Skocz do zawartości
brystel

PC do programowania oparty na procesorze i7-5820K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuje zmianę PCta na mocniejszy.

Mój obecny składa się z:

- i2500k ~4.5ghz

- 12gb ram (1333mhz)

- GF GTX 460

- 2 dyski SSD

 

Przed zakupem nowego PC, stary zamierzam sprzedać.

 

 

Sprzętu używam do programowania.

 

Nową platformę chciałbym oprzeć na procesorze i7 5820k i 16 lub 32gb ramu DDR4 3000mhz.

Czy możecie mi doradzić jaką powinienem dobrać płytę główną oraz ram do takiego zestawu aby było możliwe OC w granicach 4-4.5Ghz?

Rozmieszczenie slotów ramu oraz sam ram powinien pasować z chłodzeniem powietrznym (tutaj również liczę na Was).

 

Jeśli chodzi o grafikę, początkowo chciałbym mocno obciąć na niej budżet (czasami lubię pograć w platformówki na Steamie, 

które dużych wymagań nie mają :))

Pasowałaby mi tak więc używka takiej karty jak mam teraz czyli GTX 460. (może być coś wydajniejszego do 500zł)

Update karty graficznej zrobiłbym przy nowej generacji (gram na TV, który wspiera 4K - to jednak nie jest warunek)

 

Zasilacz musi więc być dostosowany do takiego przyszłego update'u :)

 

Jeśli chodzi o dysk, myślałem nad Samsung 850 EVO o pojemności 250 lub 500GB, mam takiego obecnie i jestem zadowolony. 

Ram w nowym zestawie powinien pozwolić na stworzenie 4GB cache'u dzięki Samsung Rapid. 

Myślałem o czymś na złącze M2 ale taki cache w pamięci ram robi robotę :)

 

Dojdzie do tego HDD o pojemności ~1TB.

 

 

Proszę o porady, dziękuję.

 

Edytowane przez brystel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem ostatnio takiego kompa, niestety był bardzo ograniczony budżet i kilka podzespołów pozostawia wiele do życzenia. Tak czy siak komp działa stabilnie na podkręceniu 4.2ghz. Obudowę znajdź sobie sam bo ja użyłem jakiegoś starocia wielkiego.

NUeUjnu.png

KPP3j8S.png

 

Po cholerę Ci taki procek do programowania? Przecież można złożyć kompa za 1500 zł, który sobie poradzi z obsługą edytora tekstowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam edytor to nie wszystko .

 

Sama kompilacja skompilkowanego kodu może dużo wymagać - może do tego potrzebuje 5820K .

 

Albo będzie robił wiele rzeczy na raz np. jednocześnie pisał i kompilował kilka progsów do tego programowanie w językach www .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem ostatnio takiego kompa, niestety był bardzo ograniczony budżet i kilka podzespołów pozostawia wiele do życzenia. 

 

Które z podzespołów pozostawiają według Ciebie wiele do życzenia?

 

 

Po cholerę Ci taki procek do programowania? Przecież można złożyć kompa za 1500 zł, który sobie poradzi z obsługą edytora tekstowego

 

A co programowanie ma do obsługi edytora tekstowego? Gdyby obecny sprzęt by mi wystarczał to tego postu by nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne pamięci, zasilacz, który ma bardzo mało zabezpieczeń, niektórzy jeszcze narzekają na to chłodzenie ale na 4.2GHz trzyma tempy na 80 stopni więc raczej jest OK.

 

To jeszcze mnie oświeć po co programiście taki mocny procek.

Edytowane przez twardziel_psychopata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...