Skocz do zawartości
walus86

Zmiana procesora na coś lepszego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam dosyć starego PCta i chciałbym wymienić procka... Aktualny to AMD Phenom x4 9650 (quad core 2.3GHz jakoś tak) i chciałbym coś optymalnie dobrego do mojego zestawu: Radeon HD4870 1GB, RAM DDR2 6GB, płyta MSI z tym że nie wiem nawet jak to sprawdzić jaki to model. Ogólnie komp z 2009 (to była fura na tamte lata...:))

 

Bardzo proszę o porady i jeśli mógłbym jakoś przybliżyć jeszcze specyfikę kompa to proszę także o pytania. 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ręcznie szukać to możesz szukać nadruku na samej płycie , nie zawsze może być on widoczny .

 

Proponuję użyć programu CPU-Z - pozwala na odczytanie dokładnych danych o procesorze , płycie głównej , pamięciach itp.

 

Model płyty głównej odczytasz w zakładce Mainboard - drugie okno od góry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakim budżetem dysponujesz? Ja lubię karty nVidia a z tańszych propozycji to nie ma dużego wyboru GTX 750 Ti, GTX 950 2GB OC, GTX 960 4GB OC. Mam tę ostatnią w wersji od Gigabyte - mocno podkręcona fabrycznie - jedni to lubią inni nie. Miałem wcześniej Radeon R7 265 w wersji od XFX - troszkę się lubił powiesić. GTX albo działa albo nie. Radeon działa... chyba, że zawiśnie...to nie działa ;)
Gdybym miał twój zestaw to kupiłbym jakąś GTX 950 OC np. MSI Gaming albo Gigabyte WF2 i jakiś tani SSD. OCZ Trion 240 GB ostatnio chodziły za 300 złotych - gorsze od AData na pewno nie będą ;) Trion to już praktycznie Toshiba ze starym logo OCZ. Do Twojego kompa będzie aż za dobry i zostanie do kolejnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - płyta to MSI K9N2 SLI Platinum , obsługuje Phenomy II X2/X3/X4/X6 z TDP do 140W .

 

Optymalnie to wyrwać jakiegoś PII X4 955/965 ew. Athlona II X4 6xx .

 

Do tego jakieś używane GTX660 / HD78xx , nic innego nie ma sensu tam pakować .

 

Za cenę GTX950 można zmienić platformę na nowszą i znacznie wydajniejszą , w dodatku lepszą dla SSD - niestety ale ten chispet NV to nie najlepsza baza dla SSD , dysk będzie pracował na pół gwizdka albo nawet gorzej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Google płyta to K9N2 SLI Platinum. Wg strony producenta możesz tam wsadzić nawet Phenoma II, którego (jak dobrze poszukasz) kupisz za te 200zł+.

 

@SambaVerde skończ pieprzyć.

Tak, i wydatek 200 zeta, da raptem ile? 5~10% wydajności, która już jest marna... Wolałbym zainwestować w coś co mogę wykorzystać do kolejnego komputera, zamiast skupować szrot :P

Jak wyżej - płyta to MSI K9N2 SLI Platinum , obsługuje Phenomy II X2/X3/X4/X6 z TDP do 140W .

 

Optymalnie to wyrwać jakiegoś PII X4 955/965 ew. Athlona II X4 6xx .

 

Do tego jakieś używane GTX660 / HD78xx , nic innego nie ma sensu tam pakować .

 

Za cenę GTX950 można zmienić platformę na nowszą i znacznie wydajniejszą , w dodatku lepszą dla SSD - niestety ale ten chispet NV to nie najlepsza baza dla SSD , dysk będzie pracował na pół gwizdka albo nawet gorzej .

Zmienisz na nowszą platformę, ale nadal kiepską. GTX 950 przynajmniej odciąży procesor i pozwoli nawet na oglądanie filmów w 4K. SSD i tak będzie o niebo szybsze od każdego HDD. Mój stary E5200 dostał skrzydeł na SSD.

Lepiej dziś kupić SSD i GPU a w przyszłym roku jak ceny się ustabilizują jakiegoś taniego Skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja coś pisałem o konkretnej platformie ?

 

E5200 to socket 775 , jak masz chipset Intela to SSD dobrze działa .

 

Co innego stary NV 5xx .

 

A PII X4 955/965 są sporo lepsze niż stary X4 9650 , nie dość że sporo wyżej taktowane to znacznie ulepszona architektura .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samba a wiesz ze phenom I a phenom II to nie 5-10% zegar w zegar? W dodatku jego x4 ma marne 2,3ghz.

To co innego ma wsadzić do tego komputera bez zmiany całej platformy? Na phenomie II x4 + gtx660 jeszcze we wszystko nowe zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...