Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Witam mam pytanie związane z temperaturami na moim procesorze. Posiadam Core 2 Quad q9300  2,5 GHz. 

Temperatury:

Spoczynek: 65-67 stopni

Stres (Borderlands 2): 77-78 stopni

Dodatkowo w BL2 i CSGO gra czasem przycina i nie wiem czy jest to spowodowane temperaturami procesora czy kartą graficzną (GF9600 GT). Mój zasilacz to CHIEFTEC 500W i mam standardowe chłodzenie.

Niedawno była wymieniana pasta, oraz był czyszczony więc nie mam pojęcia co się dzieje.

Proszę o szybką odpowiedź.

Wymień chłodzenie... ja na i7 pokręcone mam w spoczynku tylko 37-40 stopni

Wiec przy lepszym chłodzeniu niż box temperatura trochę spadnie w twoim przypadku

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edited by mgit

Zatytułuj temat jak człowiek.

Sprawdż czy przy wymianie pasty nie uległy uszkodzeniu push pimy, tj kołki mocujące radiator do płyty. Wygląda mi to na radiator trzymający się na trzech lub dwóch kołkach.

radiator gorący ?

może jakiś program cały czas korzysta z procka i chodzi na max ?

jak tnie to wiesz 9600 to nie jest demon wydajności na te czasy niestety

Naucz się tytułować i używać forum na początek. Zbiorczy o Core 2 Quad 9xxx

Później przyjdzie czas na podawanie pełnej konfiguracji wraz z wentylacją obudowy - tak, wyciąganie nagrzanego powietrza ma znaczenie nawet w puszce za 60 PLN. Nie mówiąc o tym że spoczynek nawet na boxie bez włączonego Speedstep jest za wysoki IMHO.

Jeśli radiator jest na tyle gorący, że nie da się dłużej przytrzymać palucha ("65-67 stopni") znaczy na styku CPU-radiator jest OK.

Albo masz totalnie zakurzony radiator i wentyl, albo wentyl stoi/słabo kręci (tylko skąd wtedy te 1735 RPM), albo szczelna obudowa bez żadnego, choćby niewymuszonego obiegu powietrza.

Informacyjnie- producent przewidział maxymalną temperaturę pracy tego procka na 71.4°C a Ty już w spoczynku do niej dobijasz.

Ciekawy jest też fakt tak małej różnicy między tempami  w idlu i stressie- tylko 10stC.

Ale najlepsze jest to, że poza wyżej wymienionymi grami komputer chodzi bardzo stabilnie i np w bf3, crysis 2 i payday 2 nic nie tnie.

Edited by Pacza

Witam.

Powracam po czasie do tego tematu bo mam pytanie. Obecnie napięcie CPU wynosi 1.25v. Biorąc pod uwagę, że procesor ma już prawie 10 lat i jest coś takiego jak degradacja cpu to czy mógłbym zmniejszyć napięcie bez utraty stabilności? W biosie vcpu jest ustawione na NORMAL więc jest teoretycznie dopasowana.