Skocz do zawartości
jedrek22

Nie działa pamięć w dualu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płyte główną Asrock Fatali1ty z97 pamięć RAM patriot 2x8GB DDR3 PC-17000 2133MHz jak założe kości do A1A2 to działają jako single-chanel gdy przełoże na A1B1 co powinno działać w Dualu to niezałancza się monitor a komputer się sam restartuje proszę o rade co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim taktowaniu działają kości - domyślne 2 133 mhz czy mniej ( np. 1 333 mhz / 1 600 mhz ) .

 

Na jakim napięciu działają te kości ?

 

Może aktualizacja biosu/uefi pomoże .

 

Ew. kości się gryzą z płytą .

 

Zresztą to czy kości pracują w trybie DC czy SC to nie ma za dużego znaczenia , włączenie DC praktycznie nic nie daje jeżeli chodzi o wydajność platformy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że raczyłeś udzielić się w swoim temacie.

Nie odpowiedziałeś niestety na pytania 

 

B1 ?

A2B2?

Płyta nie jest nowa, nowa była przed wyjęciem z pudełka.

Piny gną się najczęściej przy pierwszym montażu procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedyńczo działa B1 tak jak A1

Jeśli pojedynczo działa A1 i B1, problemy w uszkodzeniu podstawki bym nie szukał.

 

Problemem może być pamieć (np. uszkodzona kość, tak nowe wyjęte z pudełka zdarzają się uszkodzone), konfiguracja, może trzeba je dovoltować, ustawić Command Rate 2T, zaktualizować bios.

Używaj przecinków, kropek, wielkich liter, bo ciężko cokolwiek zrozumieć z tego, co wypisujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem.

Miałem i3-3220 i 2x4GB ram 1333mhz i działało w dual channel. Wymieniłem cpu na i5-2400 i żeby komputer działał musiałem zamontować ram w B1 i B2.

Płyta asrock b75 pro3-m

zasilacz xfx 450w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jeszcze pinów ale jak zamontowałem i5 i komputer nie działał to od razu wróciłem do i3 i działał więc to chyba niemożliwe żeby pin się skrzywił, wyprostował a potem znowu skrzywił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...