Jump to content
revoltec123

Problem z obrazem w Asusie G751jt

Recommended Posts

Witam, kupiłem Asusa G751jt i mam problem z obrazem, a konkretnie problem polega na tym, że od czasu do czasu przy uruchamianiu laptopa ekran ekran pozostaje czarny choć słychać, że laptop pracuje. Po wciśnięciu klawisza zasilania, laptop wyłącza się i po ponownym wciśnięciu klawisza zasilania laptop włącza się i obraz na ekranie jest bez zarzutu. Taka sytuacja zdarza się od czasu do czasu, może macie jakiś pomysł gdzie leży przyczyna ?
Kolejny problem leży w nietrzymaniu ustawień w panelu sterowania nvidia, konkretnie sposób ustawiania koloru, samoistnie przestawia się z użyj ustawień nvidia na inne aplikacje sterują ustawieniami kolorów i w wyniku tego obraz robi się zbyt jasny, po zmianie ręcznej na użyj ustawień nvidia jest ok, po ponownym uruchomieniu laptopa przestawia sięna inne aplikacje sterują ustawieniami kolorów i obraz jest znów zbyt jasny. W tej kwesti również potrzebuję pomocy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem. Przy czym w moim przypadku uaktywnił się on dopiero po postawieniu swojego systemu na SSD. 
fabryczny 8.1 na fabrycznym HDD działał bez zarzutu. 

Mnie to nie przeszkadza, bo komputera nigdy nie wyłączam, tylko usypiam (niezależnie od systemu), a naciśnięcie przycisku zasilania ("wyłączenie laptopa"), a następnie jego ponowne naciśnięcie rozwiązuje problem w ciągu mniej niż 2 sekund :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już wspominałem, mój lapek jest usypiany.

W tak zwanym międzyczasie doszedłem do pewnego wniosku. Mianowicie wybudzenie lapka poprzez otwarcie pokrywy (wyświetlacz) - od czasu do czasu powoduje wspomniany błąd.

Z kolei wybudzenie go poprzez ruch myszką, a następnie otwarcie pokrywy - takiego błędu już w moim przypadku nie powoduje. 

Strzelam więc, że problem leży gdzieś w czujnika unoszenia pokrywy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak wtedy wytłumaczyć poprawne wznawianie działania poprzez wybudzenie go ruchem myszki?

PS. To jest jeden z niewielu aktualnie dostępnych na rynku lapków, który nie ma możliwości włączenia zintegrowanej grafiki (GTX jest podłączony "bezpośrednio" pod ekran) - więc właściwie kto wie...

Nie wiem czym kierował się ASUS wprowadzając takie rozwiązanie, ale durne to to. Mój stary dell XPS L702x potrafił wytrzymać przy normalnej pracy (edytor tekstu, przeglądarka internetowa itp.) ponad 10 godzin, a asus nie da rady wytrzymać 3 godzin na oszczędnym trybie pracy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...