Skocz do zawartości
kotekzkz

Upgrade komputera z i7 920, cel gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam starego kompa, kiedys wymiatal ale sie zestarzal :D

Oto co mam w pudle:

 

Płyta Główna

ASUS  P6T
Version:  Rev 1.xx
Chipset: INTEL X58 Rev. 13
Southbridge: INTEL 82801JR (ICH10R) Rev. 00
 
BIOS
Brand: American Megatrends Inc.
Version: 1004
Date: 12/30/2009
 
Procesor
INTEL LGA1366
core i7 CPU 920 D0 2.67GHz
Voltage: 1.2v
External Clock: 133MHz
Max Speed: 2666MHz
Current Speed: 2666MHz
 
Karta Graficzna
ENGTS250 Series
NVIDIA GeForce GTS 250
BIOS VERSION: 62.92.7D.00.11
ASUS
Driver Version: nvlddmkm 8.17.12.5896 (ForceWare 258.96) / Win7 64
 
RAM
DDR3 CORSAIR
Triple Channel Bank 1,3,5
3x 2048MBytes
 
 
HDD 1
SATA 1 SAMSUNG 
500GB
HD502HJ
Interfejs: Serial ATA 3.0 Gbps 
Pojemność bufora DRAM: 16MB
Predkość: 7200 RPM
 
 
HDD 2
SATA 2 SAMSUNG
1TB 
HD103SJ
Interfejs: Serial ATA 3.0 Gbps 
Pojemność bufora DRAM: 32MB
Predkość: 7200 RPM
 
PSU
Corsair 650W
 
CPU Cooler noctua
 
Wiec tak... Chce go odswiezyc, z tym ze mobo, cpu psu zostaja A wymiana grafiki i ramu i oczywiscie opcje OC mam chyba spore. 
Zaproponujcie mi prosze co moge wymienic. powiedzmy ze z 2000 moge wlozyc. chcialbym pograc w nowsze gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu nie ma sensu wymieniać , 6GB to dość dużo -do gier wystarczy , chyba że potrzebujesz do czegoś innego to dołoż lub wymień na zestaw 2x4GB lub 2x8GB .

 

Procka kręć ile wlezie .

 

Karta - do tego procka odpowiedni będzie GTX960 , opcjonalnie R9 380 .

 

Do tego SSD 250GB np. Samsung 850 EVO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu nie ma sensu wymieniać , 6GB to dość dużo -do gier wystarczy , chyba że potrzebujesz do czegoś innego to dołoż lub wymień na zestaw 2x4GB lub 2x8GB .

 

Procka kręć ile wlezie .

 

Karta - do tego procka odpowiedni będzie GTX960 , opcjonalnie R9 380 .

 

Do tego SSD 250GB np. Samsung 850 EVO .

Ok dzieki. Ale pytanie nasuwa mi sie jedno... Jesli gtx960 to jest to karta na PCIe 3.0 a moja plyta ma jedynie PCIe 2.0 x16 czy to nie problem??? I czy ta karta pozwoli mi grac w miare nowe tytuly na tym moim sprzecie? I kolejne moje pytanie czy na ta moja plyte glowna moge ladowac kosci po 8gb?? bo zdaje mi sie ze nie moge... tam jest 6 portow w sumie i maks mozna rozbudowac chyba do 24 gb wiec chyba moga byc kosci maks po 4gb jedna ale to tylko moja teoria a nie wiem czy to tak dziala. prosze jakiegos eksperta o podpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Grafa w takim razie jasna. Biore ta z Gigabyte widze ze chyba mi wszystkie gry uciagnie. Ramu zaloze 3 kosci po 4gb. 

Powiedzcie mi prosze mniej wiecej jak daleko moge krecic tego procka. a i jeszcze jedna prosze o jakis tytul gierki co ma aktualnie najwyzsze wymaganaia sprzetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier nie ma sensu brać 12GB ramu , to co masz już spokojnie wystarczy .

 

Jak na razie Fallout 4 zyskuje jak masz 8+GB ramu , reszta gier wykorzystuje 6-8GB i to przy detalach high/ultra i wysokiej rozdziałce ( FHD+ ) .

 

I7 920 kręcił się nawet do 5+ Ghz , ale to rekordy na chłodzeniu subzero + procek selekt i często modyfikowana płyta .

 

Normalnie szedł do 4+ Ghz .

 

Co do gry z najwyższymi wymaganiami - z tym to różnie , na pewno w kwestii GPU to steamowy Squad jest jednym z bardziej wymagających tytułów - karta z obsługą DX12 i 3 GB VRAM .

 

Z innych gier - Wiesiek 3 , Crysis 3 , wspomniany F4 , AC Unity , FarCry 4 , Wolfenstein: The New Order .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ram to glownie z innego powodu. Granie graniem ale ja kompabardzo duzo uzywam do autocada i sketchupa. Na poczatku wspominales o dysku SDD. Tez bym go chetnie zamontowal. tylko zastanawiam sie czy moge go podpiac do tej plyty glownej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu da się podpiąć SSD do tej płyty , co prawda płyta ma tylko SATA II co wpłynie na transfery dysku ale reszta pozostanie bez zmian .

 

Sam mam SSD na starej płycie ( dużo starsza niż twój P6T ) i działa@SATA II , działa jak burza .

 

Tylko podepnij SSD do czerwonego gniazda SATA , czerwone są natywnie obsługiwane przez chipset X58 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...