Skocz do zawartości
chudyroot

Modernizacja Dziadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym zmodernizować swojego dziadka ... Ale od początku

Zanim napisałem tego posta troche poszperałem na forach itp lecz z mizernym skutkiem,

napisałem nawet mail'e do paru serwisów z okolicy i odp w większości była taka iż się nie da bądź nieopłaca (po części się z tym zgadzam)

Więc dlatego napisłem do Was z nadzieją że coś da się rozbudować niezbyt wielkim kosztem

Mianowicie kilkaset złotych (300 do 800) czym taniej tym lepiej.

Jeżeli chodzi o nowy komputer to zakup planuje końcem 2016 a nawet i 2017 z tąd decyzja o możliwości rozbudowy

 

Wygląda to następująco:

*Procesor AMD Phenom II X4 945

*Ram GOODRAM 1333 Mhz (2x 2048)

*karta Radeon HD 4850 1 GB GDDR3 Sapphire

*mobo Gigabyte GA-MA770T-UD3P (rev 1.0)

*No i zasilacz wraz z obudową :/ LOGIC B21 500W

*Monitor LG FullHD modelu nie znam

*Dysk Samsung 500GB i dwa zewnętrzne (okazjonalnie podpinane)

*chłodzenie ? patrząc w grafikach google to jest to boxowe

 

Głównie gram w WOT (fullHD ustawienia minimum, fps od 25~80), Armored Warfare (podobnie), Cities Skylines (FullHD ustawienia średnie, czasem szarpnie)

Chciałbym w te ww gry zagrać w wyższych detalach i większym Fps'ie jak i komfortowo w np Dirt Rally

Oczywiście za rozsądne pieniądze (np podkrecenie procka o ile pozwala na to mobo, zasilacz czy chłodzenie)

W tym temacie jestem bardzo kiepski:/

Pozdrwiam Janusz

 

Ten komputer po kupnie nowego (o ile będzie jeszcze działał) i tak zostanie u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić kartę graficzną na np gtx750ti ale to max co się opłaca. Szukałbym używanego gtx660 za około 400zl + nowy zasilacz około 150zl + podkręcanie procesora na tyle ile się uda. Niestety w wota i aw nie pograsz komfortowo bo te gry obciążają bardzo CPU a twój jest zwyczajnie słaby więc na stałe 60fps nie ma co liczyć.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o czymś takim:

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-250-2gb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-vga-11215-20-10g-844483/      

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1600mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-heatsink-cmz8gx3m2a1600c9-360409/

 

 

Ramy się przydadzą do Sony Vegas (tylko pytanie czy obsłuży, bo na wykazie obsługiwanych pamięci jest tylko jedna kość 4gb do tego jakiegoś Samsunga ale przypuszczam że ten wykaz nie był aktualizowany)

A ta karta może by coś tam przyśpieszyła Staruszka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłego R7 250 sobie odpuść , ta karta jest słabsza niż twój obecny HD4850 .

 

Jak chcesz brać kartę AMD to minimum R7 250X aka HD7770 GE ( bo to te same karty ) , karta sporo mocniejsza niż R7 250 czy stary HD4850 , od tego ostatniego też sporo mniej prądożerna .

 

Choć AMD + AMD to średni pomysł , lepiej brać coś od NV - nowy GTX750Ti lub używane GTX660 .

 

Do tego markowe PSU nawet jak to będzie używka z olx/allegro , Fortron/Delta 350W z powodzeniem zasilą PII X4 945 + HD7770 / GTX660 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to sredni pomysł pchać tam cos lepszego  dopóki bedzie tam ten procek za dużo z niego nie wyciagnieszsz przy tym budżecie

najesnsowniej byłoby skombinować wiecej kasy i przejść na intela

 

i jeszcze jedno  bo chyba tylko procki BE obsługiwały na szybsze pamieci niż 1333

 

ram jak już to http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/

185zł

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W które gry grasz najczęściej ?

 

W WoT to nawet zmiana na Intelowskiego Celerona z generacji Sandy Bridge to sporego kopa , Do AW czy CitieS Skylines przydał by się I3 lub wyżej .

 

Użuwane I5 2xxx + płyta na H61 to koszt 400-500 zł na allegro , po sprzedaniu obecnego procka i płyty możesz polować na lepsze karty niż HD7770 / GTX750 Ti .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gry to głównie Wot lecz może raz, dwa w tygodniu (chciało by się w coś lepszego no ale planuje zmienic kompa końcem tego roku ale raczej realny termin to 2017, o ile ...) i chciałbym w miarę komfortowo grać, w lecie dużo pracuje w Sony Vegas Pro

Ogólnie chodzi ok na 8.1, pasty wymienione na procku i karcie graficznej (lato 2015) tylko brakuje mu trochę werwy :/

Jak bym chciał kompa składać to aktualnie odpada bo planuje jw. coś konkretnego na lata ( aktualnie krucho z funduszami a do tego rodzina być może się powiększy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręć procka [co prawda tylko szyna ale powinno się dać go pogonić ;) ]

 

i zbieraj kasę

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...