Skocz do zawartości
Aurora001

Slaba jakosc dzwieku Asus K455LN-014 na zewnetrznym zrodle (Microlab Solo 6C)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Musze przyznac ze mam zagwozdke.
Asus K455LN-014 na Win 8.1, oryginalny system bez zadnych modyfikacje.

Glosniki zewnetrzne Microlab solo 6c

Problem:

- Jakosc dzwieku na zewnetrznym zrodle jest FATALNA. Sam output dzwieku jest wporzadku, ale brzmienie, a raczej jego brak - sceny, glebi juz NIE !

 

Przez chwile myslalem ze moje microlaby tak graja po podrozy 4k km, ale podlaczylem przez przypadek do telefonu i roznica jest KOLOSALNA w glebi, basie i scenie.

Ktos wie co to za uklad dzwiekowy jest w tym laptopie, bo przydaloby sie swieze stery zamiast 8 miesiecznych ze strony asusa i bede dalej probowal bawic sie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odczytać za pomocą Everesta / Aida 64 co za układ tam siedzi .

 

Podejrzewam że jakiś Realtek .

 

Generalnie nie widzę dokładnej specyfikacji - to co jest podaje tylko że karta jest zgodna z Intel HD Audio .

 

Choć wątpię aby nowsze sterowniki coś poprawiły , trochę możesz poprawić jakość softowo za pomocą programów w rodzaju SRS Audio Sandbox .

 

Jak chcesz mieć 100% poprawy to tylko zewnętrzny układ na USB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale az nie chce mi sie wierzyc ze w dzisiejszych czasach dzwiek moze byc bardziej plytki niz prawie midi z czasow DX486 ;)
Jak podlacze microlaby 6C do nokia lumia 925 to jakbym sie przeniosl w inny swiat.

Zainstalowalem nowe stery (8 miesieczne) ze strony asusa i jest poprawa, ale nadal nie ma sceny. Nie jest to realtec ;( Pozniej aide zapuszcze. Moze cos pogibane mam w systemie, ale nic nie bylo ruszane.

 

Edit. Conexant CX20751/2 @ Intel Lynx Point-LP PCH - High Definition Audio Controller    PCI

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się sterownikami, później sprawdź program, którym odtwarzasz muzykę, możesz spróbować zainstalować coś z "poprawiaczami" dźwięku np. winamp z wtyczką WoW.

Jak to nie pomoże to możliwe, że wbudowana dźwiękówka jest tak licha, że w połączeniu z Solo 6C daje lipę a nie dźwięk. 

Spróbuj podpiąć jakieś inne głośniki dla porównania.

Jak nie pomoże to jedyne wyjście jakaś dźwiękówka na USB, nie polecam tanich kaszanek wielkości pendrive'a, jak już to coś pełno wymiarowego, jakiś Creative na początek, nie są aż tak strasznie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...