Skocz do zawartości
lockhed

Glupie pytanie odnosnie WC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako kompletny laik w WC ;) potrzebuje malej pomocy.

 

Mianowicie chcialbym zapytac ile (mniej/wiecej) kosztuje zbudowanie WC od 0 ? Zdaje sie ze potrzebuje chlodniczki (moze na szrocie cos dostane ;) ), blokow i pompki (+rurki). O czyms zapomnialem pewnie ? Ile to mniej wiecej wychodzi? Gdzie mozna kupic dobre bloki ? Moze ktos na forum robi ? Jaka pompke wybrac ?

Chodzi mi o chlodzenie do Bartka 2500XP podkreconego na jakies 3300XP na Vcore 1.8-1.9. Plyta bedzie ASUS nf7s albo Epox RDA3... + chlodzenie chipsetu pewnie... grafika to na razie trup i chlodzic jej nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@finalcell

Prorok jaki, cy co??

Skąd wiesz np ile zacisków (zauważ, że użyta jest liczba mnoga w odniesieniu do bloków)?? Ja już na same zaciski wydałem ok 50PLN.

A odpowiedź jest od 100 do 9999 (no, jak ktoś się naprawdę postara i oprócz spodów również przykrywki bloków zrobi ze srebra, to może uda się więcej wydać ;)).

 

BTW. Co to są węrze i dlaczego tak tanio?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>300

Gdzieś w tych granicach :wink: Ale moim zdaniem jak już budować WC to lepiej wydać trochę więcej kasy i zbudować jak najbardziej wydajne :)

Slucham dalej ;) Wydajne tzn ? Lepsza pompka ? Bloki ? A moze chlodnica ?

 

Tak wogole to jeszcze 2 pytanka :

1. Ktore bloki sa najlepsze ? Bo wiem ze cpc nie cieszy sie tu popularnoscia ;) bloki.interia.pl ? a moze od razu zakupic MAZE-4 ;) ?

2. Pompka - ta MJ1000 jest okej czy lepiej zainwestowac w cos lepszego (co ? )

3. Chlodniczka to moze byc "obojetnie jaka byle miedziana" czy musi miec jakies "wlasciwosci" ?

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, po 50 groszy to wyszłoby mi i tak ponad 20PLN (ciągle bez rurki), ale kupuję po 1,50 i potrzebowałem ok 40 sztuk.

8O 8O 8O

40??????????????????

Co Ty z tym robiles?

 

Co do tematu to jak zwykle najlepszym rozwiazaniem jest SZUKAJ.

Nukleon + Eheim 1250 + full chlodnic miedzanych o duzej wydajnosci + jakies super papsty i bedziesz mial fajny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend zamierzam zrobić upgrade kompa i złożyć to wszystko razem. Jak mi zostanie parę PLN to kupię jakąś kamerkę - to pokażę, co zrobiłem z zaciskami ;)

Ale jak znam życie, to na kamerkę zabraknie, bo piwo do oblania zakupu dostanie wyższy priorytet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja za swoje badziewie zaplacilem 100zl i tak sie zepsulo :)

Czyżby CPC??

 

BTW: Nie lubie zakładać nowych tematów, wiadomo strach przed reedem, chociaż ostatnio go nie ma... :]

 

Jak zamontować bloczek na GPU (do mojego Radeona) gdy nie mam obok żadnych dziurek :| ZAznaczam że przewiercanie grafiki na wylot odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy dałoby się zastosowac jakąś małą kleme (jakiś zacisk U dokręcany, tak jak to wygląda w ~heat pipe~, a na drugie stronie rdzenia gumową podkładke czy coś) bo jakoś nie widzi mi się klejenie... heh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój zestaw złożyłem jak narazie za jakieś 70zł. Za blok dałem flaszke wódki jakieś 17zł(Znajomy ma frezarke numeryczną w robocie). Pompka 32zł(Aquaszut) - jak będzie troszke więcej kasy to zmienie na lepszą, choć ta i tak daje bez problemu rade. Rurki i zaciski to wydatek koło 15zł. Pojemnik na wode to wydatek rzędu 5-10zł. Już nie pamiętam ile za niego dałem. Woda destylowana 3zł za 5 litrów, ale tego nie musiałem kupować bo w domu znalazłem baniak z taką wodą. Do tego flaszka denaturatu przeciw glonom. Ją też znalazłem w domu. Brakuje tylko chłodniczki, która zamierzam w najbliższym czasie skombinować. Bo jak narazie nie moge nic sensownego znaleźć. Ale bez chłodnicy też działą całkiem fajnie temp. procka mam w tej chwili 34C a komp chodzi już ponad 10h. Po obciążeniu dochodzi do max 40C. Jak skombinuje jakąś nagrzewniczke to powinno być jeszcze lepiej. Tak że można zestawik chłodzenia wodnego złożyć w miare tanio. Największy problem to skombinowanie bloku wodnego. Zdaje sobie sprawe że nie każdy ma tyle szczęścia aby mieć znajomego ślusarza.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...