Skocz do zawartości
eweika12

PROSZĘ O POMOC WIN 8

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio komputer zaktualizował mi się z win 8 na 10. Niezbyt spodobał mi się 10 więc chciałam przywrócić do 8. Ale po ponownym uruchomieniu laptop stał w miejscu, przeczytałam już ze muszę wciskac przez chwile F2 i mnie przekieruje do tych ustawień. Proszę mi pomóc bo kompletnie nie wiem co mam to zrobić, a chcę aby laptop znów działał! Będę ogromnie wdzięczna, jeśli ktoś mi pomoże.post-226469-0-68820000-1462035258_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić Ghostem , Acronisem lub innym programem obraz systemu i dopiero się bawić z Win 10 .

 

W lapkach Lenovo klawisz F2 odpowiada za dostęp do biosu ( czasami jest to FN + F2 ) , tutaj raczej niz związanego z OS nie zrobisz .

 

Chyba że twój lapek posiada przycisk Novo - wtedy można w biosie ustawić za co on odpowiada , jedna z funkcji to System Recovery .

 

Jak  nie masz tego przycisku lub on nie działa to spróbuj klawisz F11 podczas rozruchu - uruchomisz w ten sposób recovery .

 

Recovery przywróci system do stanu fabrycznego , wszystkie dane z partycji systemowej zostaną skasowane - więc wcześniej je gdzieś przekopiuj , jak system nie działa to jedyne wyjście to wykręcić dysk z lapka i podpiąć go do innego kompa ( albo natywnie do stacjonarki albo za pomocą kieszeni USB do innego lapka ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do miesiąca czasu możesz powrócić bezboleśnie do poprzedniego systemu (opcja chyba w panelu sterowania ale nie pamiętam) wygoglujesz bez trudu ,nawet są chyba filmiki na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...