Skocz do zawartości
kubol

Zestaw za ~3,5k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój komp uległ poważnej awarii. W związku z tym jestem zmuszony do wymiany 4 podzespołów: proc, płyta, ram i grafika.

 

Nowy zestaw ma służyć przede wszystkim do gier. Będę również używał go do pracy (VS 2015 kilka instancji jednocześnie, VMWare kilka maszyn naraz, długotrwałe obliczenia – głównie algorytmy genetyczne).

 

Na ten cel chcę przeznaczyć ~3,5 PLN.

 

Kierując się opiniami z tego forum wybrałem:

Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K) - 1059 PLN

Gigabyte GA-Z170-D3H, Z170, DualDDR4-2133, SATAe, HDMI, DVI, D-Sub, Type-C, ATX (GA-Z170-D3H) – 535 PLN

EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB GDDR5 256 Bit HDMI, DVI, 3xDP (04G-P4-3975-KR) – 1419 PLN

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-8GVKB) – 213 PLN

 

Pytania:

1) Potrzebuję minimum 16 GB ram. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych polecanych pamięci pod tę konfigurację. Możecie coś polecić?

2) Trochę się naczytałem o XMP i korzyściach. Czy ta płyta bez problemu umożliwia ustawienie i bezproblemową pracę pamięci w tryb Extreme Memory Profile?

3) Zastanawiałem się również nad nowymi GeForce’ami 1080 i 1070 które pojawią się za kilkanaście dni. Warto inwestować w karty z tej serii w kontekście pozostałych podzespołów? Czy warto poczekać z zakupami do premiery? Czy może warto kupić sprzęt już teraz?

4) Mam w pełni sprawny zasilacz Corsair CX500 (500W), który jest w pełni sprawny. Został sprawdzony miernikiem pod pełnym wielogodzinnym obciążeniem. Wahania na wszystkich pozostają w normach przewidzianych w standardzie ATX. I tutaj pojawia się pytanie. Czy ten zasilacz podoła temu zestawowi? Wg moich obliczeń komp pod pełnym obciążeniem nie zje więcej niż 350W, ale wolę to potwierdzić.

5) Chłodzenie na proca. Posiadam: Mugen Scythe, nie wiem jaki dokładnie model. Mogę dołączyć zdjęcie, jeśli trzeba. Do tej pory był zamontowany na płycie: Asus P8Z68-V LX. Czy bez problemu będzie pasował do nowej płyty? Dodam że nie posiadam żadnych dodatkowych zacisków, podstawek czy mocowań do tego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Zestawów 16GB i to dobrych jest sporo , są już też pojedycze kości 16GB .

 

Najtaniej to Geil Dragon 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 za 289 zł , za 340 zł jest niebieski Corsair Vengeance LPX .

 

Czarne i czerwone LPX-y to koszt 385 zł .

 

Chyba że koniecznie chcesz kości 3 200 mhz to najtaniej masz Czarne LPX-y z CL16 za 355 zł .

 

2.) Jak chcesz aby ww. kości działały na nominalnych taktach a nie na 2 133 mhz to bez włączenia profili XMP raczej się nie obejdzie .

 

3.) Nie wiadomo jaka będzie wydajność i cena nowych GTX-ów , na 100% będzie podatek od nowości , możliwe że sensowne ceny kart będą za 1 lub 2 m-ce , do tego kwestia dostępności kart - może się okazać że to będzie papierowa premiera .

 

4. ) Zależy ile ma lat ten zasilacz , to że napięcia są w normie nie oznacza że będzie on działać poprawnie choć 6600K + GTX970 to jakiś prądożerny zestaw nie jest .

 

5. ) Stara płyta to socket 1155 , od czasów wcześniejszego S1156 Intel ma taki sam rozstaw otworów montażowych - chłodzenie będzie pasować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty przy takim budżecie możesz się wstrzymać, bo oprócz nowych kart mógłbyś zapolować na gtx980. Płytę główną polecałbym Asus Z170 Pro Gaming, solidna i dobrze chłodzona.

A masz albo planujesz do tego zestawu SSD? Przydałby się do VS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Zależy ile ma lat ten zasilacz

 

3 lata.

 

 

 

Co do karty przy takim budżecie możesz się wstrzymać

 

Jak długo?

 

 

 

planujesz do tego zestawu SSD

 

Mam 3 dyski SSD 256 GB, 2 HDD 2TB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...