Skocz do zawartości
miakon26

czy marka ma znaczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym uzyskać od Was radę co lepiej kupić:

1. http://www.x-kom.pl/p/286106-notebook-laptop-156-lenovo-z51-70-i7-5500u-16gb-240-dvd-rw-r9-m375-fhd.html

2. http://www.x-kom.pl/p/279106-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5558-i5-5200u-8gb-240-fhd-gf920m.html#specification

 

Gdzieś kiedyś słyszałem, że Lenovo ostatnio produkuje laptopy słabe pod względem jakości... Z kolei laptopy Della są bardzo wytrzymałe.

Zgadzacie się z takimi opiniami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - do czego potrzebny jest Ci laptop i ile jesteś skłonny wydać? :)

Podlinkowane egzemplarze posiadają dodatkową grafikę o mizernej wydajności, czy aby na pewno niezbędną? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim film, muzyka, internet, pakiet office. W mniejszym zakresie gry. Jak już gram (niestety mam coraz mniej czasu na to) to nie zależmy mi jakoś szczególnie na ful detalach. Zależy mi aby w lapku były w miarę przyzwoite głośniki. Co do kasy to tak około 3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

FHD matowy to podstawa - jak już decydujesz się to tylko na matowy ekran.

NVIDIA GeForce GTX 950M - może już być do gier, acz tyłka nie urwie - Niżej nie ma co schodzić.

Intel Core i5-6300HQ - jeden z lepszych procków w lapkach, przynajmniej nie będzie problemu z throttlingiem.

 

Mniej więcej szukaj takiej konfiguracji. Gdybyś zrezygnował z gier, wystarczyłoby kupić dowolną porządną używkę z gwarancją.

 

Marka ma znaczenie, ale na pierwszym miejscu jest specyfikacja techniczna, gwarancja, cena, jakość. Jak kupujesz nowy ma to mniejsze znaczenie, ale np Dell swoją gwarancją serwisu w domu jest fajną opcją (nie wiem, czy ten ją posiada)

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej,

"Przede wszystkim film, muzyka, internet, pakiet office. W mniejszym zakresie gry. Jak już gram (niestety mam coraz mniej czasu na to) to nie zależmy mi jakoś szczególnie na ful detalach. Zależy mi aby w lapku były w miarę przyzwoite głośniki. Co do kasy to tak około 3100"

Fajnie by było jakby miał SSD (tak z 240 Gb) przy czym niekoniecznie żeby posiadała system. Tak się składa, że mam więc po co wydawać na niego kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrócę jeszcze do tematu, laptop który podesłał NostradamuSek ma niezbyt pozytywną opinię. Jak myślicie dotyczy to tylko jednego egzemplarza? 

 

"Poleciłem tego laptopa znajomemu. Na papierze specyfikacja wyglądała świetnie. Szkoda tylko, że po kupnie okazało się, że z niewiadomych przyczyn, TDP procesora blokuje się na 27W (powinno być 47). Cierpi na tym wydajność. Układ zachowuje się niewiele lepiej niż 2 rdzeniowe procesory. Nie wiem czy to celowy zabieg Lenovo dla tych modeli, czy może bug w sterownikach - ale z tego powodu laptopa (jak i całej linii) absolutnie nie polecam. Inne przyczyny throttlingu TDP wykluczyliśmy (odpowiedni plan zasilania, BIOS, temperatura, moc zasilacza). Co do jakości wykonania oraz wyświetlacza zastrzeżeń nie mam, ale problem z wydajnością przekreśla tego laptopa w moich oczach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zasługa Konfigurowalny tryb TDP-down

 

Konfigurowalny tryb TDP-down to tryb działania procesora, w którym zachowanie i wydajność procesora zostają zmodyfikowane przez obniżenie wartości TDP oraz częstotliwości procesora do ustalonych poziomów. Z konfigurowalnego trybu TDP-down zwykle korzysta producent komputera w celu zoptymalizowania mocy i wydajności urządzenia. Konfigurowalny tryb TDP-down to średnia moc określona w watach, którą procesor emituje, działając z konfigurowalną częstotliwością TDP-down przy zdefiniowanym przez firmę Intel obciążeniu o wysokim stopniu złożoności.

Niezłe jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe narzekanie kogoś, kto nie umiał poprawnie skonfigurować sprzętu.

 

Co do Lenovo 700-15, to sam się rozglądałem od jakiegoś czasu za tym modelem. Musiałbym tylko go złapać gdzieś w sklepie na żywo, żeby sprawdzić jakość wykonania.

 

W wypadku laptopów jestem akurat za tą marką z dwóch powodów:

-najlepsza klawiatura spośród wszystkich notebooków

-zarządzanie baterią, które pozwala na ustawienie sztywnego limitu ładowania

 

Gdyby tylko wrzucili lepsze matryce, a nie takie odpadki (pokrycie sRGB na poziomie 60-65%), to byłoby rewelacyjnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat + dla Lenovo, bo w końcu użyli wyraźnej, poprawnie podświetlonej i całkiem przyjemnej matrycy;
Łatwo to wychwycić gdy obok siebie stoi Ideapad 700 oraz Z51 (którego to można uznać za poprzednika 700);

 

Czy marka ma znaczenie?
Nie (mowa o sprzęcie nowym, dostępnym obecnie w oficjalnej polskiej dystrybucji)

Co dla mnie ma znaczenie?
Serwis sprzętu.

I z tego powodu bazuje na laptopach (kolejność alfabetyczna) Acer, Asus czy Dell;

Edytowane przez serwal4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...