Skocz do zawartości
ptr2206

Restart komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem że komputer restartuje się pod obciążeniem, od roku czasu nie sprawiał żadnych problemów, jakiś miesiąc temu raz się zrestartował,  przez tydzień nic...  i dziś kompletnie za każdym razem jak odpalę grę to od razu  się resetuje.  Dodam, że temperatury CPU i GPU w idle i w stresie są okej. 

Restartować się zaczął od kiedy podłączyłem trzeci monitor (wcześniej korzystałem z dwóch), dziś nawet jak odłączyłem jeden monitor to nic nie dało.

Myślę że może być to zasilacz,  czy jest to możliwe że po roku czasu stracił na mocy? i nie radzi sobie z ociągnięciem tego komputera?  Puściłem OCCT na power supply po 2 minutach mam restart. 




CPU: Intel i7 4790K at.gif 4.50 GHz

CPU Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black-White
MOBO: MSI Z97-G43
RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 4x4GB 2133MHz CL9
GPU: Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB 
SSD: Plextor 128GB
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB
PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W
CASE: Zalman Z3 Plus White Edition
+ 3 monitory SAMSUNG S22D300 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat,

Posiadam:

GTX 970 MSI nie kręcony

i7-4790k nie kręcony chłodzony dark rock 3

Z97 Gaming 5

Cooler Master G550M

A mianowicie, grałem sobie przez ponad rok, problemów nie widziałem, teraz podczas grania komputer mi się resetuje po pewnym czasie:

Lord of the falle (nawet na średnich :()

Far Cry primal

Reszty gier nie sprawdzałem/testowałem/nie pamiętam

Ciekawostka w Dying light the fallowing gra mi się nie resetuje, a gram na najwyższych ustawieniach

Xcom2 zmodowany też mi działa jak najbardziej poprawnie :(

 

W OCCT robiłem test procesora, chodziło przez 5 h 40 min i nie było problemu, Test grafiki w 60 FPS, oknie 4 shader na dx 11 nie robił problemów, podkręcam do 100 fps na FHD i nadal nic, ale odpalenie w full screen już wywala komputer na starcie

 

Temperatury procesora nie przekraczają 60, a karty graficznej 70.

Używam 2 monitorów (1jako pulpit/przeglądarka/film) drugi lepszy jako gra.

 

Dodam jeszcze że swój zasilacz ustawiłem wiatrakiem do góry, a nie do dołu... ponieważ uważam że Gladius x60 nie ma odpowiedniego chłodzenia pod obudową

 

 

EDIT: Zainstalowałem najnowsze sterowniki i w efekcie w LotF mogę grać na najwyższych ustawieniach i to całkiem spory czas, bo czas waha się od 1 godziny do 3 godzin bez resetów

Edytowane przez Elemenar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...