Skocz do zawartości
reaves

Dobór podzespołów pod Dell Optiplex 745 SFF

Rekomendowane odpowiedzi

Hello, postanowiłem przywrocic Della Optiplex 745 Small Form Factor do zycia i zrobic z niego komputer stacjonarny do zastosowan domowo-internetowych, tutaj jest specyfikacja

https://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/opti_745techspecs.pdf

komputer posiada zasilacz dellowski o mocy 275 wat, liczydlo intel core 2 duo E6300, skleciłem 5,5 gB ram(nie wiem czy to dobry pomysl, moze ktos sie wypowie?), dolozylem dysk SSD ADATA SP-550 120 gB. Zainstalowalem na nim Win7, komputer chodzi szybko chociaz sie wyraznie dlawi chyba przez slaby procesor albo przez slaba zintegrowana grafike, teraz mam pytania:

Najwiekszym ograniczeniem tego komputera jest zasilacz i male wymiary, w ktorych mozna umiescic tylko niskoprofilowe karty graficzne, do tego plyta lyknie procesory wykonane jedynie w technologii 65 nm i FSB 1066

Czy zestaw poradzi sobie termicznie i elektrycznie z procesorem typu Q6600 czy lepiej poszukac jakiegos tanszego dwurdzeniowca intel core 2 duo? Mowie oczywiscie o uzywanych procesorach i przede wszystkim interesuje mnie osiagniecie efektu jak najnizszym kosztem

Czy moze kupic jakas grafike?

ale w obu punktach oczywiscie pojawia sie strach o zasilacz, bo przeciez nie chcialbym zeby komputer pracowal na najwyzszym obciazeniu, chyba nie o to chodzi. Czy w ogole grafika ma jakikolwiek wplyw na plynnosc przegladania stron internetowych? :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,5 GB ram do takich zastosowań to o wiele za dużo , spokojnie starczy 2-3 GB , max. 4 GB .

 

Pakowanie Q6600 to tej płyty to średni pomysł , nie wiadomo jak sobie z nim poradzi , poza tym przy tych zastosowaniach co chcesz to Quad będzie się nudził .

 

Wrzucił bym tutaj jakieś C2D E6600/6700 i jak się da to  trochę podkręcił .

 

Do tego jak chcesz to jakieś badziewie LP coby miało wsparcie dla DXVA ( dekodowanie materiału HD ) i ew. flasha .

 

Grafika sama z siebie ma mały wpływ na przeglądanie neta - prędzej CPU , ram i dysk - na SSD zdecydowanie lepiej się pracuje i przegląda neta , karta to tylko do stron opartych / ciężkich od flasha etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. wymagań to ten soft powinien działać na E6700 , gorzej z obsługą kart - w spisie certyfikowanych kart od Intela są tylko HD4600 i nowsze , nie ma ani HD2xxx/HD3xxx ani iGPU z czasów C2D .

 

Tak samo jeżeli chodzi o cywilne karty od AMD/NV , nie ma ich w tym spisie , są tylko Fire Pro i Quadro .

 

Co nie oznacza że soft nie będzie działał - to jedna z opcji , inne to że będzie działał z ograniczeniami albo że będzie działał normalnie .

 

A co do karty - szukaj HD6450/7450 lub GT710/720 na allegro/olx .

 

Powinno wystarczyć i będzie lepsze niż ta integra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...