Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Prawidłowe podłączenie komputera pod soundbar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie przepraszam jeśli w złym dziale - za bardzo nie wiedziałem gdzie temat zapodać.

A więc posiadam problem/rozkmine :) Mam małe centrum rozrywki a mianowicie:

 

Asus ROG G20 (i5, 970, 8GB)

Telewizor LG 55 cali 820UB

PS4

Soundbar Panasonic SC-HTB770

 

Komputer, konsola i soundbar podłączone pod tv hablami HDMI

 

I tu powstaje możne nie problem ale pytanie do znawców tematu:

G20 posiada w sobie podobno dość ciekawą kartę muzyczną. Dźwięk jednak idzie przez HDMI z 970 do TV i ten daje na soundbar który posiada tylko HDMI i opytka). W G20 nie pracuje karta muzyczna która ma kilka ciekawych opcji i teortycznie powinna dawać lepszy dźwięk niż ten co idzie po HDMI z grafiki (a może i nie?) Ma ktoś jakiś pomysł jak to połączyć wszystko ze sobą aby można było używać dźwiękówki z G20 na soundbarze ?

 

Dlatego dodałem odnośniki do sprzętu aby osoby obeznane mogły obadać co tam są za złącza i jak najsensowniej to połączyć. Ogólnie wszystko działa ok ale "może" da się to lepiej zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deaktywujesz audio hdmi z 970

ROG +soundbar łączysz za pomocą opticala

 

Przez opticala jak i hdmi puszczasz sygnał cyfrowy więc całą robotę odwala przetwornik w soundbarze, dlatego bez znaczenia czym sygnał cyfrowy prześlesz (nie ma różnicy między opticalem a hdmi)

Teoretycznie różnicy nie usłyszysz, ale dźwiekówka z ROG będzie miała więcej bajerów/equalizer itd więc na pewno warto

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest napisane: 

1 gniazdo dźwięku 7.1 -kanałowego

Byłem pewien że to optical.

 

https://www.asus.com/media/global/products/fXSqaO8KoqgXKbNw/2UX3qdzI2c61678h_setting_000_1_90_end_500.png

Tu wygląda jakby były tylko analogowe.

 

To w końcu jakie na ROG są wyjścia z dźwiękówki?

Jest tam jakieś wyjście cyfrowe? bo Soundbar ma tylko hdmi/optical więc za dużego wyboru nie ma

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani opticala ani coaxiala nie ma, już doczytałem. Tylko analogi LOL

http://www.hardwarezone.com.sg/review-asus-rog-g20aj-boutique-performance-gaming-pc/design-and-features-18

 

Czyli nie podłączysz inaczej:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poszedłem trochę inną drogą i efekt jest w końcu dobry. Podłączyłem PC przez HDMI -> soundbar -> HDMI ARC -> TV = dźwięk w 5.1 i gra zdecydowanie lepiej. 


Teraz kolejne pytanie - posiadam GTX970 - 3xDVI i 1 HDMI . Czy da się puścić sam dźwięk przez HDMI i równocześnie obraz bezpośrednio do TV przez DVI ? Pytam bo soundbar przepuszcza obraz tylko 1080p a chcę na TV 4k 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...