Skocz do zawartości
Borostwor

Ocena zestawu do 1900 €

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu przeprowadziłem się do Niemiec i postanowiłem złożyć komputer tutaj od podstaw w oparciu o podstawkę 1151 . Komputer będzie służył mi jako jednostka multimedialna skierowana na najnowsze gry, a także do programowania VBA. Chciałbym się Was podpytać czy elementy będą ze sobą dobrze współpracować. 

 

Sklep z którego korzystam to alternate.de poniżej podzespoły które wybrałem:

 

https://www.alternate.de/html/configurator/builder/structure/detail.html?kind=pcBuilder

 

gdyby link nie zadziałał poniżej specyfikacja:

 

Zasilacz:
Seasonic X-750, PC-Netzteil
schwarz, 4x PCIe 1 x € 169,90*
 
SSD:
Samsung 850 Pro 2,5" 256 GB, Solid State Drive
schwarz, SATA 600, MLC-Chips, Bulk
 
Ram:
G.Skill DIMM 16GB DDR4-2400 Kit, Arbeitsspeicher
rot, F4-2400C15D-16GVR, Ripjaws V 1 x € 83,90*
 
Procesor:
Intel® Core™ i5-6600, Prozessor
FC-LGA4, "Skylake", boxed 1 x € 232,90*
 
Dysk:
Festplatte
Western Digital WD10EFRX 1 TB, Festplatte
SATA 600, WD Red, 24/7, Bulk 1 x € 63,90*
 
Chłodzenie procesora:
be quiet! Dark Rock 3, CPU-Kühler
1 x € 67,90*
 
Grafika:
ZOTAC GeForce GTX 980 Ti AMP! Extreme, Grafikkarte
HDMI, 3x DisplayPort, DVI 1 x € 799,-*
 
Obudowa:
Fractal Design Define S Black, Tower-Gehäuse
schwarz 1 x € 79,90*
 
Płyta:
MSI Z170A GAMING M5, Mainboard
Sound G-LAN SATA3 M.2 USB 3.1 SATAe 1 x € 194,90*
 
całość wyszła 1823 €
 
Napędu nie potrzebuję, system dokupię osobno, a monitor poszukam i dobiorę z polecanych zestawów na PPC. Jeśli ktoś ma alternatywy dla mojego zestawu będę wdzięczny za sugestie. Z góry dziękuję
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 6600 a nie 6600k? Płyta główna wg mnie przepłacona ale jeśli budżet pozwala to dlaczego nie, rozumiem że wygląd ma tu znaczenie. Ogólnie zestaw sensowny przy niewielkim przekroczeniu tego budżetu możnaby dołożyć do 500GB SSD ale to już zależne od potrzeb, mi na 256 GB brakuje nieco miejsca po zainstalowaniu kilku większych gier.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kog2012, dziekuję za sugestię cena nie jest drastycznie rózna od procesora bez K a bedę miał możliwość podkręcenia. Zmieniłem już na ten co poleciłeś.

 

@Klaus, dziekuję ramy zmieniłem na polecane przez Ciebie @3000MHz.

 

Mam jeszcze dylemat odnośnie monitora. Siedziałem i czytałem odnośnie matryc i problemów z nimi związanych - wchodzą w grę TN  albo IPS. Budżet na monitor mam okolo 500 ~ 600 €.

 

Eizo EV2450

BenQ XL2720Z

NEC EA274WMi

 

i wykraczający znacznie ponad budżet

 

ASUS ROG SWIFT PG27AQ.

 

Nie interesuje mnie 4K na chwilę obecną.

 

W związku z powyższym mam trzy pytania: czy warto waszym zdaniem dopłacic do tego Asus-a ? Czy będą występować ewentualne problem ze skalowaniem i czy moj sprzęt wykorzysta możliwości tego monitora ?

 

z gory dziekuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu kupiłem sobie tani koreański monitor WQHD na matrycy PLS do 120Hz za niecały 1000 zł. Nie chodzi u mnie na 120Hz, bo widzę wtedy pogorszenie jakości odwzorowania barw. Być może dałoby się to jakoś skorygować ładując specjalnie dobrany profil kolorów, ale mam to gdzieś. Chodzi na 96Hz. I po tych trzech latach dalej świetnie chodzi.

 

Teraz widzę, że po trzech latach, po dołożeniu modułu G-Sync i podbiciu częstotliwości do 144Hz oraz daniu gorszej matrycy, monitor kosztuje prawie 3 tysiące.

 

Dla mnie jest to lekko zawyżona wycena. Tak że wg mnie nie warto dopłacać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Adashi dziekuję wyleczyłeś mnie z tego monitora.

 

Chciałbym dopytać się jedna ostatnią rzecz. Jestem zmuszony zmienić obudowe na tą:

 

Fractal Design Define R5 Black Window

 

Moje pytanie czy nie będę miał problemów z upchnięciem tam wszystkiego ? W szczególności karty ta którą wybrałem zjada 3 sloty i jest dość długa. oraz chlodzenia na processor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...