Skocz do zawartości
arthy

Zestaw do gier 6-8tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić nowy zestaw komputerowy do grania. Chciałbym oczywiście wydać jak najmniej, ale sprzęt ma być na lata więc nie zamierzam oszczędzać. Powinien być z potencjałem do podkręcania, ale nie jest to wymóg niezbędny. Im wyższą rozdzielczość w grach uda się osiągnąć tym lepiej.

Jedno co wiem to, że chce kartę graficzną Zotac 980ti, teraz "jedynie" wystarczy dopasować resztę.

Na procesor chciałem przeznaczyć 1500-2000.

Jak duży warto kupić dysk ssd (nie znam się, czy na tym instaluje się tylko system czy również gry?)

Chciałbym 16 gb ramu, ale w ilu kościach i co jest ważniejsze do gier taktowanie czy opóźnienia?

Jak mocny zasilacz byłby potrzebny do takiego komputera?

Proszę również o zasugerowanie pozostałych podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu to nie ma większego znaczenie jakie weźmiesz czy 2400 czy 3000. Róznica będzie 2-3 klatki może. Ale przy kwocie do 8 tys złotych można sobie pozwolić. Proponuje taki zestaw z 7.5 tysiąca:

 

http://www.morele.net/inventory/info/8on3yx/

 

 

Oczywiście można taniej. Można tańszą płytę główną, tańsze pamięci 2400 CL12 np czy tańszy zasilacz czy obudowę. Jednak mając do dyspyzycji taką kwotę to czemu nie. i7 6700K sobie daruj. Chyba że trafisz okazje za 1600 zł np.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew kup go osobno np tu:

 

 

http://www.neo24.pl/?p=samsung_850_evo_250gb_mz_75e250b_eu&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=Ceneo%2fKomputery+i+akcesoria%2fDyski+twarde%2fDyski+wewn%C4%99trzne&utm_content=348.00&utm_term=SAMSUNG+SSD+850+EVO+250GB+MZ-75E250B%2fEU+-+NATYCHMIASTOWA+DARMOWA+DOSTAWA|111370|SAMSUNG

 

 

Jest 50 zl taniej niz w morele. Rozejrzyj się też po innych sklepach i spróbuj złożyć taniej taki zestaw jak poleciłem wcześniej. Np w Proline czy X-Kom.  Morele nie jest zbyt tani, ale ma bardzo dobra dostepność towaru.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam będziesz składał kompa to zdecydowanie sprawdzaj ceny w różnych sklepach. Miesiąc temu kupowałem sprzęt dla siebie i różnice w cenach pomiędzy sklepami były tak duże że bardziej opłacało mi się kupić w 4 różnych sklepach płacąc za 4 kurierów niż w jednym :).

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Karta graficzna EVGA GeForce GTX980TI 6GB GDDR5 (384Bit) HDMI, 3xDP, DVI, BOX (06G-P4-4993-KR) 2962,18 zł
2 Zasilacz SilentiumPC Enduro FM1 Gold, 650W, Modular, Czarny (SPC119) 388,81 zł
3 Obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Black (SPC095) 279,00 zł
4 Chłodzenie CPU Thermalright True Spirit 140 Power 209,91 zł
5 Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) 1589,00 zł
6 Płyta główna MSI Z97 GAMING 3, Intel Z97, 4xDDR3, 1x M2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 3) 519,00 zł
7 Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133MHz CL9 (F3-2133C9D-16GXH) 436,01 zł
8 Dysk SSD A-Data Premier Pro SP920 256GB SATA3 (ASP920SS3-256GM-C) 389,00 zł
9 Dysk Western Digital Red 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB (WD20EFRX) 419,00 zł
10 Napęd Samsung SH-224FB - (SH-224FB/BEBE) następca modelu SH-224DB/BEBE 52,00 zł
7243,91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzko polecić coś konkretnego, bo płyt jest dość mało i są krótko na rynku. Ogólnie brałbym też coś z ASRock lub MSI. Z tego pierwszego np:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme-4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-1-gblan-atx-764687/

 

Z MSI np:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-gaming-m3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-7978-001r-768604/

 

 

Obie płyty są dość dobre i mają dobrą zintegrowaną kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo mi cos takiego - jakies sugestie cos nie pasuje, cos podmienic?

Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX)
Napęd Lite-On iHDS118 SATA CZARNY BULK (iHDS118-18)
Chłodzenie CPU Raijintek TISIS (0R100001)
Obudowa PHANTEKS Enthoo Pro Czarny z oknem (PH-ES614P_BK)
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 980 Ti AMP Extreme, 6GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI, 3xDP (ZT-90505-10P)
Procesor Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4.2GHz, 95W, cache 8MB, BOX (BX80662I76700K)
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)
Płyta główna Asus MAXIMUS VIII HERO, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DP, USB 3.1, ATX (MAXIMUS VIII HERO)
Zasilacz Corsair RM650X 80Plus Gold - 650W (CP-9020091-EU)
Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3400MHz, CL16 (F4-3400C16D-16GVK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z [gluteus maximus] wzięta , po kiego w takim zestawie płyta za prawie 1k zł .

 

Max. co bym tu wstawił to MSI Z170A Gaming M3 lub podobne .

 

Zasilacz także do 4 liter , Corsair RM to nie jest dobre PSU .

 

Bierz XFX XTR 650W albo szukaj EVGA Supernova G2 650W , opcjonalnie G2 750W który jest znacznie lepiej dostępny .

 

Ram bierz taktowany 3 000 mhz , wyżej nie ma sensu a tylko przepłacasz .

 

SSD zmień Samsung 850 EVO 250GB , równie wydajny a tańszy .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zdecyduję się na taki zestaw, moje pytanie to czy zasilacz nie jest za słaby, czy nie lepiej wziąć jakiejś 750ki, jeśli tak to jakiej?

Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX)
Napęd Lite-On iHDS118 SATA CZARNY BULK (iHDS118-18)
Chłodzenie CPU Raijintek TISIS (0R100001)
Obudowa PHANTEKS Enthoo Pro Czarny z oknem (PH-ES614P_BK)
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 980 Ti AMP Extreme, 6GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI, 3xDP (ZT-90505-10P)
Procesor Intel Core i7-6700K Skylake, socket 1151, 64bit, 4.2GHz, 95W, cache 8MB, BOX (BX80662I76700K)
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)
Płyta główna Asus MAXIMUS VIII HERO, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DP, USB 3.1, ATX (MAXIMUS VIII HERO)
Zasilacz Corsair RM650X 80Plus Gold - 650W (CP-9020091-EU)
Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3400MHz, CL16 (F4-3400C16D-16GVK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś w ogóle moje uwagi ?

 

Zasilacz spokojnie wystarczy tylko zmień na inny np. proponowane wyżej XFX XTR lub EVGA .

 

Zasilacze o wiele lepsze niż Corsair RM .

Oczywiście, że czytałem, ale jak zamierzam kupić kompa za 10k to muszę się zastanowić, popytać, poczytać recenzje. I tak, masz rację EVGA jest bardzo chwalona za to XFX XTR już nie koniecznie. Na Corsaira się uparłem, bo mi wiele osób" na żywo" go polecało, recenzje też miał nie najgorsze. A byłbyś mi uprzejmy powiedzieć w skrócie czym się róznią wersje G2/P2/T2?

I w zasadzie czemu wg Ciebie EVGA jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gold/platinium/titanium.

 

Zasilacze dla evga robi superflower obecnie jeden z najlepszych producentów na świecie. Corsair robi zasilacze dobre i gowniane zależy od serii. RM zalicza się do tych drugich.

 

Jak chcesz zaoszczędzić bierz superflower ja posiadam i polecam.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj wypowiedzi ze seria corsair rm...x jest zla. Jest to bardzo dobry zasilacz. To samo co rm...i tylko bez corsair link i z gorszym wentylatorem. Recenzje i komentarze posiadaczy mowia zupelnie cos odwrotnego niz tutejsi "znawcy".

Rm...i/x maja wysokiej jakosci japonskie kondensatory tak samo jak superflowery, wyzsza wydajnosc niz superflower, lepszy wentylator i mniej agresywny profil wentylatora(semi passive a obroty od jakich startuje to cos pomiedzy 300-600rpm-nie pamietam dokladnie, gdy superflower-tez semi passive zaczyna od 750rpm i ma skopany grill i szumi jak wenty w obudowie na 1000rpm) ripple control na podobnym poziomie, wszystkie cewki w corsair oprocz 2 malych sa oklejone by nie drgaly.

Sam poszedlem za hype'm ktoremu ulegli przedmowcy i kupilem superflower leadex platinum 550w i ogolnie spoko tylko kijowo swieca zlacza, wentylator nie dosc ze buczal i szural to ten szum tragiczny. Zwrocilem i kupilem corsair rm750i(byl tanszy niz650)

. zadnych wad wzgledem superflowera, a wentylator i jego kultura pracy jak niebo i ziemia. Wcisnalem przycisk testu wentylatora i wentylator sie krecil i nie bylo go slychac. W razie potrzeby odpalasz corsair link i zmieniasz krzywa wentylatora na jaka ci sie podoba(tylko w rm...i).

Rm bez zadnej koncowki to skopany zasilacz na chinskich kondensatorach, ale w serii i to wszystko poprawili do wysokiego poziomu a seria x pozwala zaoszczedzic na wentylatorze i corsair link, elekktronika ta sama co w i.

Krotko-chcesz cichy i bardzo dobry zasilacz bierz rm...i/x

Chcesz bardzo dobry zasilacz, ale cichy tylko i wylacznie pod obciazeniem do 30% mocy zasilacza, ktory nie jest w niczym zauwazalnie lepszy bierz superflowera/evga.

 

Xfx xtr jest znacznie gorszy od rmx/i. Nie bierz.

 

Ja osobiscie wzialem rm750i ze wzgledu na lepszy wentylator i corsair link, ktory pozwoli mi ustawic zeby wentylator podczas gry sie wlaczal, a dzieki czemu zasilacz nie nagrzewal wnetrza obudowy. Doplata do serii i wzgledem serii x niekoniecznie ma sens.

zastanow sie jeszcze nad obudowa fractal define r5 lub define s.

Jakby co wentylatory ucev14(juz ich nie produkuja) w pazdzierniku stanialy z 55 do 22zl i jest to bardzo dobra okazja do zakupu tanio bardzo dobrych wentylatorow. Mam i polecam. Nie pstrykaja i dzialaj cicho, ledy mozna wlaczac i wylaczac, sensor reguluje predkosc wentylatora, ale jesli na plycie ustawimy np. 500rpm to wentylator tego nie przekroczy, ale jesli ustawimy 1000rpm, a sensor sie nie nagrzeje odpowiednio to went bedzie sie krecil z predkoscia jaka narzuci sensor czyli minimum 600rpm i zaleznie od temp wiecej. Smialo zasluguja na cene 50zl, a skoro sa za 22 no to tylko brac.

 

Pisalem z tableta(sorry za literowki i brak pl znakow).

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytac? Nie umiesz. To sie naucz. Widzisz wzmianke o serii rmi albo rmx? Bo ja nie. Uwierz mi czytalem kupe recenzji przed zakupem i to co podeslales tez. Jesli uwazasz sie za madrzejszego od jonnyguru, ktory poleca te zasilacze no to spoko.

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=432

 

Podstawowa sprawa jak o czyms nie mamy pojecia to sie nie wypowiadamy bo wprowadzamy w blad czlowieka, ktory chce dokonac bardzo dobrego zakupu. Zanim odpowiesz czytaj cale wypowiedzi bo pominales cos bardzo waznego i pewnie nawet nie zauwazyles. Zwlaszcza zwroc uwage na litery "x" i "i".

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...