Skocz do zawartości
Garona

UPC 250 i ASUS DSL-N66U problemy z wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam internet UPC 250 do tego modem Cisco EPC 3212. Po Neostradzie został mi Router ASUS DSL-N66U i postanowiłem wykorzystać go jako rozsiewacz wifi.

Najpierw podłączyłem tylko modem od UPC.

Wpisałem ipconfig i takie dane otrzymałem

- IPv4 85.333.80.120 

- maska 255.255.252.0

Przyjąłem że są to dane mojego modemu.

 

Następnie podłączyłem tylko Router i w nim są standardowe dane

- IP 192.168.1.1

- maska 255.255.255.0

Ustanowiłem nazwę sieci - hasło - szyfrowanie, następnie w zakładce LAN ustawiłem ustawiłem ip i maskę z modemu i wyłączyłem DHCP.

 

Wyłączyłem modem i router i podpiąłem w taki sposób Modem - LAN Router - LAN z Routera do kompa. Uruchomiłem i niby jest ok ale, nie raz trzeba kilka razy restartować sprzęt żeby złapało internet po kablu, ponadto urządzenia z wifi raz im się uda połączyć z siecią, innym razem w urządzeniach pojawia się .... " uzyskiwanie adresu ip ".

 

Ma ktoś pomysł dlaczego jest problem z wifi, gdy miałem Neo, ile urządzeń chciało połączyć się z siecią wifi tyle się łączyło, a tu loteria raz się uda a raz nie.

Internet przez modem po kablu hula bez zająknięcia, ale już z wifi jest problem.

 

Poproszę o pomoc.

 

Ps. nie jestem megamocny w tym, więc w przypadku pomocy proszę o nie branżowy język.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro wyłączył w Asusie DHCP to jak to ma działać? Cisco 3212 to modem nie router. I to jest jego największa zaleta. Najlepsze urządzenie jakie można dostać od operatora (mam go również) jeśli masz własny router.

 

Tak jak Klaus napisał. Modem podłącz do gniazda WAN i włącz DHCP.

 

Najlepiej wgraj przy okazji najnowszy firmware, przywróć ustawienia fabryczne, ustaw wifi po swojemu i reszty nie dotykaj.

 

Taptaptap Mlais M52

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro wyłączył w Asusie DHCP to jak to ma działać? Cisco 3212 to modem nie router. I to jest jego największa zaleta. Najlepsze urządzenie jakie można dostać od operatora (mam go również) jeśli masz własny router.

 

Tak jak Klaus napisał. Modem podłącz do gniazda WAN i włącz DHCP.

 

Najlepiej wgraj przy okazji najnowszy firmware, przywróć ustawienia fabryczne, ustaw wifi po swojemu i reszty nie dotykaj.

 

Taptaptap Mlais M52

 

Wgrałem nowy Firmware, modem podłączyłem pod WAN Routera i włączyłem DHCP i wogóle nie chce się połączyć, po LAN jest net po kablu ale nie ma wifi. Popróbuję innych ustawień, chociaż brak mi pomysłów, a domownicy krzywo patrzą na brak WIFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modemu do routera po WAN neta brak, z modemu do routera po LAN net jest i tu zaczynają się szopki.

Nadmienię że wykorzystałem Wasze sugestie, jak też z tego linku

http://forum.purepc.pl/topic/362238-problem-z-routerem-upc-pod%C5%82%C4%85czenie-swojego-routera/

jedynie co osiągnąłem to :

kilka urządzeń mobilnych z włączonym wifi i komputer z netem po kablu - wszystko z rzeczonego routera, uruchamiamy modem, następnie router i teraz loteria raz połączą się dwa z kilu urządzeń z wifi a komp nie, innym razem komp i jedno z urządzeń z wifi, a na pozostałych widać napis " uzyskiwanie ip "

Miałem neostradę i wszystkie urządzenia łączyły się normalnie, tutaj jak za karę. Powoli dochodzę do wniosku że ten router o kant d..y potłuc i nic z niego nie wyduszę. Szkoda bo tani cholernik nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jest fajny. Coś musisz źle robić.

 

Taptaptap Mlais M52

Ciężko się z tym nie zgodzić, szukam i szukam jakiegoś tutorialu i ni w ząb, znaleźć nie mogę.

Może to Wam pomoże rozeznać się w jego zasobach, od 5:35 jest to z czym się borykam.

Edytowane przez Garona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...