Skocz do zawartości
Wooytas100

Płyta główna, RAM i chłodzenie do 4690k / 6600k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chciałbym zmodernizować swój obecny komputer. Główne zastosowanie gry. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy procesorami 4690k lub 6600k. Do nich jeszcze chcę zakupić płytę główną, pamięć RAM i chłodzenie do procesora. Wprawdzie nieznacznie wydajniejszy jest Skylake, jednak wykonanie jest gorsze od Haswella (słabszej jakości glut i cieńsza płytka drukowana, która może się złamać pod naciskiem chłodzenia). Chciałbym mieć możliwość podkręcenia do 4,4/4,5GHz. Przygotowałem sobie zestawy, które wymagają oceny bardziej doświadczonych użytkowników ode mnie:

 

1. 4690k

-MSI Z97-G43 / ASRock Z97 PRO4

-G.Skill 16GB (2x8GB) RipjawsX 2400MHz

-Fortis 3 / Zastanawiam się nad Grandisem, ale nie wiem czy będzie miejsce (Obudowa Zalman Z3 Plus no i pamięci wysokie).

 

 

2. 6600k

-MSI Z170A-G43 PLUS

-HyperX Fury 16GB (2x8GB) 2666MHz

-Fortis 3 / Zastanawiam się nad Grandisem, ale nie wiem czy będzie miejsce (Obudowa Zalman Z3 Plus).

 

Budżet na płytę, RAM i chłodzenie do ok. 1000zł.

 

Co o tym sądzicie? Co wybrać?  Może macie lepsze propozycje?

Edytowane przez Wooytas100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dokładnie tak jak kolega powyżej napisał zestaw Nr2. 6600k,bo to najnowsza technologia.

 

Płyta Z170Asus Pro Gaming ATX 244x305mm z integrą dźwięku SupremeFX.

 

Co do Fortisa, to ciężko powiedzieć,czy się zmieści w Z3+. Najlepiej w testach wypadła obudowa Z9+

 

http://www.purepc.pl/obudowy/obudowy_komputerowe_dla_graczy_test_modeli_do_300_zl?page=0,18

 

Ja lubię obudowy z drzwiczkami, to bym wybrał R1 od Zalmana i Grandis, lub Ew Z9+Fortis;

 

Miałem podobny problem z za wąską obudową a znowu  mam małe biurko i potrzebowałem wąską obudowę:

 

http://forum.purepc.pl/topic/371129-wentylator-do-procesora-i7core6700k-i-obudowy-mid-tower/

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zmienić czy mogę zamawiać ten zestaw pod 6600k?

 

Asus Z170 Pro Gaming za 669zł - zwrot 130zł, więc cena 539zł.


 


Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX - za 230zł



 

Grandis - za 169zł (Posiadam obudowę Zalman Z3 Plus)


 

 

 

I jeszcze jedno pytanie. Bardzo boli brak DualBios? Ten Asus Z170 Pro Gaming właśnie ma tylko jedną kość.

 

Od MSI chyba niczego lepszego w tej cenie nie dostanę?

 

Zwroty za płyty MSI:


 

Zwroty za płyty Asusa:


 

Całkowity budżet na płytę, ram i chłodzenie do 1100zł.

Edytowane przez Wooytas100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Możesz śmiało zamawiać.

 

Ja bym brał płytę od Asus-a,bo ten Dual Bios jest dla moich potrzeb bezużyteczny. :>

 

 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...