Skocz do zawartości
Lukhas

Komputer dla gracza za ok. 6000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna PC od dłuższego czasu (kilka lat), ale cały czas brakowało mi na to funduszy. Teraz, gdy mam już odpowiednią kwotę (chcę wydać na PC ok. 6000 zł) zamierzam kupić "przyszłościowy zestaw", który jednocześnie będzie oferował tylko najlepsze wrażenia przy grach. Zamierzam małymi krokami usprawniać swój sprzęt. Najpierw komputer, potem monitor, z czasem zmiana karty graficznej na Pascal/Polaris, a dalej to jeszcze zobaczę (na razie chcę zostać przy 980 Ti, ale nie wiem czy EVGA czy Asus - w każdym razie coś cichego i bardzo wydajnego). Chcę komputer, który będzie mi starczył przez kolejne kilka lat, i nie będę musiał się martwić o zmianę procesora czy płyty głównej. To tak tytułem wstępu.

Zestaw, który złożyłem sam w oparciu o inne tematy na Forum PurePC i podpowiedzi znajomych: http://www.morele.net/inventory/info/IFH87J/

Problem #1: Wolałbym nie przekraczać zbytnio 6000 zł, ale jeśli NAPRAWDĘ warto, to wydam te więcej pieniędzy. Jednak chciałbym, by ten zestaw był w miarę optymalny.
Problem #2: W zestawie nie ma obudowy. Nie mam kompletnie pojęcia jaką wybrać. Chcę coś bardzo dobrego. Nie wiem czy "bawić się" w sprawy estetyczne z takimi komponentami.
Problem #3: Posiadam monitor LG E2351, matryca TN, LED Full HD. Nie wiem czy do takiego sprzętu ten monitor w ogóle się nadaje. O kupnie innego będę pisał za ~1-2 miesiące.

Informacja #1: Myślę, że na razie wystarczy mi tylko jeden dysk, SSD 250 GB. Na początek "styknie", najwyżej później dokupię jakiś zewnętrzny.
Informacja #2: Miałem problem z wyborem procesora. Wiele osób twierdzi, że przy tym budżecie warto brać już i7, jeśli chcę coś "przyszłościowego". Jak myślicie?
Informacja #3: Starałem się opisać jak najlepiej potrafiłem. Wiem, że nie można później zakładać tematów przez ok. 2 miesiące od ostatniej odpowiedzi, więc chcę być bardzo szczegółowy...

Czy mógłby ktoś ocenić ten zestaw, ewentualnie poprawić lub podać swój zestaw pod moje wymagania?
 

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. Bez systemu, monitora, myszki, klawiatury itd.
  • do czego komputer będzie wykorzystywany Zdecydowanie do gier. Czasem do filmów i normalnej pracy. Gry różne, ale raczej te bardziej wymagające typu Wiedźmin 3, Fallout 4 itp.
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć ok. 6000 zł (jeśli NAPRAWDĘ warto, dołożę te ~500 zł)
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane Nowe. Tylko i wyłącznie.
  • czy będziesz podkręcał podzespoły Tak, ale jeszcze nie umiem. 
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać Na chwilę obecną 1920x1080. Zamierzam kupić nowy monitor 4K w późniejszym czasie (~1500-2000 zł).
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) Mieszkam w Polsce.
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa Nie.
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego Komputronik.pl

Proszę o dokładne przeczytanie tematu i o pomoc. Zawsze otrzymywałem tutaj profesjonalną, a także bardzo szybką (Nostradamusek i Klaus, dzięki bardzo!) odpowiedź, dlatego wam ufam najbardziej. A jest to dla mnie bardzo spory wydatek w tej chwili, dlatego bardzo się staram. Dziękuję ;)

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcę komputer, który będzie mi starczył przez kolejne kilka lat, i nie będę musiał się martwić o zmianę procesora czy płyty głównej. 

Problem #2: W zestawie nie ma obudowy. Nie mam kompletnie pojęcia jaką wybrać. Chcę coś bardzo dobrego. Nie wiem czy "bawić się" w sprawy estetyczne z takimi komponentami.

Informacja #2: Miałem problem z wyborem procesora. Wiele osób twierdzi, że przy tym budżecie warto brać już i7, jeśli chcę coś "przyszłościowego". Jak myślicie?
 

 

Polecam Fractal Design R5, ale to prawie 500zł.

 

 

Jeżeli obudowa będzie bez okna, to możesz darować sobie sprawy estetyczne.

Jeżeli będzie z oknem, to możesz nie zwracać na to uwagi,lub zabawić się w modera lub dołożyć kolejnych kilka stów.

 

Do gier stale wałkowane jest, że wystarczy i5tka i nie bez powodu - gry nie wykorzystują wielowątkowości i7mek. Czy będą? Można gdybać, na razie to wywalanie pieniędzy w błoto (mówimy o grach).

 

Kiedyś liczyłem ile trzeba wydać za możliwość podkręcania procesora i wyszło mnie, że koło 500zł, tak więc moim zdaniem lepiej kupić tańszy procesor i płytę, a szybciej (co nie znaczy szybko, bo obecne procesory starzeją się bardzo wolno ze względu na słabą konkurencję) je wymienić, ale skoro wolisz ograniczyć się ze zmianami, to OC jest wskazane.

 

Najprędzej przyjdzie Ci wymienić kartę graficzną. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sama obudowa jest bardzo ciekawa, ale raczej dam sobie spokój z tą estetyką. Rozumiem, że jeśli chciałbym zabawić się w wygląd komputera, to - żeby to jakoś sensownie wyglądało oczywiście - musiałbym wydać sporo dodatkowych pieniędzy, co mi się nie uśmiecha na chwilę obecną. 

Jeśli chodzi o i5, to w takim razie wszystko gra i procesor zostaje na swoim miejscu (o ile nikt nie stwierdzi, że jednak warto zainwestować w lepszy procesor). Co do wymiany procesora i płyty głównej to nie mam o tym zielonego pojęcia i wolałbym tego nie robić, bo najpewniej coś uszkodzę. Po prostu chciałbym wziąć tak, bym był zadowolony na dłużej niż na np. rok. Karty graficznej nie zamierzam zmieniać, jak już nadmieniłem, 980 Ti w moim zestawie zostaje. Po premierze nowych kart graficznych rozważę wymianę.

Proszę o więcej porad ;> Naprawdę mi zależy na czymś konkretnym, dlatego zamiast kupować PC za 3 tys. zł, decyduję się na dużo większy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te podzespoły spokojnie można użytkować nawet 5 lat lub dłużej (w zależności czego będziesz oczekiwał).

By grać we wszystko na najwyższych ustawieniach, to niestety tego GTX'a będzie trzeba wymienić już za rok/dwa, ale procesor jak pisałem to element o który martwić się nie musisz ... będzie służył długo, chyba że USA udostępni nam jakąś skrywaną kosmiczną technologię, która zrewolucjonizuje rynek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zestaw głównie do gier to i5 6600K wystarczy. Można wziąć nieco tańszą płyte, ale niech ta zostanie. Przy tym budżecie będzie OK.  W zasadzie zainwestowałbym w lepszy zasilacz i lepszy dysk SSD. Potem ew dokupisz zwykły bo z pewnością się przyda. Dzisiejsze gry zajmują po 40-50GB nawet, więc dysk SSD 250 GB szybko zapełnisz.  Obudowę wybrałem Zalmana Z3 Plus. Nie wiem jak podejdzie. Mozna pokusić się o coś lepszego, ale wtedy trzeba wziać tańszą płytę i ten tańszy dysk SSD lub ew. tańsze chodzenie. Na zasilaczu bym nie oszczędzał za bardzo. Na karcie graficznej też . EVGA to chyba najlepszy wybór z tańszych 980Ti. Potem to tylko MSI lub ASUS. Gigabyte bym sobie darował. Jak chcesz taniej to ew. zamiast Syklake proponowałbym Haswella i5 4690K + jakaś dobra płyta główna na Z97 i pamięci DDR3 16GB 2133 CL9/10.  Tu jednak masz zestaw na Skylake z lepszym zasilaczem i dyskiem SSD oraz wspomnianą obudową. Całość za 6513 zł. IMO warto.

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/n5PfdT/

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Devila jak najbardziej okej.

 

Oszczędności możesz szukać w następujący sposób.

1. Bierzesz teraz 1x8GB RAM (druga ósemkę dokupisz w razie potrzeby, na teraz 8GB do większości gier wystarczy).

2. Tańsza płyta główna na Z170.

3. Tańsze chłodzenie, Macho jest drogie, powiedzmy, że na chłodzeniu za stówkę osiągniesz 100MHz mniej, a może i nie, bo to zależy przede wszystkim jaka sztuka procesora się wylosuje, może to być warte zaoszczędzenia stówki.

 

Innych sensownych sposobów oszczędzania tu nie widać. Można zrezygnować z napędu DVD, tańszego SSD raczej nie warto. Zasilacz bierzesz na 5+ lat, tu oszczędzanie nie ma najmniejszego sensu. W ogóle lepszy zasilacz ja bym brał. i5 6600K jest poza dyskusją wg mnie, znaczy zostaje na pewno.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za odpowiedzi ;) Zestaw proponowany przez Devila też mi jak najbardziej przypada do gustu, chociaż nie wiem czy warto oszczędzać na obudowie. Słyszałem, że Z3 Plus to dość solidna i dobra obudowa, ale pomyślałem, że skoro biorę taki drogi PC, to dobrze by było wziąć też jakąś lepszą obudowę. 

GTX 980 Ti chciałem wziąć od Asusa, ale to 200 zł więcej. Muszę się jeszcze zastanowić odnośnie tej karty, czy jest sens (a podobno jest i to spory). Nie wiem jak z głośnością tej karty od EVGA i Asusa. Chciałbym jednak mieć komfort gry, a nie słyszeć jak mi buczy straszliwie komputer pod obciążeniem.

SSD wydaje się być ok. Niestety jestem kilka lat do tyłu z grami i nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jedna gra może zużywać do 50 GB wolnego miejsca na dysku, co mnie troszkę odstrasza. Ale jak na razie musi wystarczyć. Najwyżej za jakiś czas dokupię drugi SSD. 

Nie miałem też pojęcia, że będę potrzebował tak mocnego zasilacza. Warto tu zajrzeć, naprawdę. 

Mam jeszcze kilka pytań:

 

1. Chcę dodać do koszyka montaż podzespołów (z kodem za 1zł) z dodatkowym chłodzeniem. Czy muszę w takim razie dodać też pastę termoprzewodzącą do koszyka? A jeśli tak, to jaką wybrać?

2. Jakie jeszcze inne ewentualne obudowy warto sprawdzić? Zalman Z3 Plus kosztuje 180 zł, czy jest jakaś inna, lepsza (!) obudowa w granicach 250 zł?

3. Czy zmiana GTX 980 Ti z EVGA na Asus (+200 zł) będzie bardzo widoczna, czy to kwestia kilku FPS?

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0. 650W to jest mocno na wyrost, ale przełoży się to na komfort korzystania jak weźmiesz wersje półpasywną. Ja mam 600W choć starczyłoby mi 350W i dzięki temu wentylator zasilacza nie startuje mi nawet przy w pełni obciążonej pojedynczej 970-tce.

 

3. Pod względem fps to różnic nie powinno być, taktowania zawsze możesz sobie sam ustawić edytując BIOS albo używając programów typu afterburner. Asus być może jest cichszy, ale co do szybkości to nie spodziewałbym się różnic, bo skąd one by się miały wziąć. Potencjał OC danego chipa słabo zależy od producenta karty (coś tam stabilność sekcji zasilania daje, ale to nie wszystko), a co ważniejsze zawsze i tak jest wyższy niż te fabrycznie popodbijane takty. IMO 200 zł to spora dopłata za domniemane "nieco ciszej pod obciążeniem".

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję adashi za odpowiedź, w takim razie nie będę szarpał niepotrzebnie z tym Asusem i prawdopodobnie zostanę przy EVGA ;) Skoro różnice są znikome, to nie ma sensu się zastanawiać. Lubię firmę Asus, ale na lubieniu chyba w tym momencie się zakończy, o ile reszta osób się zgadza, że nie warto dokładać 200 zł. W takim razie jeszcze dwie sprawy zostały:
 

1. Chcę dodać do koszyka montaż podzespołów (z kodem za 1zł) z dodatkowym chłodzeniem. Czy muszę w takim razie dodać też pastę termoprzewodzącą do koszyka? A jeśli tak, to jaką wybrać?

2. Jakie jeszcze inne ewentualne obudowy warto sprawdzić? Zalman Z3 Plus kosztuje 180 zł, czy jest jakaś inna, lepsza (!) obudowa w granicach ~250 zł?

 

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. nie musisz dodawać pasty termoprzewodzącej

- do chłodzenia dodawana jest pasta, która zostanie użyta do montażu

- gdybyś brał bez chłodzenia, to i tak na boxie jest już pasta

 

Ad 2. skoro piszesz o cichym komputerze, to może SilentiumPC Pax M70?

Wyciszana obudowa polskiej firmy, choć zapewne spod rąk chińskich projektantów.

Całkiem niezłe oceny zbiera w internecie, chłodzenie oczywiście spokojnie do niej wejdzie,

tutaj masz test http://www.purepc.pl/obudowy/silentiumpc_pax_m70_test_wyciszonej_obudowy_miditower

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. nie musisz dodawać pasty termoprzewodzącej

- do chłodzenia dodawana jest pasta, która zostanie użyta do montażu

- gdybyś brał bez chłodzenia, to i tak na boxie jest już pasta

 

Ad 2. skoro piszesz o cichym komputerze, to może SilentiumPC Pax M70?

Wyciszana obudowa polskiej firmy, choć zapewne spod rąk chińskich projektantów.

Całkiem niezłe oceny zbiera w internecie, chłodzenie oczywiście spokojnie do niej wejdzie,

tutaj masz test http://www.purepc.pl/obudowy/silentiumpc_pax_m70_test_wyciszonej_obudowy_miditower

Obudowa całkiem fajna, chociaż dziś troszkę wcześniej poszperałem i znalazłem Zalman Z9 Plus, która nawet mi przypadła do gustu. Nie wiem co sądzić o tej, którą Ty podałeś, ale wydaje się też być w porządku, chociaż w komentarzach już tak nie jest. 

 

Na chwilę obecną, z pomocą aeriala (za co bardzo dziękuję) stworzyłem taki oto zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/45G1JO/

 

Jest to nieco zmodyfikowana wersja zestawu Devila. Wziąłem sobie też do serca słowa adashiego odnośnie karty graficznej, chociaż nie powiem, Asus bardzo kusi. 

 

Sprawa obudowy jest nadal otwarta, chociaż wydaje mi się, że Z9 Plus ma wszystko to, czego potrzebuję.

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi, dzięki za podpowiedź ;)


Poszperałem jeszcze trochę w Internecie i znalazłem alternatywę dla EVGA - MSI Gaming 6G 980 Ti. Jest droższa o 100 zł od EVGA, ma wyższe taktowania.

---

Całość wyglądałaby tak: http://www.morele.net/inventory/info/7nIjGd/
Czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia co do tego zestawu? Czy warto dopłacać 100 zł do MSI Gaming 6G?

I czy może ktoś jeszcze zaoferować jakąś obudowę lepszą niż Zalman Z9 Plus? Czy raczej już nic lepszego w tej cenie nie znajdę?

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że na LGA1151 będzie pewnie jeszcze tylko jedna generacja procków oraz spora obniżka cen to może warto zainteresować się w tej cenie i7-4790k albo i7-5820k, dopłata 400/500zł względem i5-6600k? Oba wystarczą na bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi, dzięki za podpowiedź ;)

 

 

Poszperałem jeszcze trochę w Internecie i znalazłem alternatywę dla EVGA - MSI Gaming 6G 980 Ti. Jest droższa o 100 zł od EVGA, ma wyższe taktowania.

 

---

 

Całość wyglądałaby tak: http://www.morele.net/inventory/info/7nIjGd/

Czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia co do tego zestawu? Czy warto dopłacać 100 zł do MSI Gaming 6G?

 

I czy może ktoś jeszcze zaoferować jakąś obudowę lepszą niż Zalman Z9 Plus? Czy raczej już nic lepszego w tej cenie nie znajdę?

 

Osobiście wolałbym dopłacić 50zł do Asusa Strix OC niż do tego MSI :) 

Proponuję też spojrzeć na dużo świeższą obudowę - SilentiumPC Aquarius M60W Pure Black.

Dysk bym wybrał tańszy a lepszy Crucial MX200 a reszta w zasadzie jest w porządku :)

Na PW poszła oferta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście MX200 zamiast Evo 850 bym nie brał. No chyba że wyraźnie tańszy.

 

EVGA to na razie nieco niedoceniana marka na naszym rynku. Mniej znana, mniej opinii. Dopłaty 50 zł do Strixa czy 100 do MSI wydają się już sensowne, jeżeli ma to komuś polepszyć samopoczucie to można dopłacać, bo na pewno te karty ładniej wyglądają i są popularniejszego producenta (a zatem mogą być łatwiejsze do sprzedanie przy przesiadce). 200 dopłacać to za dużo, ale stówka się mieści w granicach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bejot, zostanę już przy tej i5. Wiem, że to jest dobry procesor i wystarczy mi na długo. Nie będę pakował się w i7, to jest spora dopłata, a różnica.. podobno niewielka (?)

Wojciech Spychała, dzięki za ofertę, jest jak najbardziej do rozważenia. Zastanawia mnie tylko wybór RipjawsV nad Corsairem Vengeance LPX, no i skoro nie ma w Komputroniku Fortis 3 Malik Customs Edition, to chyba pokuszę się o innego coolera. Reszta pasuje jak najbardziej ;) XFX Black Edition FTR 550W to chyba też dobry zasilacz. Tak cenię firmę Corsair, a żaden podzespół nie będzie od nich. Ale to tylko sympatyzowanie z marką.

adashi, akurat jeśli kupowałbym w Komputroniku to wyjdzie 100 zł dopłaty, więc mieści się to w granicach rozsądku, tak myślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie na temat dodatkowego chłodzenia. Co wybrać: Fortis 3 czy Grandis XE1236? Oba są bardzo dobre, oba pasują wyglądem, jako że i Fortis i Grandis mają czarny top. Do tego zależy mi też bardzo na CISZY. 

Zestaw: http://scr.hu/0izt/irg8i 

Obudowa Rozważam inne, ale chyba ten Aquarius będzie ok, co sądzicie?

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że na LGA1151 będzie pewnie jeszcze tylko jedna generacja procków oraz spora obniżka cen to może warto zainteresować się w tej cenie i7-4790k albo i7-5820k, dopłata 400/500zł względem i5-6600k? Oba wystarczą na bardzo długo.

tylko że 4790k i jego podstawka już są martwe więc jeśli na 1151 będzie jeszcze tylko jedna generacja procesorów to i tak jest to bardziej przyszłościowe a ceny 4790k nie są aż tak atrakcyjne według mojej opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że 4790k i jego podstawka już są martwe więc jeśli na 1151 będzie jeszcze tylko jedna generacja procesorów to i tak jest to bardziej przyszłościowe a ceny 4790k nie są aż tak atrakcyjne według mojej opinii

 

Martwa podstawka, ale wciąż zapewniająca bardzo dobrą wydajność. 1151 to moim zdaniem jedynie przewaga technologii, a nie wydajności, bo różnica zegar w zegar to zaledwie kilka procent, więc jeżeli autor nie potrzebuje tych wszystkich udogodnień jakie idą w parze z nową architekturą, chipsetem itd, to śmiało może brać 1150. Jak ktoś szuka przyszłościowej podstawki, żeby żonglować procesorami to niech czeka na AM4 i kupuje AMD.

 

P.S. szansa że na 1151 pojawią się 6 jajowe procesory jest bliska zeru, więc wymiana i5-6600k nie będzie miała sensu, nawet na i7, bo on nadal posiada "tylko" 4 rdzenie.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wydajności to się zgodzę, generalnie masz trochę racji a co tych 6 rdzeni hmm... to zobaczymy jak to będzie może intel w nowej rewizji procesorów na 1151 postanowi ulepszyć to co jest czyi te 4 rdzenie hmm... zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nadal ponad 4 rdzenie niewiele wnoszą do wydajności w grach, a w przyszłości DX12/Vulcan jeszcze bardziej CPU odciąży także jaki sens celować w 6 rdzeni do grania? (za wyjątkiem konfiguracji z wieloma kartami graficznymi). W dodatku Skylake jest jednak te 10-15% szybszy zegar w zegar od Haswella co stawia sens kupowania LGA 1150 pod jeszcze większym znakiem zapytania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko mam już w zasadzie wybrane i ustalone, ale została jedna rzecz, która mnie męczy: obudowa. Wybrałem do zestawu SilentiumPC Aquarius M60W, ale z racji, że chciałbym obudowę z oknem, w której będzie widać te wszystkie "świecidełka" (np. pulsujące logo Strixa z 980 Ti), to M60W raczej średnio się spisze (małe okno).

Mogę wydać maksymalnie 400 zł. Bez dodawania 5 czy 10 zł. Możecie mi jakąś polecić? Ah, no i problem też w tym, że obudowa musi być dostępna w Komputroniku, a tam jest dosyć kiepska oferta jeśli chodzi o obudowy właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nazwać 1150 martwa platformą, ponieważ jest to ostatnia platforma na DDR3, których to pamięci na rynku jest mnóstwo.

 

Wróżę tej podstawce jeszcze parę lat funkcjonowania na wtórnym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC Aquarius M60W ma akurat dobre okno. Widać płytę, grafikę, chłodzenie cpu, zasłonięte są napędy, nie będzie widoczna plątanina kabli. Okno obejmujące koszyki na dyski to bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Klaus, w sumie to masz rację, tyle tylko, że w SPC dyski są przypięte po drugiej stronie obudowy. Nie podoba mi się też to, że ludzie piszą, że to "niezły wybór", ale też nie jest najwyższej jakości ta obudowa, i lepiej pokusić się o inne w tej cenie. Ja dorzucam dodatkowo 100 zł.

Rozważam jeszcze Enthoo Pro i Corsair 400Q.

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...