądzę by to były problemy typu prund.

Z drugiej strony poszedłbym do jakiego kumpla sam obadać, czy aby na pewno dobrze ją przetestowali.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz inna karta , mobo, zasilacz , kabel hdmi , listwa przepieciowa.A teraz to juz w ogóle jestem głupi bo odpaliłem właśnie wieska i dziala normalnie jak gdyby nigdy nic....Chyba jednak cos naprawdę z prądem. Nie mam zadnego kumpla u ktorego moge posprawdzac.Wlasnie udpalilem ungine heaven ktory zawsze wywalal a teraz chodzi juz z 5 min.Nie czaje kompletnie. Listwę kupiłem dzis ale za pierwszym razem byla lipa, zrestartowalem i jest ok.Przed restartem Windows cos zaktualizowal ale to pewnie zbieg okoliczności. Bylo ok przez parę godzin i znowu [gluteus maximus].

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ale jak już wszystko wykluczyłeś i dalej jest problem to pozostaje jeden podejrzany. 

 

procek kupiłeś używany? bo jeżeli tak to może ktoś mu zrobił kuku przypalając gdzieś linie pci-e i stąd te problemy. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzwonilem do jednego serwisu to typ powiedzial ze to napewno wina karty grafiki o ze nawet nie ma co sprawdzać. W drugim powiedzieli ze maja akurat topa

owa pradozerna karte gtx 660 o ze ja moga włożyć i zobaczyć. Dlatego dosc niechetnie chce wydac te 5 dyszek ;)

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...