Skocz do zawartości
Arekko

Gigabyte 970 GTX Windforce X3 odkształcenia laminatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj dotarła do mnie nowa grafa jak w tytule i odrazu w oczy rzuciło mi się delikatne odkształcenie PCB spowodowane dokręceniem chłodzenia ( w okolicach chipsetu ) , niestety ten model nie posiada backplate , więc zaczynam rozważać delikatne popuszczenie radiatora aby zmniejszyc naprężenie .

Teraz pytanie czy ktoś ma takową grafe i czy u niego występuje podobny problem ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIekawe jaki to będzie miało wpływ na kartę po kilku miesiącach użytkowania , delikatne manipulacje śrubami niewiele poprawiły więc pozostaje zaufać inżynierom z Gigabyte , mam plan ją zwodować w przyszłym roku więc backplate plus blok powinny w przyszłości załatwić sprawe ale ogólnie nie lubie takiego wykonania bo mi śmierdzi troche fuszerką :)

Edytowane przez Arekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość kart ze sporym chłodzeniem i bez backplate'a się gnie. Nie jest to problem, ale jeśli Ci przeszkadza, to możesz ją albo podeprzeć w wolnym rogu, albo podwiesić za ten róg do góry obudowy. Karty z prostym PCB łatwiej potem w końcu sprzedać. :)

 

Absolutnie nie luzuj chłodzenia - zmniejszając docisk do rdzenia, pogorszysz tym samym temperatury.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko do nowych produktów , ja puki co przymierzam się do zwodowania swojej na full cover + backplate i powiem ci , że diabelnie ciężko kupić backplate poniżej 90 zł.

Dla przykładu full cover od EK dedykowany do mojej karty - 109 Euro

Backplate - 31 Euro

Całkiem spory koszt jakby nie patrzeć , mogłem odżałować te kilka PLN więcej i kupić wersję G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...