Skocz do zawartości
Blarin

Wymiana podzespołów w komputerze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak w temacie piszę z zapytaniem w sprawie wymiany podzespołów w 4 letnim komputerze.

 

Aktualne części:

Procesor: Intel Core i5-2400 3.1GHz

Grafika: MSI Geforce GTX 560 Ti - powód wymiany, zimny lut prawdobodobnie, nie chcę naprawiać bo i tak planowałem wymianę. 

Płyta główna: ASRock H61DE/S3

Zasilacz: XFX Pro Series TS 550W (Niedawno kupiony)

Dysk HDD: Seagate ST500DM002 500GB

Dysk SSD: Transcend SSD370 127GB

Ram: jakieś Cruciale 1600 2x4gb.

 

Początkowo planuję wymienić kartę graficzną, jako, że mam możliwości to celowałem w jakąś GTX 980.
Wiem, że słabo to się ma do reszty podzespołów, ale w chwili obecnej nie mam więcej środków, a nie chcę dzielić kwoty na inne części, ponieważ w niedalekiej przyszłości będę wymieniał procek i płytę.

Pytania są takie czy z tą 980 da radę przez parę miesięcy(do pół roku), czy zasilacz wytrzyma oraz o polecane na ten moment procesor i płytę. Miło mi będzie również przeczytać jakieś warte uwagi karty graficzne (sam myślałem nad Asus Strix, Gigabyte G1 lub MSI).

Z góry dziękuję za pomoc!

 

PS

 

Dodam, że raczej nie bawię się w OC.

Edytowane przez Blarin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2400 to nadal mocny procek , nie ma sensu go zmieniać .

 

Kartę bierz GTX970 , nie ma sensu dopłacać do GTX980 - nie wiele szybsza a zauważalnie droższa .

 

Co do konkretnego modelu - Asus Strix lub MSI Gaming .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...