Skocz do zawartości
Patryksob7

[6000zł] Do gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Planuje zakup komputera za kwotę do 6000 złotych.

 

Zestaw na ten moment prezentuje się tak http://www.morele.net/inventory/info/QXpDUC/Pozostałe 2000 przeznaczone są oczywiście na monitor i resztę akcesoria.

 

Jako, że nie jestem obeznany w sprawach składania komputera mam parę pytań. Czy ten zestaw (do gier i SPORADYCZNEGO renderowania filmów) jest optymalny? Czy mogę zrobić użytek z pozostałych 200 zł jeżeli tak to jaki?

 

Do tego dodam, że planuje OC zestawu.

 

Wszystkim z góry dziękuje za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie juz spokój z 7 jak masz boxa za 399 http://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-8-1-32-64-bit-pl-dvd-box-wn7-00934-599372/

 

a ta klawiaturka to tak na serio  :ploom: bo droższej to chyba nie ma [słabemu graczowi to pomoże tak jak umarłemu kadzidło]

 

i ogólnie to złozyłbym coś innego - twoja kasa twój wybór  :plum:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw średnio sensowny , za tą kasę można złożyć lepszy sprzęt - wystarczy że sobie odpuścisz drogie i nie zawsze przydatne akcesoria jak klawa za pond 700 zł czy podkładka pod mysz za 100 zł .

 

Do tego monitor tragedia - padaka na matrycy TN .

 

Oraz brak SSD .

 

Monitor zmień na Dell U2415 , kosztuje praktycznie tyle samo co ten BenQ a ma znacznie lepszą matrycę IPS .

 

Klawiaturę bierz coś tańszego np. Qpad MK 85 za 520 zł a do tego SSD Crucial MX200 250GB za 405 zł .

 

Ew. zrezygnować z OC i zamiast GTX970 brać GTX980Ti .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiatury to mogę co najwyżej zmienić na zwykła blackwidow za 450zł, nie mam zamiaru zmieniać jej na inną markę. Co do podkładki to to samo.

 

Monitor wybrałem ten ze względu na 144hz, tym się kierowałem a brak ssd to mój błąd, w zestawie powinien się znajdować crucial mx200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem, zastanowie się jeszcze co do niej.

 

 

A co z tym gtx 980? Myślałem o nim ale jak poczytałem trochę recenzji to został nieźle pojechany na tle 970 ze względu na stosunek cena/wydajność

 

@edit

 

Okej na ten moment posiadam taki zestaw bez obudowy http://www.morele.net/inventory/info/9SHV9/

 

Co myślicie o nim i jaką obudowę dać? budżet mogę podnieść do 8100 max.

Edytowane przez Patryksob7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał Ci przecież, albo kup 970-kę ( lub R9 390), albo dopłać do 980Ti.

 

Czy zwiększysz budżet, by zakupić 980Ti (realna wydajność jak 2x970)) czy zmienisz "dodatki" to już Twój dylemat.

 

Twój zestaw bez akcesoriów :

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 228
Napęd Samsung DVD (SH-224DB/BEBE) produkt wycofany z produkcji. Następca SH-224FB/BEBE 65
Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 BK018 255
Zasilacz Be Quiet! Straight Power 10-CM 600W (BN235) 464
Karta graficzna Asus GeForce GTX 970 DC2 OC Black 4GB (256 Bit), DVI, HDMI, 3xDP (GTX970-DC2OC-4GD5-BL) Limitowana Seria! 1529
Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K) 1199
Płyta główna ASRock Z170 Extreme 4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.1, GBLAN, ATX 625
Pamięć HyperX Savage DDR4, 8GB, 2666MHz, CL13 (HX426C13SB/8) 305
 
4670 zł całość, miast 970 dokładasz 980Ti to wyjdzie cię ok 6100 zł  (Ty 3100 zł wydajesz na resztę.)
 
Innymi słowy na całą resztę zostaje ci 2000 zł. 
Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...