Skocz do zawartości
swrox1337

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedlugo mam zamiar ulepszyc moj pc glownie do gier i bardzo prosil bym o propozycje glownie procesora ktory pasuje pod podana plyte glowna oraz o dodatkowe ramy ktore beda pasowac do tych ktore podalem bo takie obecnie posiadam

 

 

 

plyta glowna : Gigabyte GA-B75M-D2V Intel B75 LGA1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3)

 

GPU : Gainward GeForce GTX650TI Boost 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express

 

dysk : Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)

 

ramy : Crucial DDR3 4GB 1333MHz SpecTek CL9

 

zasilacz : Corsair VS Series 450W

 

procesor : Intel Core i3-3240 Ivy Bridge LGA1155 BOX 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek - używane I5 2300/2320/2400 z allegro/olx za ~400 zł .

 

RAM - dowolne 1 333 mhz / 1 600 mhz , i tak zwolnią do 1 333 mhz , ew. wymiana całości na zestaw 2x4GB 1 600 mhz CL8/CL9 np. G.Skill Ares 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 225 zł .

 

W opcji 1 to np. Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 za 139 zł lub Goodram 4GB DDR3 1 600 mhz CL9 PLAY za tyle samo .

 

Ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pierwsza odpowiedz

 

Ogolnie to chcialbym naprawde dobra i5 zainstalowac zeby juz ja miec na stale pytanie tylko czy sie oplaca nowke (gwarancja) ?

mam tutaj kilka modeli i nie moge sie zdecydowac poniewaz praktycznie sie nie znam moze ktos pomoze wybrac  :D? (najlepszy w sensie najwydajniejszy?)   procesor wydajny glownie do gier w przyszlosci wymienie karte graficzna

 

i5 3330, i5 3550, i5 3570, i5 3470

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dlatego podalem modele i5 pod socket 1155 chcialem dac max te 900 ew doplacic i 1000zl za procka nowego poniewaz mam gwarancje ale naprawde nie znam sie i nie wiem czy warto

 

o co chodzi z tym oc ?

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC to podkręcanie.

Chcesz wydać 900 - 1000 zł na procek na lga 1155? To już lepiej tą kasę przeznaczyć na leki ;)

dzieki dzieki naprawde sie nie znam a chcialbym cos max wydajnego zeby moc pograc w jakies nowe gierki

(celuje tu np w gierke Overwatch/Guild Wars 2/CS:GO-stale[200fps/300fps] na dobrych detalach i fps zeby plynnie dalo sie grac) myslalem ze warto by zainstalowac raz na zawsze dobry mean drogi ? procesor i5 prosze o dalsza pomoc propozycje 

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym cos max wydajnego

Czyli chcesz dać 900 zł za max, tj "nowy" 3570, uznajmy to za 100% wydajności, podczas gdy 85% wydajności możesz mieć za 330 zł i różnicy na oko nie zauważysz?

 

Chcesz wydawać gruby plik banknotów, bierz i5 6600k + płyta na Z170 + ddr4 razem ok 2000 zł.

 

Chcesz pozostać na tej płycie, bierz tego 2320, reszta w ram i grafikę.

 

Jaki masz monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde wielkie dzieki za propozycje ja sie totalnie nie znam dlatego szukam tutaj pomocy skoro tak piszesz to rozwaze to jak najbardziej cena mi jest na reke im taniej tym lepiej wiadomo ale tez chce dobry sprzet :) na poczatek chcialem wymienic procka a za miesiac/dwa karte a moze za 3miesiace np czekajac na okazje ram rowniez dokupie 4gb wiec 8 chyba styknie do grania ? 

 

Monitor mam BenQ XL 2411Z

 

Nadal bardzo prosze o rozne propozycje oraz porady celuje glownie w te gry ktore wymienilem wyzej :) a z tego co mi wiadomo to glownie fpsy ida od procka  wiadomo moze wpadnie inna fajna w oko

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego sie tak mnie uczepiles wiedzac ze nie mam pojecia w tym temacie :D

 

Narazie dostalem 2 propozycje a moze ktos jeszcze ma cos ciekawego do polecenia poradzenia roznie to bywa nigdy nie zaszkodzi wiecej 

 

Jestes naprawde az tak pewny ze z tym prockiem 2320 bede mogl plynnie pograc(duuzo stabilnych fps) w te gierki ktore podalem :-) ? Glownie zalezy mi na 200/250fps stabilnych w cs:go poniewaz juz troche w to gram mozna powiedziec na tym wyzszym poziomie i caly czas na tym low fps a mam swoja kaske dlatego chcialbym sobie polepszyc jak i celuje grac jak tylko na wiosne wyjdzie overwatch a gierka tez ma swoje wymagania wiadomo najwazniejsze beda fps zeby plynnie chodzila (sory ze tak sie o tych gierkach rozpisalem ale to jest glowny problem)

np kolega z tematu wyzej podal rowniez 2400 i teraz pewnie bede musial poczekac na kogos podpowiedz ew sam cos poszukac porownac 

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wklejaj formatowanego tekstu! Wpisać 4 cyferki (2320) to nie jest aż taka filozofia, by trzeba używać ctrl+C, ctrl + V. Za to dopiero mogę się uczepić.

 

Jestem peien, że jak nie pograsz na tym 2320, to na dwa razy droższym 3570 też nie pograsz, mimo, że jest coś tam wydajniejszy. 

 

http://ark.intel.com/pl/products/53446/Intel-Core-i5-2320-Processor-6M-Cache-up-to-3_30-GHz

http://ark.intel.com/pl/products/52207/Intel-Core-i5-2400-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

 

http://ark.intel.com/pl/compare/52207,53446

 

Cała różnica to 3% wyższe taktowanie.


Tutaj http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amdmasz porównanie 3570 i 2400, 3470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorki

dzieki za probe wyjasnienia chociaz i tak malo z tego rozumiem ale suma sumarum nie oplaca sie tej 2400 i najlepsza(najwydajniejsza opcja pod gierki) bedzie ta 2320 tak ? bardzo bym prosil tez kogos innego zeby wypowiedzial sie dokladnie co do tego porownania :-) i pewnie niedlugo zrobie zakup

 

ew jesli ktos ma doswiadczenie z w/w grami typu ze nawet zmiana na taki procesor mi za wiele nie pomoze lub innego typu bardzo prosze o postowanie

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz .

 

Dziś branie nowych procków tej generacji to nie najlepszy pomysł , płyt zresztą też - głównie z powodu ich ceny .

 

Za tyle to już lepiej brać nowe I5 4xxx albo nawet Skylake + DDR4 .

 

Co innego używane I5 2xxx / 3xxx , procki nadal mocne a tanie , w dodatku procki to jeden z elementów kompa który trudno zepsuć , szczególnie w dzisiejszych czasach - to nie Athlon XP z odsłoniętym rdzeniem gdzie lekka nieostroność i procek nadawał się do kosza .

 

Używki CPU śmiało można brać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o kupnie dla ciebie żadnego procesora.

Myślałem u kupnie przez ciebie używanego i5 2320.

Myślę też o kupnie zestawu opartego o ten procesor dla siebie, muszę jednak czekać na łaskawość Dzieciątka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK panowie a co powiecie jak w gre wchodzi rowniez zmiana plyty glownej pod socket 1150 poniewaz ten 1155 czytam faktycznie starej daty i ciezko cos kupic

gdybym wymienil plyte glowna i procka na cos naprawde fajnego i cenowo dobrego tak do 1300zl/1500zl?(wtedy warto by bylo brac nowe czesci?)

i np za miesiac karte graf i ramy

 

glownie chodzi mi to zeby osiagnac dobra wydajnosc w grach ktore wymienilem wyzej nie chcialbym byc rozczarowany z tej 2320 wiem ze to juz cenowo sie zmieni ale to jest akurat maly problem. Mozecie pewnie pisac ze za 2k 2500 to juz nowy komputer zloze dlatego sam nie wiem czy warto mi kupic te podzespoly czyli plyte processor ramy i karte graf (moze i bym musial wymienic zasilacz) czy moze poczekac i kupic nowy komputer :D

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde prosze o pomoc w uzyskaniu dobrej wydajnosci w grach ktore opisalem wyzej cs:go jest bardzo znana gra dlatego fajnie by bylo uslyszec wiecej opini na prowadzony temat oraz pozwole sobie wkleic tutaj jak narazie przedstawione przez producenta wymagania rekomendowane do gry Overwatch w ktora celuje grac jak tylko wyjdzie :-)

 

Rekomendowane: Intel Core i5 3.2 GHz/AMD Phenom II X3 2.8 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7950 lub lepsza, 5 GB HDD,

 

wiadomo ze w takiej grze najbardziej licza sie stabilne fpsy jak i w cs go 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki budżet to idź w kierunku Skylake + DDR4 , płyty można dostać już za ~250 zł ( konstrukcje na H110 ) .

 

Do tego I3 6xxx albo dołożyć do I5 6500 .

 

Jak chcesz po kosztach to I5 2320/2400 + płyta na H61 lub B75 .

 

W innym temacie wstawiłem link do Asrock H61M-DG3 za 165 zł z 12 m-cy gwary , do tego procek za ~400 zł który na prawdę trudno zepsuć ( choć się da ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma już DDR4 więc brać najtańsze DDR4 2 133 CL13 - 4 albo od razu 8GB np. Corsair Vengeance LPX DDR4 2x4GB 2133 mhz CL12 za 261 zł

 

Zasilacz i grafa na początek mogą być te co masz , choć GTX650Ti Boost królem wydajności nie jest .

 

Choć zamiast wydawać tyle kasy w nową platformę to na twoim miejsu brał bym I5 2320/2400 z allegro/olx , do tego dodatkowe 4GB ramu .

 

Dalej zmienić kartę i dołożyć SSD .

 

Płyta + I5 6500 + ramy DDR4 to koszt ~1 500 zł .

 

Za to masz :

 

I5 2400 - 350 zł + SPC Fera 2 za 98 zł

 

Asus GTX960 4GB Strix - 950 zł

 

Do tego dodatkowe 4GB ram DDR3 za ~100 zł i SSD np. Transcend SSD370 128GB za 230 zł .

 

I5 2400 + GTX960 wyjdzie lepiej niż I5 6500 + GTX650Ti Boost , do tego za ~330 zł więcej masz SSD i dodatkowe 4GB ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie reyden naprawde ciekawa propozycja myslisz ze na takim sprzecie bede mogl swobodnie pograc w w/w gierki ? (chodzi o to ze wyciagne sporo fps)

 

i w sumie ostatecznie jak bardzo w wydajnosci beda roznic sie te zestawy ( to pomoze mi zdecydowac sie ktory jednak warto zlozyc za dana cene )

 

zestaw 1

MSI B150M PRO-DH 1151 + i5 6500 + ramy DDR4 8gb + GTX960 + SSD370

 

zestaw 2

Gigabyte GA-B75M-D2V Intel B75 LGA1155 + i5 2400/SPC Fera 2 + GTX960 + GOODRAM PLAY 4GB 1600Mhz DDR3 CL9 + SSD370

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti wydajności to I5 6500 + GTX960 będzie lepsza opcją tyle że za to zapłacisz jakieś 2,7 k zł .

 

I5 2400 + Fera 2 + GTX960 + SSD i dodatkowy ram wyjdzie jakieś ~1700 zł , prawie 1 000 zł taniej , kasę którą możesz przeznaczyć na co innego a nie wiele stracisz na wydajności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzilo (ze nie wiele strace na wydajnosci a to jednak 1 000zl) teraz tylko pozostaje pytanie czy na tym tanszym zestawie osiagne sporo fps w cs:go/overwatch ale nie wszyscy moga to wiedziec :-D

 

dodam ze na swoim obecnym pc ktory prezentowalem w 1 poscie mam jakies 144fps nie zawsze stale w cs:go ofc

Edytowane przez swrox1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...