Skocz do zawartości
kornel12

Komputer do 6000zł Gry ( proszę nie zamykać tematu/poprzednie podobne tematy idą do zamknięcia)

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat był zakładany wiele razy . lecz teraz postanowiłem się ogarnąć i założyć nowy temat którego proszę nie zamykać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiujesz kompa po nowym roku to przyjdź po nowym roku .

 

Przez ten miesiąc dużo się może zmienić w kwestii cen ( na minus ) .

 

Płyta to nieporozumienie , karta także .

 

Bierz coś tańszego np. MSI Z97 Gaming 3 / Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 + GTX970 albo dołoż do GTX980Ti .

 

Do I5 4690K / I5 6600K + GTX970 / GTX980 spokojnie starczy dobre 550W np. ww Seasonic G lub jego ulepszona wersja - XFX XTR 550W .

 

PSU 650+W to do GTX980Ti .

 

Ramy - w jednym i drugim przypadku brał bym ramy wyżej taktowane :

 

Dla 4690K bierz ramy 2 133 mhz / 2 400 mhz np. G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9

 

Dla 6600K jakieś 3 000 mhz / 3 200 mhz .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zestawy z [gluteus maximus] wzięte .

 

Po kiego ci taka droga płyta ?

 

Max. co bym wsadził to MSI Z97 Gaming 3 / Ggiabyte Z97X Gaming 3 a resztę kasy dołożył do lepszej karty .

 

GTX980 jest mało opłacalna - bierz albo GTX970 albo dokładaj do GTX980Ti , niestety GTX980Ti to połowa twojego budżetu .

 

Zamiast SS-a brał bym jego ulepszoną i tańszą wersję - XFX XTR , wersja 650W kosztuje 419 zł .

 

Generalnie proponuję coś takiego :

 

CPU : I5 4690K - 1 105 zł

 

Chłodzenie CPU : Raintek Ereboss - 159 zł

 

MB : Asrock Z97 Anniversary - 350 zł

 

RAM : G.Skill Ripjaws X 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 - 245 zł

 

VGA : MSI GTX980Ti Gaming 6G - 3 099 zł

 

SSD : Samsung 850 EVO 250GB - 345 zł

 

HDD : WD Blue WD10EZEX 1TB - 218 zł

 

DVD-RW : LG GH24NSD1 - 55 zł

 

Buda : Corsair 300R - 299 zł

 

XFX XTR 650W - 419 zł

 

Razem : 6 294 zł , z MSI Z97 Gaming 3 wyjdzie jakieś 6 450 zł .

 

Masz gorzej wyposażoną płytę i tylko 8GB ram ale za to znacznie mocniejszą kartę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przemyśleniu pewnych spraw związanych z moim przyszłym komputerem uznałem że podstawka 1150 będzie za 5 lat zabytkiem i uznałem że lepiej przesiać się na podstawkę 1151 ponieważ jest to podstawka bardziej przyszłościowa i postanowiłem zwrócić się do was o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego na procesorze z serii intel Skylake do gier w cenie do 6000zł do gier 

 

moje wymagania co do komputera 

 

- Koniecznie -  płyta główna z Dual Biosem lub z funkcją szybkiego i bardzo łatwego przywracania Biosu 

 

- Zasilacz od firmy SeaSonic ( najlepiej 650w) 

 

- karta graficzna od Gigabyte 

 

- Obudowa duża i z filtrami przeciw kurzowymi bardzo dobrej jakości 

 

- Najlepiej żeby obudowa miała 2 wentylatory fabryczne

 

- najlepiej żeby płyta główna była of firmy MSI lub Gigabyte 

 

- a i najważniejsze cały zestaw ma się zmieścić z budżecie do 5900zł ( ponieważ 100zł idzie na montaż komputera)

 

- płyta główna najlepiej od firmy MSI lub Gigabyte 

 

- karty graficzne tylko od Nvidi

 

Ze względu na to że na chwilę obecną  nie umiem podkręcać procesora lecz bardzo chciałbym ponieważ podkręcenie przedłuża jego użytkowość o 2-3 lata  (ale w  przyszłości nauczę się tego ) prosiłbym o złożenie 2 zestawów  -  

 

Pierwszego z możliwością podkręcania 

 

Drugiego bez tej możliwości 

 

w cenę wliczona jest sama skrzynka bez systemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za prawie 6K a brak SSD , zmienił bym płytę na coś tańszego np. MSI  Z170A-Pro   czy Asrock Z170 Pro4S a resztę kasy wpakował bym w SSD np. Sandisk Plus 120GB za 199 zł .

 

A co do zestawu non-OC - proponuję coś takiego za 5 850 zł .

 

Ze zmian - I5 6500 , MSI B150 Mortar , Corsair Vengeance LPX 2x4GB DDR4 2133MHz CL3 , Samsung 850 EVO 250GB oraz XFX XTR 650W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie polecam Gigabyte 980Ti. Jest dość awaryjna. Pare osób na tym forum zgłaszało awarie. Wiem że jest gwarancja i to tez kwestia "pecha" ale wolałbym wziąć MSI lub ASUS, ew EVGA. Mam tą pierwszą od ponad pół roku i dość mocno podkręconą. Jak brać kartę za 3000 zł to coś konkretnego.. Dodam że z 780Ti o Gigabyte też byly problemy. Dysk Seagate to też nie najlepszy pomysł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem za 3000zł (niby do negocjacji ale jak by się chciało żeby wystawił na allegro to już negocjacji pewnie nie będzie) :

http://olx.pl/oferta/zotac-geforce-gtx-980-ti-amp-extreme-6gb-ddr5-384-bit-nowa-CID99-IDdjHuf.html#8693a7506f

 

Nówka sztuka w dodatku mocno podkręcona  i z możliwością przedłużenia gwary o 5 lat :D​

Edytowane przez Pleps123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. Jak masz zamiar wydać 3K na kartę to kup w sklepie, a nie od sprzedawcy z OLX. Ja bym wziął na Twoim miejscu wziął głeboki wdech i sie zastanowił. Druga sprawa Zotac nie jest demonem ciszy. Jak chcesz zoaszczedzić weź tańszą plyte taką jak polecił Reyden, a kartę weż od MSI za 3099 zł  z proline i resztę zestawu.  Fakt dojdzie oplata za złożenie zestawu. Przy takich kwotach jak 6000 zł trzeba wiedzieć na czym można, a na czym nie powinno się oszczędzać by potem nie żałowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...