Skocz do zawartości
KING_PROO

"Nowe" podzespoły do starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuję trzech używanych części do mojego dosyć starego komputera, a mianowicie procesor(intel) , kartę graficzna i 2gb ramu w jednej kości. Na to wszystko mam bardzo mały budżet ok. 300zł , wiem że w tej cenie nie można znaleźć nic sensownego ale zależy mi na lekkim poprawieniu wydajności w takich grach jak cs:go i left4dead2 (obecnie mam 30-40fps na low, a chce przynajmniej 60-80). Mój obecny sprzęt to procek amd athlon x2 4000+ 2.1ghz, 3gb ramu w dwóch kościach, zasilacz 450W,grafa nvidia gt 8600. Mile widziane będą linki do aukcji z allegro i olx . Z góry dzięki wszystkim za pomoc!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego intela to Ty se na tą płytę nie wsadzisz bo i jak?

Jeśli chcesz intela + grafikę + RAM to musisz zmienić całą platformę ale za 300 zł to Ci się nie uda.

Jedyne co mógłbyś zrobić to kupić lepszy procesor pod obecną płytę, kupić lepszą grafikę (chociaż nie wiemy jaką masz aktualnie)... ale moim skromnym zdaniem inwestowanie w obecną platformę jest totalnie bez sensu.

Jeśli udałoby Ci się uzbierać drugie tyle to jest szansa kupić używany i5 z płytą i 4GB ramu... musiałbyś później doliczyć jakieś 300 zł na sensowną używaną kart grafiki.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/amd-athlon64-x2-5600-am2-poznan-i5828034060.html

kupił taką sama kośćramu 2GB jak masz a tą jedynkę wywalił [jaki to ram ten 2 gigowy  - cpuz - i poszukaj na alegro]

http://allegro.pl/gigabyte-gts-450-1gb-gddr5-i5838825712.html

Dzięki ale mam jeszcze kilka pytań. Czym się różni ten procesor od mojego obecnego bo widze ze tez amd i dwa rdzenie? Czy na tym sprzęcie osiągnę w cs:go na low z game boosterem ponad 60-70fps? Jeśli kupię ten procesor to muszę kupić jeszcze jakąś pastę czy coś takiego czy normalnie mam zamontować?

/edit

Jeszcze pytanie o ten ram. Moja kość 2gb ma 400MHz, a na allegro są same po 800MHz. Jest jakaś różnica między nimi? Screen z cpu-z http://scr.hu/8w3a/r5yx8

Edytowane przez KING_PROO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja kość ma 800MHz bo to DDR2  [ poszukaj na alegro takiej samej - na kości masz naklejkę z parametrami]

procek ma taktowanie większeo o 700MHz od twojego - zawsze to bedzie szybciej

 

ogólnie to i tak pudrowanie trupa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja kość ma 800MHz bo to DDR2  [ poszukaj na alegro takiej samej - na kości masz naklejkę z parametrami]

procek ma taktowanie większeo o 700MHz od twojego - zawsze to bedzie szybciej

 

ogólnie to i tak pudrowanie trupa 

Jest pewien problem. Zamierzałem dzisiaj kupić tego procka i karte ale okazało się że aukcje są już zakończone :(  Mógłbyś podesłać jeszcze raz coś, proszę. PS: Za procka mogę dać nawet 80zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...