Skocz do zawartości
sharqu

<6000zł - Ocena zestawu do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w przeciągu 2 tyg chciałem sobie złożyć z nowych części (f-vat) PC do gier + Monitor i klawiaturka - całość do 6tys (nieprzekraczalnie) Zdecydowanie 50% będzie to CS-GO ( tego względu karta audio), pozostałe 50% to reszta FPS takich jak BF4, CoD, Crysis itp. Starałem się stworzyć zestaw który pociągnie drobny ( a może i mniej drobny :) ) Overlocking.

 

Link do koszyka na morele - http://www.morele.net/inventory/info/WX2is/

 

1) Tylko jeden dysk SSD - w przeciągu miesiąca, może dwóch, chcę dokupić kolejny SSD 240GB a do końca roku jeszcze jeden i spiąć dyski w RADI. W domu mam zewnętrzny dysk 1 TB i tam będzie lądował całościowy backup.
2) Brak CD-ROM i innych skamieniałości - nie chcę.
3) Karta graficzna Radeon r9 390 ponieważ w przyszłości chcę dokupić druga kartę do CrossFire, nie chce się bawić w czekanie albo sprzedaż karty a Nvidia 970 odpada ze względu na płytę główną (nie obsługuję SLI)
 
Co sądzicie o takim zestawie?
Chciałbym wiedzieć czy moje myślenie o karcie graficznej (nie mam zbyt dużego doświadczenia z CrossFire) ma jakiś sens? 
Czy karta dźwiękowa którą wybrałem jest w miarę sensowną propozycją? Nie chcę wydawać więcej niż 200zł na audio (słuchawki mam Qpad QH-90) ale jeśli nie będzie dużej różnicy pomiędzy tym a integrą to też nie chce wydawać bez sensu 200zł.
 
Monitor i klawiatura to chyba jasny wybór, chyba że ktoś zna jakieś lepsze modele. Preferuję morele.net, pewnie jak większość z Was.
Edytowane przez sharqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Kurcze, muszę przyznać, że trochę mnie zasmuciłeś - liczyłem na to, że pochwalicie wybór karty dźwiękowej :P no ale trudno... Czy integra na płycie głównej da radę w CS GO? (Pytanie raczej do graczy, inni użytkownicy PCtów lekceważą audio :) )

Czy aby ta płyta główna nie jest trochę na wyrost? Rekordów OC bił nie będę, a jak przeczytałem o niej opinie to wydaje mi się, że ona do takich celów została stworzona.

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/- Ten będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod gre to raczej nie potrzebujesz dobrej karty muzycznej, a ten proponowany asus ma bardzo dobra integre i do gry wystarczy w zupelnosci

 

duzo wiecej zyskalbys na lepszych słuchawkach

 

btw dyskow ssd nie oplaca sie laczyc w raid, traca na random acces

 

jesli chodzi o ati/amd ja jestem zawiedzony sterownikami chociaz maja kilka porzytecznych opcji to czesto nie dzialaja prawidlowo dlatego sam wybralem nieco wolniesza nvidie

Edytowane przez korgva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, słuchawki i tak miałem zmieniać, bałem się właśnie, że dużo stracą bez karty dźwiękowej. Najwyżej dokupię ją za jakiś czas.

Z dyskami zrobię tak samo, na razie 1 SSD 240GB a w przeciągu miesiąca, może dwóch, wezmę HDD 1 TB i zrezygnuje z zewnętrznego.

 

Wezmę płytę główną którą zaproponował Klaus i w takim razie nie musze już brać Radeona bo obsługuje wiele łączeń:

 

  • 2-Way SLI
  • 3-Way CrossFireX
  • Quad-GPU SLI

 

Czy w takim razie jest sens zostać przy zasilaczu który na początku wybrałem i do tego GT970 a potem SLI? Czy jednak lepiej dać mocniejszy zasilacz, który podałem, i Radeona?  Jakie są wasze doświadczenia z ww. kartami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisalem ze te sluchawki sa zle, na pierwszy rzut oka widac ze sa zrobione przez beyerdynamics a ta firma robi bardzo dobre sluchawki chociaz ich tansze modele duzo ustepuja jakosciowo od tych robionych przez nich w niemczech referentom

sam uzywalem 770pro ktore sa jak qpad 1339 zdaje sie z tego co czytalem

 

jesli chodzi o beyerdnamics czyli te qupady to one potrzebuja dobrego wzmacniacza sluchawkowego zeby grac pelna piersia, wiec na to bym zwrocil uwage glownie czy integra/karta muzyczna ma dobry wzmacniacz sluchawkowy ew dokupilbym wzmaka samego do intergy co daloby znacznie lepszy efekt niz  muzyczna karta bez wzmaka

Edytowane przez korgva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 970 + zasilacz xfx.

 

To akurat mocno bezużyteczne funkcje.

 

No tak, ale właśnie ja szukałem SLI, ewentualnie CrossFire, nie stać mnie żeby teraz brać kartę za 2.5 tys a nie chce mi się czekać aż dozbieram. Wymyśłiłem więc, że kupię jedną, a za pół roku drugą i połączę w SLI/CrossFire.

 

W każdym razie zasilacz i tak muszę wziąć mocniejszy, tylko czy ten XFX pociągnie mi w przyszłości 2x GT970? Przy planowanym OC raczej w to wąpię.

 

 

@korgva dzięki, w takim razie odpuszczę sobie teraz audio i zmianę słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś sobie słabo wymyślił, lecz ważne że sam. Poczytaj opinie osób, które miały np. dwie gtx970 czy inne multigpu.

 

Jeśli chciałbyś tam teraz włożyć 2x gtx980ti, to miałby to sens. Pchanie dwóch średniaków, gdy można mieś jedną silną kartę jest bez sensu. Kupujesz teraz gtx970 i siedzisz na niej dwa lata, po czym sprzedajesz kartę z roczną gwarancją, dokładasz zaskórniaki i to, na co cię stać.

 

Do sli gtx970 to minimum 650W, do 2x390 jakieś 850W dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...