Skocz do zawartości
arthy

Różnice w cenach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć skąd wynikają różnice w cenie pamięci o tych samych parametrach technicznych? Bo przecież chyba nie tylko z jakości materiału?

 

Przykład: na jednym ze sklepów dałem sortowanie cl16, 3200mhz, 2x8, ddr4, wyszło kilkanaście sztuk, a ceny wahały się między 500 a 830 - skąd ta różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się. Po prostu moduły RAM są skonstruowane na różnych kościach i nie zawsze dobrze działają z konkretną płytą (kwestie BIOSu i mikrokodów). Jest to rzadkie ale się zdarza. Ponadto trzeba wiedzieć, że producenci nie bawią się w konstruowanie 10 typów kości o różnych parametrach, tylko podczas testów wychodzi która partia jest słabsza i ona trafia do tańszych pamięci. To jest tak bardzo skrótowo ale nie widzę sensu się rozpisywać na ten temat. Po prostu są lepsze i gorsze pamięci, ale zestaw A i zestaw B o takich samych parametrach będzie tak samo wydajny bez znaczenia z czego jest zbudowany.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy wygodne jest funckjonowanie na ultrabookach? Da się przyzwyczaić do umieszczania wszystkiego w chmurze lub na dysku google? Bo zastanawiam się nad zakupem ultra a nie klasycznego ze względu na lekkość i wygodne transportowanie, ale nie wiem czy nikła pamieć ram nie będzie mnie ograniczała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy wygodne jest funckjonowanie na ultrabookach? Da się przyzwyczaić do umieszczania wszystkiego w chmurze lub na dysku google? Bo zastanawiam się nad zakupem ultra a nie klasycznego ze względu na lekkość i wygodne transportowanie, ale nie wiem czy nikła pamieć ram nie będzie mnie ograniczała.

Nie wiem, co cię ogranicza. Zapoznaj się z tematyką działu oraz przejrzyj niniejszy temat. Może dokonasz jakiegoś odkrycia.

Nie odkopuj bezsensownie tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...