Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w czasie składania nowego PC i właśnie zastanawiałem sie nad kupnem dysku ssd. Co sie okazało moj staruszek HDD niestety padł :/ wydaje mi sie ze w czasie podróży cos sie uszkodziło bo przy włączaniu dziwnie charczy.

Tak wiec, na ssd miałem okolo 350zł, dokładając do tego 250za hdd to wychodzi 600zl. Niestety jest to wydatek na ktory obecnie zbytnio nie mogę sobie pozwolic.

Tak przegladalem dyski i wpadla mi nazwa SSHD. Juz wcześniej słyszałem o dyskach hybrydowych, ale nigdy nie zaglebialem sie w ten temat. Co myślicie o dolozeniu troche kasy do ceny hdd i kupic hybryde? A ewentualnie za jakiś czas kupilbym jakies ssd

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hordej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Po zakupie kompa musisz od razu na dysk wpakować kilkaset GB? Zainstalować kilkanaście gier? Nie wystarczą na początek dwa, trzy tytuły?

 

Jak lubisz wydawać pieniądzie dwa razy, kup teraz protezę w postaci sshd, za dwa miesiące ssd. Podlicz najpierw ile to cię będzie kosztować a ile wyjdzie cię hdd + ssd.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no. W sumie na początku myślałem że taki sshd będzie w miarę dobrym zamiennikiem.

Ale widzę że to jednak średni pomysł.

 

Plan mialem taki zeby do hdd dokupic jakis 120gb ssd na system i inne badziewia. Później zdecydowalem sie na 250, faktycznie pakując kilka gier na 120 to juz ciasno sie robi. Ale wyszlo ze hdd zepsuty to teraz kombinuje.

Kupię teb ssd 250gb i pozniej do tego hdd.

Nie wiem dlaczego ubzduralo mi sie ze hdd musi byc i koniec :D

 

A jakiego ssd polecacie? Myslalem nad Crucial MX200.

Edytowane przez hordej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz wydać - może być wspomniany MX200 albo tańszy BX100 , może być Samsung 850 EVO albo nasz polski Goodram Iridium Pro 240GB .

 

Z innych polecanych często SSD - Sandisk Plus lub nie wiele droższy model Ultra II Plus , Plextor M6V .

 

Najtańszy Crucial BX100 , najdroższy Crucial MX200 , pozostałe pośrodku .

 

Samsung ma sensowną cenę , dobre podzespoły ( m.in. kości TLC V-Nand ) i 5 lat gwary .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wgl co myslicie żeby zakupic pozniej nastepnego ssd 250gb zamiast hdd?

Ogolnie 500GB starczy, zawsze tyle miałem i jak dysk sie zapelnial to oznaczalo, ze na kompie mam za duzo śmieci i czas na format :D Tutaj bardziej chodzi czy uzywanie samego ssd jest dobrym pomysłem.

Edytowane przez hordej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dokupywać potem drugi SSD 250GB to lepiej od razu kupić SSD 500GB , wyjdzie taniej i będzie szybszy niż SSD 250GB ( RAID 0 nie liczę ) .

 

Choć sam pomysł dokupienia drugiego SSD 250GB zamiast klasycznego HDD jest OK , tyle że mało opłacalny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie info?

Sam użytkuję sshd, więc chciałbym wiedzieć. Jak go kupowałem, to nie było złych opinii o tej technologii, a raczej same pozytywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...