Skocz do zawartości
Vanaadis

GTX 770 czy r9 280X?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wymianą r9 270X na którąś z kart: GTX 770 albo r9 280X. Pomoże ktoś wybrać? Widziałem wiele testów, ale jakoś nie mogę dużej różnicy znaleźć. Chciałbym też wiedzieć, od której firmy wybrać daną kartę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz GTX 960 4GB OC WF2 od Gigabyte :)

Spośród wymienionych przez Ciebie jeśli nie przerażają Cię opowieści o problemach z Radeonami i masz mocny zasilacz to lepszym wyborem jest R9 - tańsza od GTX 770.
Tu masz link do fajnej wersji XFX - moim zdaniem to najlepsze Radeony: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-r9-280x-1000m-dd-boost-edition-3072-mb-ddr5-r9-280x-tdfd-611378/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wy wiecie jaki ma budżet że polecacie nowego gtx960 4gb za prawie 1000zł lub r9 290 za tą samą kwotę.

Jak chce kupić gtx770 albo 280x to ma raczej koło 700zł do wydania i w tej cenie r9 280x będzie lepszym wyborem z racji na ilość pamięci, dostępność oraz cenę (jest tańszy). Napisz jeszcze jaki masz zasilacz, procesor, ile ram. Możesz też szukać 7950/7970 to te same karty co r9 280/280x, do dostania jeszcze na gwarancji.

Jak nowa to za nie wiele więcej masz r9 280 (zegar w zegar z 280x różnica jest minimalna) tutaj dobra oferta: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-280-double-dissipation-3gb-gddr5-384-bit-933-5000-2xmdp-hdmi-2xdvi-r9-280a-tdfd-640202/

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój PC:

Procesor A8-6600k

zasilacz SilentiumPC vero l1 500w.

RAM: 2x4bg GOODRAM 1333mhz.

 

Monitor mam 19calowy od Samsunga na chwilę obecną, ale przymierzam się do zmiany. Jeśli chodzi o wejście to mam przejściówkę do HDMI, ponieważ do mojej r9 270X również nie mogłem podłączyć monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym procku co masz nie ma sensu brać GTX770 czy R9 280X o R9 290 już nie mówiąc.

 

Po prostu nie wykorzystasz ich - ten procek to totalna słabizna .

 

Zostań przy tym co masz i zbieraj kasę na zmianę platformy .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to D-SUB, zapomniałem tej nazwy wcześniej.


HDMI powiadasz...

 

A nie przypadkiem taka

1876234600_1316259444.jpg

???

Mam ten kabel z wejściem D-SUB, ale posiadam również przejścówkę z D-SUB na HDMI i z niej właśnie korzystam.


HDMI powiadasz...

 

A nie przypadkiem taka

1876234600_1316259444.jpg

???

Mam ten kabel z wejściem D-SUB, ale posiadam również przejścówkę z D-SUB na HDMI i z niej właśnie korzystam.


Przy tym procku co masz nie ma sensu brać GTX770 czy R9 280X o R9 290 już nie mówiąc.

 

Po prostu nie wykorzystasz ich - ten procek to totalna słabizna .

 

Zostań przy tym co masz i zbieraj kasę na zmianę platformy .

Mam przymierzam się do zakupu w wakacje prawdopodobnie i5 4670k, a teraz mam okazję zmienić kartę graficzną na nową, więc mam zamiar to zrobić po sprzedaniu starej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz analogowy na cyforwy przejściówką.  No ciekawe czy to zadziała. .. Po za tym AMD + AMD to bardzo kiepski pomysł.  Zbieraj na Intela i5. Np 4460.

Tu test procków  FX 8300 vs i5 4460:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_zestawow_core_i5_4460_vs_fx_8300_oraz_gtx_970_vs_r9_390

 

 

Popatrz sobie na dolne wykresy np w tym teście w Far Cry 4:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_zestawow_core_i5_4460_vs_fx_8300_oraz_gtx_970_vs_r9_390?page=0,12

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta wymiana karty ma cię kosztować więcej niż stówkę, odpuść to sobie teraz. Przy obecnym cpu, monitorze będzie się i tak marnować ta karta. Jeśli wymienisz za rok monitor i cpu, okaże się że te karty będą już słabe i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta wymiana karty ma cię kosztować więcej niż stówkę, odpuść to sobie teraz. Przy obecnym cpu, monitorze będzie się i tak marnować ta karta. Jeśli wymienisz za rok monitor i cpu, okaże się że te karty będą już słabe i tak.

Właśnie zastanawiam się nad kupnem używanej karty r9 280x. Myślę, że po sprzedaży mojej około 100-150zł będę musiał dopłacić do używanej 280x. Monitor wymienię w przeciągu chyba miesiąca. A procesor to już w przeciągu kilku miesięcy raczej. Ten procesor co mam podkręcę trochę, myślę że zawsze coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da, a raczej niewiele. Daj sobie na razie spokój. Uzbieraj na wszystko i wymień zestaw razem z kartą. Teraz jak masz to wymień monitor. Za 500-600 zł kupisz już jakiś 23' FHD. Za pół roku pojawią sie nowe karty i nowe procki od Intel'a i AMD.

 

 

http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...