Skocz do zawartości
psychomator

komputer do 1,6k funtów do gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wcześniej już pisałem temat ale sytuacja nie pozwoliła mi na kupno sprzętu. Teraz w końcu nadszedł czas na to. Chce przeznaczyć  1,6k funtów na komputer oraz 850 na monitor , słuchawki oraz kartę dzwiękową. Aktualnie zestaw jaki zrobiłem to:

 

win - Microsoft Windows 10 64-Bit DVD - OEM (MS-KW9-00139)

proc - Intel Core i7-4790K 4.00GHz (Devil's Canyon) Socket LGA1150 Processor - Retail

obudowa - NZXT H440 Mid Tower Case - Black / Red

chłodzenie - Corsair Hydro H110i GT 280mm Extreme Performance Liquid CPU Cooler (CW-9060019-WW)

zasilacz - Corsair CS650M 650W Semi-Modular 80+ GOLD Certified Power Supply (CP-9020077-UK)

ssd - Samsung 950 Pro 512GB M.2 PCI-e 3.0 x 4 NVMe Solid State Drive  (512 mi staczy i hdd nie potrzebny.)

płyta: MSI Z97 Gaming 5 Intel Z97 (Socket 1150) DDR3 ATX Motherboard

karta : Gigabyte GeForce GTX 980Ti Xtreme Gaming 6144MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card

ram : Kingston HyperX 16GB (2x8GB) PC3-19200C11 2400MHz Dual Channel Kit - Black/Red (HX24C11BRK2/16-OC)

napęd : Samsung SH-224FB/BEBE 24x DVD±RW SATA ReWriter (Black) - OEM M disc compatible

 

Teraz monitor , słuchawki , karta dzwiękowa , które wybrałem do 850 funtów.

 

słuchawki : Sennheiser G4ME ZERO Premium Gaming Headset - Black

karta dzwiękowa: Creative Sound Blaster ZxR PCI-Express High Performance Sound Card - Retail (70SB151000001)

monitor: ASUS PG278Q 

Co polecacie zmienić  w tym zestawie ? kupuje go odrazu po sylwestrze . Dzięki za wszelki rady.

P.S Jeżeli coś do zmiany to prosze podać tak żeby znajdowało się na stronie : https://www.overclockers.co.uk/. Dzięki !

Edytowane przez psychomator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołoż kilka funtów do EVGA Supernova G2 650W - sporo lepsza elektronika i w pełni modularne okablowanie .

 

Płyta to przesada , spokojnie starczy wersja Gaming 3 .

 

I7 do gier to raczej średni pomysł , nie wiele lepszy niż I5 a sporo droższy .

 

Kup I5 4690K lub zmieniaj platformę na I5 6600K i Skylake .

 

Monitor to tragedia na matrycy TN - kupił bym albo normalne IPS/VA albo dołożył do IPS/VA 120+Hz np. Acer XB271HU za 650 Ł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek zmieniłem na i5 4690k i płytę na g3 , zasilacz na ten co podałeś. 

monitor : https://www.overclockers.co.uk/acer-predator-xb271hu-27-2560x1440-ips-g-sync-165hz-gaming-widescreen-led-monitor-black-red-mo-098-ac.htmlto ten, który proponowałeś tak?

Teraz kwestia słuchawek i karty dzwiękowej , dobre wybrałem czy polecacie coś zmienić >

Edytowane przez psychomator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...