Skocz do zawartości
ToXaRz

Ekran diy do projektora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem za 2 stowki Benq 6210(2000 ansi , rozdzielczosc co prawda tylko 1024 x 768 ale daje rade ;) )

W pokoju mam szare sciany, myslalem ze nadadza sie do projektora jednak kolory sa bardzo wyblakle - gdy w ramach testow poswiecilem na drzwi biale pomalowane farba kolory byly zdecydowanie zywsze...

 

Zatem mam pomysl by zrobic ekran domowej roboty bez przekraczania kosztow projektora ( screen goo odpada ;P)

Podstawa ekranu bedzie plyta kartonowo gipsowa lub mdf docieta na 180 cm szerokosci i 100 cm wysokosci.

Na to pojdzie podklad i farba matowa.

Mam jednak kilka pytan:

Plyta mdf czy kg, ktora lepiej nada sie na ekra ? I jak gruba, myslalem o 6mm ?

Jaka farba i podklad ?

Duza roznica bedzie miedzy sprayem i walkiem ?

Troche z innej beczki czy kabel vga i rca nie straca na jakosci przy dlugosci 10m ?

 

 

Docelowe miejsce wiszenia ekranu zamiast czarnych polek nad monitorem.

(wybaczcie syf ale bylem zbyt podekscytowany.nowym sprzetem by myslec o czyms innym ;) )https://www.dropbox.com/s/49kawkzx684rha9/2015-10-24%2017.09.45.jpg?dl=0

Edytowane przez ToXaRz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...