Skocz do zawartości
kamizelka

Płyta, Proc, Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

 

Zamierzam się przesiąść z i7 920/Asus Rampage II gene na coś nowszego. Komputer wykorzystuję głównie do gier. Do dyspozycji mam peryferia i zasilacz OCZ 600 W - modelu niestety nie pamiętam. Kwestia karty graficznej - na razie zostaje Radeon HD 7970, za jakiś czas planuję dokupić Gtxa 970/980. 

Chciałbym poprosić o pomoc gdyż zupełnie nie wiem, w która stronę się skierować. Chciałbym wybrać coś jak najbardziej rozsądnego - z punktu widzenia ekonomicznego oraz możliwości rozbudowy. Chociaż rozbudowa nie jest aż tak niezbędna bo obecny sprzęt dobrze mi służy od 2009 roku - wymieniłem tylko grafikę - wtedy to była w miarę wysoka konfiguracja. Biorąc pod uwagę powyższe nie jestem w stanie wskazać budżetu - jest on jak najbardziej elastyczny. 

Co lepiej budować? 

 

I. podstawka 2011-3 z i74970K

Wydaję mi się trochę bez sensu z uwagi na to, że ma być głównie do gier.

 

II. Podstawka 1151 z i5 lub i7 Skylake

Wygląda ok - ale zastanawiam się czy się opłaca patrząc na ceny

 

III. Podstawka 1150 z i5 / i7

Duże możliwości OC za mniejsze pieniądze - jednak bez wsparcia dla ddr4

 

 

Oczywiście zasilacz w razie potrzeby wymienię. Sprzęt chętnie podkręcę. Co doradzicie? Dodam jeszcze, że jeśli warto wstrzymać się z kupnem - to bez problemu się wstrzymam :).

 

Jak już się zdecyduję na którąś z opcji to wtedy poproszę też o konkretne modele. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LGA 2011-3 kompletnie odpada jeżeli chodzi o gry , m.in. z powodu ceny - I7 5820K ( najtańszy I7 na tą podstawkę ) to prawie 1 800 zł , I5 6600K kosztujący ~1200 zł zapewni lepszą wydajność ( wyższe taktowanie + nowa architektura ) .

 

Do tego koszt płyty - najtańsze płyty na ten socket to gdzieś 950 zł , gdzie dobrą płytę do I5 masz już za połowę tej ceny .

 

Gry jak na razie nie wykorzystują więcej jak 4 rdzenii , inne ficzery tej platformy też nie są wykorzystywane .

 

Więc zostaje olbo opcja II albo III - w sumie zależy ile masz kasy , jak masz kasę to idź w skyleka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Może faktycznie Skylake jest tutaj najsensowniejszy. W końcu przesiadam się z leciwego sprzętu. Sporo czytam o podatku od nowości, słabym kursie dolara i wysokim popycie. Może warto się jednak wstrzymać? 

W każdym razie:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/

 

procek: pewnie już dołożę do i7 6700K

 

 

Czy podrzucicie jakieś pamięci i fajne chłodzenie?

 

Grafę zapewne dokupię za miesiąc. Najprawdopodobniej GTX 970 - czy zasilacz wystarczy?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki to model OCZ i ile ma lat .

 

Dokładka do 6700K też jest mało sensowna - w grach mało daje a kosztuje prawie 600 zł więcej niż I5 6600K .

 

Ramy - do I5/I7 K i płyty na Z170 najlepiej jakieś 3 000 mhz CL15 np. Corsair Vengeance LPX 2x4GB 3 000 mhz CL15 .

 

Chłodzenie - SPC Grandis lub Fortris 3 , Raintek Ereboss lub jak masz kasę to Thermal Right HR-02 Macho rev. B lub Raintek Tisis .

 

Dużo zależy od budy jaką masz lub wybierzesz - Tisis i Ereboss to stosunkowo wysokie chłodzenia , 166mm/168 mm wysokości , Macho ma 162 mm a oba chłodzenia od SPC poniżej 160 mm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to ocz600sxs - nie pamiętam dokładnie ile lat ma - ale pewno ze >3.

 

Ok - w takim razie przekonałeś mnie, że i5, będzie lepszym wyborem. Do tego Thermal Right HR-02 Macho rev. B. 

Budę zaraz jakąś znajdę - starej też się pozbywam. Musi mieć niestety min 3 sloty na HDD 3,5 + 1x 2,5 na ssd.

A właśnie co do SSD - mam ocz vertexa 4, którego myślę, że zostawię.

 

Jak na razie mamy: 

1. Buda do wyboru

2. Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K)

3. Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145

4. Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, DP, USB 3.1, ATX

5. Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black (CMK8GX4M2B3000C15)

6. Zasilacz OCZ600sxs (????)

7.Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G) / Karta graficzna Asus Strix GeForce GTX 970 4GB DDR5 (256bit) DP, HDMI, DVI (STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5) (karta pewnie za miesiąc) 

8. OCZ Vertex 4 (???) + HDD, które mam

 

 

Jest ok? 

Co do karty - zastanawiam się między MSI a Asus - może warto kupić tego samego producenta co MOBO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i dysk SSD może zostać. Nie ma znaczenia jakiej firmy jest MOBO jeśli chodzi o kompatybilność. Bierz to co obecnie tańsze z 970. ASUS lub MSI. Asus jest jakieś 11 zl tańszy w Morele, więc to bez różnicy co weźmiesz. Obie są dobre.  Płyta może zostać.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...