Skocz do zawartości
Darecki123

Komputer za około 3500 zł + 600 zł monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się Was zapytać na temat wybranego przeze mnie zestawu. Dodam, że budżet na zestaw to w przybliżeniu 4000 zł z małym hakiem, jednak bliżej 4000 niż 4500 ;)

 

Zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/EaWdo3/

 

To co dla mnie istotne:

-monitor musi być na IPSie - zauważyłem, że nic w 23, 24 calach raczej nic taniej niż za 500-600 zł nie kupię, co sądzicie na temat moniutora z zestawu?

-na kompie chce grać we wszystkie najnowsze gry na ustawieniach max-ultra w rozdziałce 1080p i min 40-60 fps

-komp ma być przystosowany do OC w przyszłości, stąd procek i5 4690k i radeon r9 380x 4 gb na pokładzie

-dysk ssd na system + plus drugi hdd na gry itp

 

Myślałem nad jakimś zestawem z gtxem 970, ale chyba dużo drożej wyjdzie. Liczę na Waszą pomoc, gdyż jestem trochę w tyle w temacie składania pc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 380X jest kompletnie nie opłacalny - bierz zwykłego R9 380 lub GTX960 albo dołóż do R9 390 / GTX970 .

 

Złożenie kompa i wysyłkę możesz mieć za 1 zł - klik ( info po banerze morele ) , już masz 80 zł odłożone na kartę .

 

I5 4690K + płyta na H81M to nie najlepszy pomysł , już lepiej brać coś na Z97 + ramy 2 133 mhz / 2 400 mhz a do tego zwykłego I5 4460 / 4590 i potem procka wymienić na wersję K lub I5 5675C .

 

Albo w ogóle olać OC procka , brać I5 4460 / 4590 + płyta na H81/B85 + ramy 1600 mhz i do tego GTX970 a resztę kasy zainwestować w co innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-na kompie chce grać we wszystkie najnowsze gry na ustawieniach max-ultra w rozdziałce 1080p i min 40-60 fps

dobre  :ploom: 

poniżej 970 bym nie schodził

 

radek 380x jak juz to http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-380x-4gb-gddr5-256bit-2xdvi-hdmi-dp-box-gv-r938xg1-gaming-4gd-815131/

1069zł

-komp ma być przystosowany do OC w przyszłości, stąd procek i5 4690k i radeon r9 380x 4 gb na pokładzie

odpuściłbym sobie tą płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, popatrzyłem na benchamarki i faktycznie bardziej opłaca się złożyć zestaw z gorszym procesorem i lepszą grafiką.

 

http://www.morele.net/inventory/info/6KYtar/

 

Myślicie, że ten zestaw będzie dobry?

 

SambaVerde - co sądzisz o tym zasilaczu?

Edytowane przez Darecki123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro patrzyłeś na parametry to teraz już pozostał ci tylko okulista

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Podstawowe cechy:

  • Typ pamięci: DDR3
  • Częstotliwość pracy [MHz]: 1600
  • Napięcie [V]: 1.5
  • Opóźnienie: 9 CL
  • Pojemność [GB]: 8
  • Liczba modułów: 2

 

 

Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB 

Podstawowe cechy:

  • Typ pamięci: DDR3
  • Częstotliwość pracy [MHz]: 1600
  • Napięcie [V]: 1.5
  • Opóźnienie: 8 CL
  • Pojemność [GB]: 8
  • Liczba modułów: 2

 

Poza tym że mają inne opóźnienie i trochę chłodzenie to większej różnicy nie widzę.

Edytowane przez Darecki123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...