Skocz do zawartości
maciejko

Upragde dość nowego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o radę. Obecnie posiadam zestaw:

Intel Core i5 6500 3.2GHz BOX (LGA 1151)

NVIDIA GeForce GTX 970

na płycie głównej GIGABYTE GA-Z170M-D3H (LGA 1151) mATX,RAMu 16GB

w obudowie Zalman Z1

zasilacz Be Quiet 600W System Power 7 BOX (BN145).

Pytanie brzmi jaki lepszy procek i kartę (również ewentualnie muzyczną) mogę do niego wsadzić nie zmieniając płyty głównej? Poszukuję również zestawu głośników 2.1 (ze względu na brak miejsca), komputer jest podłączony pod TV 47cali.

Uznajmy, że cena jest kwestią drugorzędną a w planach nie mam podkręcania. Komputer ma służyć przede wszystkim do rozrywki.

Będę wdzięczny za odpowiedzi, bo wyszedłem z obiegu kilka lat temu.

Edytowane przez maciejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to twój I5 6500 jest jednym z lepszych .

 

Wyżej masz tylko I5 6600 i 6600K , dopłacać do nich nie ma sensu , kasę lepiej sporzytkować na co innego np. SSD czy lepszą kartę graficzną .

 

Karta graficzna - skoro chcesz wymieniać to bierz GTX980Ti lub Fury X ale to koszt ~3 000 zł .

 

Co do ew. karty muzycznej , jak integra ci nie wystarcza to bierz jakiegoś Xonara od Asusa np. Asus Xonar DG/DGX z tych tańszych albo Asus Xonar DS/DSX/D1 z tych lepszych .

 

Ceny od 129 zł za wersję DG do ~310 zł za wersję D1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy procek pod LGA1151 będzie pasował, jeżeli zamierzasz podkręcać to np. i5-6600k, lub i7-6700k, a jak wolisz zostawić ze standardowymi zegarami, to coś z Xeonów E3 v5.

 

Z wewnętrznych kart dźwiękowych bierz AIM SC808 (PCI-E x1), konstrukcja bardzo chwalona i popularna na forach poświęconych audio.

 

Karty graficznej nie ma sensu wymieniać, ale gdybyś chciał, to w miejsce GTX 970 możesz włożyć każdą 1 lub 2 lub 3 slotową kartę, która zmieści się na długość w Twojej obudowie.

 

W zależności od wielkości karty graficznej pozostaje wolne 1 lub 2 miejsca na kartę rozszerzeń pod PCI (np wifi).

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy procek pod LGA1151 będzie pasował, jeżeli zamierzasz podkręcać to np. i5-6600k, lub i7-6700k, a jak wolisz zostawić ze standardowymi zegarami, to coś z Xeonów E3 v5.

 

Z wewnętrznych kart dźwiękowych bierz AIM SC808 (PCI-E x1), konstrukcja bardzo chwalona i popularna na forach poświęconych audio.

 

Karty graficznej nie ma sensu wymieniać, ale gdybyś chciał, to w miejsce GTX 970 możesz włożyć każdą 1 lub 2 lub 3 slotową kartę, która zmieści się na długość w Twojej obudowie.

 

W zależności od wielkości karty graficznej pozostaje wolne 1 lub 2 miejsca na kartę rozszerzeń pod PCI (np wifi).

Podana karta dźwiękowa nie będzie współgrać z płytą główą wg. sprzedawcy w sklepie. Chodzi o sloty PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,użytkownicy purepc kolejny raz wykazują się większą wiedzą od osób zatrudnionych w sklepach. Skorzystałem z sugiestii i kupiłem i7-6700K oraz AIM SC808. Z GTX980ti zobaczymy co przyniosą kolejne dni w pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie odświeżam temat, naszło mnie na zmiany, Chciałbym do końca roku zamknąć temat a zakupy porobić w następującej kolejności płyta główna+cooler CPU, następnie karta graficzna, myślę, że do reszty nie można się przyczepić póki co. Zestaw jak na obrazku TUTAJ, wszystko w obudowie Zalman Z1 (nie do ruszenia), będę wdzięczny za sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to prędzej moje widzimisie i możliwość spieniężenia pewnej kwoty na uaktualnienie obecnej maszyny. Wejść w zupełności wystarczy, ta płyta nie jest zła, do tej pory spisywała się bez zarzutu i była funkcjonalna. Jeżeli zdaniem Prezesa Giełdy Rolnej nie ma powodów do zmartwień, odpuszczę sobie :smoke: . Natomiast cooler jest jak najbardziej zasadny, bo pc kisi się w szafce (z wyciętym tyłem) i stoi przy ścianie, niedługo może nie być kolorowo, wolałbym zapobiec niż leczyć + nowa grafika w planach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 będę wdzięczny za sugestie. 

debilny pomysł z wymianą

jak juz się upierasz to wymien na i7 7700K jak wyjdzie

. Natomiast cooler jest jak najbardziej zasadny, bo pc kisi się w szafce (z wyciętym tyłem) i stoi przy ścianie, 

tylko co po wypaśnym chłodzeniu i drogim skoro i tak nie ma przepływu powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejne zmiany, GPU & SSD. Budżet na poniższe 2 pozycje do 2500 zł. Obecnie jest:

 

1) ASUS GTX970-DCM NVIDIA GeForce GTX 970 GM204-200/D17U-20 PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s) 4 GB GDDR5 SDRAM 256-bit

2) Samsung EVO SSD 650 120GB

 

Komp służy głównie jako domowe centrum multimedialne gry/filmy/muzyka, podłączony HDMI do TV LG 47LB670v + soundbar. Co do SSD to powoli zaczyna brakować miejsca i też nie uważam, że był to trafiony zakup.

 

FYI:

CPU: Intel Core i7-6700K

Płyta główna: GIGABYTE Z170M-D3H-CF

28 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz (tak się złożyło - więcej, a wolniej) 

2 dysk Samsung SPINPOINT 1TB 2,5CALA (HN-M101MBB)

 

Będę wdzięczny za ciekawe pomysły. 

Edytowane przez maciejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...