Skocz do zawartości
mlun

ti vs fx

Rekomendowane odpowiedzi

Ten FX5200 jest ledwo wydajniejszy od Radka9000 więc nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśliby porównywać FX5600 vs. Ti4200 to z tych 2ch wybrał bym FX5600 ponieważ posiada obsługę DX9.0 więc jest bardziej przyszłościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze ti 4200. I co z tego ze fx 5200 ma dx9 skoro w aplikacjach dx<9 jest kiepski na maxa. nieporównywalnie gorszy od ti. A zanim wejdą gierki na dx9 to minie sporo czasu ... doom wejdzie i halflife2.. ale oprócz tego to wejdą inne gierki dopiero za jakies 1-1,5 roku... jak inni producenci wykupią engine dooma 3 i HL2... a wtedy ta karta zupelnie nic juz nie pociągnie( 5200 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu sie rozpisywac topic nadaje sie do usuniecia a jego autorowi polecam poczytac w sieci na ten temat wystarczy byle jakie benchmarki przejrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się co do gierek ale FX jest nieporównywalnie szybszy w aplikacjach do modelowania 3D korzystających z OpenGL. Nie każfy wykorzystuje podkręconego kompa do szarpania w gierki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlun

tu nie ma co porównywać fx5200 to taki gf4 mx+dx9.0 - wielkich rewelacji się po nim nie spodziewaj, natomiast ti4200 to już klasyk :D tak więc w niego zainwestuj kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że Ti4200. Nie ma się co zastanawiać, przecież FX5200 to następca GeForce 4 MX. Więc o czym tu wogóle rozmawiamy. DX9 i pare nowinek, które można będzie wykożystać w przyszłości nie ma znaczenia. Z prostej przyczyny, zanim masowo będą pojawiać się produkty je wymagające, moc karty nie pozwoli się z nich cieszyć. Argument, że karta jest dobra dla grafika 3D też mnie jakoś nie przekonuje. Ta dziedzina wymaga dobrego procka i dużej ilości Ramu. Karta ma małe znaczenie, zresztą Ti4200 można programowo, przerobić na Quadro, co poprawi osiągi w viewportach. Jak dla mnie wybór oczywisty Ti4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą Ti4200 można programowo, przerobić na Quadro, co poprawi osiągi w viewportach.

Tak ale na softquadro zeby poprawić generowanie grafiki w viewportach trzeba jeszcze ( przynajmniej w 3D Studio Max) doinstalować maxtreme :) Ja mam Quadro postawione na hardware-rze i nic nie musialem doinstalowywać :) Teraz grafe bede zmieniał na FX ale nie na 5200 tylko coś z wyższej pułki może na 5600 ale jeszcze zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą Ti4200 można programowo, przerobić na Quadro, co poprawi osiągi w viewportach.

Tak ale na softquadro zeby poprawić generowanie grafiki w viewportach trzeba jeszcze ( przynajmniej w 3D Studio Max) doinstalować maxtreme :) Ja mam Quadro postawione na hardware-rze i nic nie musialem doinstalowywać :) Teraz grafe bede zmieniał na FX ale nie na 5200 tylko coś z wyższej pułki może na 5600 ale jeszcze zobacze.

Jak to mówią rózne programy, różne potrzeby :) (ważne, że poprawia), a jeżeli mówimy o FX5600 no to jednak jest to zupełnie inna rozmowa :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...