Jump to content
edki

Laptop Autocad do 4500

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Szukam laptopa głównie do obsługi Autocada, ale również pod inne bardziej obciążające operacje. Na pewno musi być to matryca większa niż 17 cali oraz matowa. Preferowałbym osprzęt Intel + Nvidia. Dobry atutem byłaby mała waga. Posiadam już Y700-17ISK w firmie, ale chętnie wypróbowałbym coś innego. Koszt do 4500 zł. 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

W najlepszej cenie byłby:
Lenovo Y700-17 i7-6700HQ/8GB/1000 GTX960M FHD IPS

Jest najlepiej wykonany jeśli mowa o obudowe, aluminiowa w całości. Matryca jednakże jest tutaj półmatowa, parametrami bardzo dobrej jakości, wysokie podświetlenie, szerokie kąty widzenia i kontrast. Kwestia firmy/spasowania podzespołów w obudowie i serwisu - dość przeciętna jak to lenovo.

 

Bardzo dobrą alternatywą byłby:

ASUS GL752VW-T4053D i7-6700HQ/8GB/1TB/DVD GTX960 FHD EWV

Również dobra matryca jakościowo. Tutaj jest fullHD mat IPS z powłoką EWV korygującą kąty widzenia i kontrast jeszcze stosowaną przez asus'a. Mocne podzespoły, bardzo dobra kultura pracy. 

 

MSI GE72 Apache i7-6700HQ/8GB/1000 GTX960M FHD

No i odpowiednik od MSI, dobre wykonanie, mocne podzespoły, ale kultura pracy na niższym poziomie od powyższych wg testów.

 

Do nich można dokupić:
Samsung 120GB M.2 2280 SSD 850 EVO

Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO

SSD dobrej jakości i w uwagach do zamówienia poprosić o montaż, sklep Ci je zamontuje przed wysyłką w wolny slot M.2 i masz 2 dyski wewnątrz. Dobrej jakości z 5-letnią gwarancją. Znacznie przyspieszy działanie systemu i programów na nim zainstalowanych. Do tego pojemny 1TB HD na pliki wewnątrz pozostaje.

Edited by wmk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podoba mi się jak wmk podał na początku dokładnie ten sam notebook, który Ty posiadasz - to idealnie pokazuje, jak ludzie czytają posty. :P W dodatku "Lenovo i matryce o dobrych parametrach" - taki trochę oksymoron. :P TN mieli jedne z najgorszych (jak nie najgorsze - wiem, bo mam), a jak zaczęli wstawiać IPS-y, to też nie najlepsze. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj matryca w tym lenovo, parametrami:

maksimum: 392.2 cd/m² średnia: 370.1 cd/m²
rozświetlenie: 87 %
kontrast: 932:1 (czerń: 0.4 cd/m²)

Podałem, ponieważ chce żeby miał odzwierciedlenie cenowo jak wypada laptop który ma w firmie 'a chce spróbować coś innego', do innych modeli. Niech ma porównanie.

Edited by wmk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie Lenovo wciąż stosuje jak najtańsze matryce, przy czym te w większym rozmiarze o dziwo wypadają lepiej, niż <15,6". Dla przykładu - Y50, Y500 itp mają pokrycie sRGB na poziomie 60-65%, to samo nowa Yoga 14". Tymczasem Y700 już jakoś osiągnął 80%. Choć wciąż wypada to blado, gdy spora część konkurencji ma IPS-y o pokryciu >90%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję, to 70% sRGB jest na ten moment standardem jeśli chodzi o laptopy z matrycami IPS w cenie okolo 4000zł, do tego często dochodzi kiepskie odwzorowanie kolorów. Na mocne podświetlenie też nie ma co liczyć, zazwyczaj jest to mniej więcej 250 nitow i bleeding. To już nie czasy, gdy matryca IPS gwarantowała świetną jakość wyświetlanego obrazu. W dodatku testy zza granicy nie zawsze odpowiadają naszym sprzętom, bo czasami w zależności od regionu montowane są inne części o innych parametrach, dotyczy to zwłaszcza matryc.

Najwyraźniej konkurencja poszła w ślady lenovo, które mocno oszczędza na wszystkim co nie znajduje się w specifikacji zrozumiałej dla Kowalskiego, a mimo to w wielu krajach to właśnie ich sprzęty cieszą się największym zainteresowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli y700-15.

 

Ten laptop ma pokrycie nawet większe niż gammut sRGB.

 

Ciekawe...

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Ideapad-Y700-17ISK-80Q0-Notebook-Review.156808.0.html

 

To, że ma spore "nadwyżki" pojedynczych barw, nie świadczy o pokryciu większym od sRGB.

 

 

EDIT: 410N - właśnie choćby Acer, Dell, czy MSI, do swoich średniaków pakują matryce, które spokojnie wyciągają 90%. Ale myślę, że i Lenovo się nauczy - od jakiegoś czasu pracują nad jakością elementów, które pakują do ideapadów.

 

EDIT 2: ktoś, jak widać, kretyńsko pojechał tu z minusami.

Edited by Dammeron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...